Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

piotrb14    192

no i właśnie dlatego nie robili tego w następnych modelach.... bo to nie sprawdziło się podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gremlisia    0

Witam wszystkich! Niech ktoś mi powie gdzie można kupić zębatki do skrzyni bo nigdzie w sklepie nie można dostać. Pilnie potrzebuję odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na allegro wpisz dronningborg,jakieś widziałem.przynajmniej namiary będziesz miał-telefon i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

no i po żniwach, juz 3 sezon dronningborgiem bez praktycznie żadnej awarii;D w pierwszym roku i drugim roku wykosiłem po 50godzin ,w tym troche więcej 60. juz kilka osób mi mówiło że gdy będa zmieniac kombajn to tylko na dronningborga albo MF'a

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw551    0

no i po żniwach, juz 3 sezon dronningborgiem bez praktycznie żadnej awarii;D w pierwszym roku i drugim roku wykosiłem po 50godzin ,w tym troche więcej 60. juz kilka osób mi mówiło że gdy będa zmieniac kombajn to tylko na dronningborga albo MF'a

 

Kombajn sprawuje mi się dobrze tylko mam jeden problem. Może ktoś mógłby pomóc. Chodzi o to, że zapala się kontrolka od ładowania akumulatora. Po wyłączeniu odbiorników (klima,światła,wentylator)przygasa. Alternator ładuje normanie bo po zdjęciu zacisków z akumulatora wszystko działa (światła, wentylator itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

musiałbyś sprawdzić ładowanie miernikiem,może to być wina regulatora,nawet ładować będzie a kontrolka będzie się zapalać-już się z taką awarią spotkałem.

był taki kiedyś specjalista że gdy na wolnych obrotach zapalała się kontrolka smarowania(to było w ciągniku),jego naprawa polegała na wyjęciu żarówki-w niedługim czasie po takiej naprawie ponoć mu się zatarł :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kombajn sprawuje mi się dobrze tylko mam jeden problem. Może ktoś mógłby pomóc. Chodzi o to, że zapala się kontrolka od ładowania akumulatora. Po wyłączeniu odbiorników (klima,światła,wentylator)przygasa. Alternator ładuje normanie bo po zdjęciu zacisków z akumulatora wszystko działa (światła, wentylator itd.)

Pasek(paski) dobrze naciągnięty? Jeśli będziesz sprawdzał ładowanie zdejmując klemę z akumulatora, to będziesz miał wydatki i niepotrzebne dodatkowe zajęcie.

W swoim borykałem się z instalacją paliwową nawet pompę woziłem do sprawdzenia(miała mały defekcik), a przyczyną był rozszczelniający się odstojnik po nagrzaniu się paliwa. Dopiero wymiana przewodów paliwowych na przeźroczyste pozwoliła na lokalizację wkur... usterki. W tym roku zamiast pól kosiłem łąki chwastów ze zbożem i kombajn nie radził z czyszczeniem ;[ .

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A ilu tonowy zbiornik mają modele D1900, D3000, D4500 i D 7200? I jakiej szerokości mają zespół żniwny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1234    0

Mam model D4000s i on ma trzy biegi a są dwa drążki zmiany biegów po 3 pozycje.O co z tym chodzi i czy jest jakaś zasada zmiany biegów bo ciężko wchodzą ale to chyba normalne.

Edytowano przez tom1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Mam model D4000s i on ma trzy biegi a są dwa drążki zmiany biegów po 3 pozycje.O co z tym chodzi i czy jest jakaś zasada zmiany biegów bo ciężko wchodzą ale to chyba normalne.

 

 

ta mniejsza wajcha to jest zając - żółw czyli biegi terenowe lub szosowe ( ciężko wchodzą również u mnie ;p) . a ta większy drążek z białym przyciskiem służy do jazdy przód tył. w obydwu przydkach po środku jest luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzodzo88    0

Z racji, iż jestem tutaj nowy, serdecznie wszystkich witam.

 

Jestem na kupnie Dronningborg'a D1250, głównie pod kukurydzę. Nie wiem jednak jak jest z dostępnością hederów (przystawek) do kukurydzy w tej marce, a dokładnie w tym modelu. Bardzo proszę o jakieś info w tym temacie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Witam, dla zainteresowanych posiadam katalog części i instrukcję obsługi w j. duńskim do Dronningborga D-1650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Skopiowany w PDF, mogę wysłać na pw.

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli tak, to proszę o wysłanie na wysocki@w.tkb.pl. Instrukcję w oryginale posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

witam

potrzebuje informacji gdzie mozna kupic czesci do modela d 7000 potrzebuje konkretnie kolo napedu podajnika pochylego i hedera z elektromagnesem

dzieki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

powinieneś dostać w Draganach koło Wysokiego widziałem tam d7200 rozebranego a części powinne pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co oznaczają 3 żółte kontrolki po prawej stronie w kabinie . odpiszcie czekam :)

Edytowano przez jarekmazda323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczyk    0

Dopisuję się do pytania jarekmazda323. Właśnie kupiłem D3600 (dokładnie to CASE) i staram sie rozszyfