Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dronningborg

527 odpowiedzi na ten temat

#221 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:56

Dronningborg nie:) raczej niemożliwe:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dronningborg Dzisiaj, 12:09
  •  

#222 Share disel16v

disel16v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:51

Dronningborg witam !
wiecie może wiecie gdzie można nabyć sito do dronningoborga d 7000 oczko 12 . . Pilne .

witam !
wiecie może wiecie gdzie można nabyć sito do dronningoborga d 7000 oczko 12 . . Pilne .

#223 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:17

Dronningborg np.tu trzeba wybrać coś i podzwonić http://moto.allegro....&category=99022 lub w jakiś tygodnikach rolniczych(gazetkach)się ogłaszają-często w takiej prasie widziałem reklamy o dorabianiu części(sit również)do wszelkich kombajnów zbożowych-po prostu allegro,google,itp.

do czego ci 12 potrzebna-np.do łubinu się nie nadaje-co najmniej 14-15.

sam sobie takie zrobiłem-troszkę roboty jest(samo wiercenie to 3 godziny),blacha aluminium 2,5-najwięcej czasu zajęło rozmierzanie.

a zobacz tu http://moto.allegro....95.html#gallery

Edytowany przez wiesmag, 25 lipiec 2011 - 20:19.

#224 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 26 lipiec 2011 - 18:12

Dronningborg

witam !

witam !

pewnie masz z kombajnem 3 rodzaje sit. więc pewnie któreś jest niepotrzebne. po prostu wycinasz z sita siatkę z otworami , jedziesz do dobrego sklepu/ hurtowni metalowej , kupujesz siatkę z otworami 12 i wspawujesz ją. polecam sklep tabal z lublina http://www.tabal.pl/?ln=pl . ja tak zrobiłem bo akurat miałem sito 12 a potrzebowałem 4 do rzepaku.

albo zadzwoń tu http://www.rol-trans.pl/?id=kontakt tam jest szrot kombajnów, ostatnio jak tam dokupywałem części do mojego to wiedziałęm stały 2 d7000 do rozbiórki na części.

#225 Share donprezesso

donprezesso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:36

Dronningborg Witam w końcu mi się udało dostałem książkę obsługi i napraw do mojego nowego d7500 w prawdzie po angielsku I do MF 29 I 31, ale wszystko jest i ja na szczęście operuje w tym języku. Po szczegółowym przeglądzie problem z elektryką: światła robocze nie działają i wycieraczka. Poza tym Klima oczywiście nie działa i wskaźnik ustawiania wiatru. Jeszcze nie wiem czy cos będę robił z tym w tym sezonie najbardziej boli mnie ta Klima bo kabina szczelna i gorąco jak w piekarniku a ja nie bardzo znam fachowca „lotnego’ od klimatyzacji może macie jakieś rady?

#226 Share disel16v

disel16v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 11:05

Dronningborg Dzieki wielkie wiesmag i jarekzxc macie u mnie piwko :D Przy 1 w polsce zlocie uzytkowników dronningborga :) Sito pożyczyłem i uległo zniszczeniu i teraz trzeba niestety oddac :)

#227 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:32

Dronningborg jesteśmy rodzinką AF-a jeszcze dronningborgowcami-to jak harlejowcy-musimy sobie pomagać-na tyle ile to możliwe.

chyba dobrze to ująłem.

#228 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:51

Dronningborg bylem jakiś czas temu na takim złomowisku maszyn rolniczych głównie traktory i kombajny, droningborów jest tam w ciul i jeszcze z 20 różnych... to kilka km od trasy kraśnik-krasnystaw: /Dragany 24a, 24-145 Wysokie,tel. 604 909 502-części;084 680 65 40; 604 635 140, http://rol-trans.pl/
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#229 Share gremlisia

gremlisia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 11:21

Dronningborg Witam wszystkich użytkowników dronningborga D7000. I tu właśnie moje pytanie, jaki olej dolać do napędu hydrostatycznego? I jeśli ktoś wie, to jaka jest pojemność całego obiegu. I czy ktoś ma instrukcję lub katalog części do owego kombajnu. Thanx

#230 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:30

Dronningborg u mnie w d4000 wlew jest po lewej stronie od silnika. zdejmuje się jedna pokrywę z ''obudowy '' kombajnu i za nią znajduje się zbiornik. tak na oko to wchodzi ok 40l oleju. ale nie jestem penien bo jak go z komisu kupiłem to był po wymianie wszystkich płynów i olei a na tym oleju zrobilem ok 200mth więc do wymiany jeszcze mam długo;)

Edytowany przez jarekzxc, 29 lipiec 2011 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share disel16v

disel16v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:23

Dronningborg spoczko dzieki :) rodzinka ^^

#232 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:13

Dronningborg znalazłem sklep z częściami-http://www.beki.com.pl/index.php co ważne ma katalogi i szeroką wiedzę(wnioskuję z rozmowy telefonicznej),a ceny-któż to wie?bo nie wiem z kim porównać.

do claasa pełno w różnych sklepach,a do dronningborga rzadko-jakby ktoś może jeszcze podał namiar,było by miło-im więcej będziemy mieli namiarów na sklepy,tym sprawniej i taniej będziemy się w części zaopatrywać.

#233 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:55

Dronningborg 1)polecam sklep internetowy ze świdnika http://allegro.pl/li...?us_id=21824324 zna sie pan na rzeczy, części pierwszej potrzeby posiada.
2)rolmax świdnik
3)i oczywiście firma http://www.olmika.fc.pl/ z lublina gdzie można dokupić większość pasów. pan się zna i ma dobre ceny. pas do wariatora kupiłem u niego 150 zł taniej niż w rolmaxie

Edytowany przez jarekzxc, 01 sierpień 2011 - 22:01.

#234 Share koala

koala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 22:19

Dronningborg witam wszystkich użytkowników forum w tym roku pracuje jako operator dronningborga s 7000 i ma problem ze sprzęgłem włanczającym napęd hedera głównie wieczorem gdy zborze robi się wilgotne rozłancza się i nie można go włączyć do piero po 30-40 min.zaczyna włączać się normalnie właściciel przyznał się żę ten problem maja od 3 lat gdy by ktoś mógł pomóc był bym wdzięczny

#235 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:10

Dronningborg no jak nawwala ci sporo wilgotnego zboża pod ślimak to musi sie wyłączyć ...

Edytowany przez jarekzxc, 09 sierpień 2011 - 08:11.

#236 Share koala

koala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 15:00

Dronningborg

no jak nawwala ci sporo wilgotnego zboża pod ślimak to musi sie wyłączyć ...

no nie są to jakieś duże ilości zaczyna padać troszke rosa i jest po robocie , ale dla czego nie można go właczyć czy ono ma jakieś zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem poprzednicy twierdzili żę kombajn ma czujniki wilgotnośći i one rozłączaja nieznam akurat tego modelu pierwszy rok pracuje na dronningborgu i pewnie za nim dotego dojde to będzie koniec żniw a nie wydaje mi się aby to było normalne czy w ogóle ktoś miał takie problemy , w okolicy są jeszcze dwa takie modele i nie maja takich problemów więc to nie wina zbożą tylko maszyny.

#237 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:18

Dronningborg ale rozłącza się w sensie że samo staje czy włącza się sprzęgło? czy pasek sie pali?

#238 Share koala

koala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:36

Dronningborg

ale rozłącza się w sensie że samo staje czy włącza się sprzęgło? czy pasek sie pali?

rozłancza się w czasie pracy lub po wyłączeniu napędu hedera nie daje sie właczyć po wlączeniu przycisku hedera rusza nagarniacz a sztanga i ślimak stoi .chodzi mi oto sprzęgło między dwoma kolami tam jest chyba jakis elektro magnes porostu koło z paskiem które jest napęzane od maszyny się kręci a koło z pasem od hedera stoi .żadne paski się nie palą

#239 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 10:56

Dronningborg widzisz to u ciebie heder załącza się elektrycznie, spróbuj pogadać z jakimś dobrym elektronikiem. gdzie mieszkasz? jak w lubelskiem to zadzwoń do rolmaxu mają dobry serwis ale troche kosztowny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 13:05

Dronningborg .

Edytowany przez lukasz321, 10 sierpień 2011 - 13:08.

Dodaj odpowiedź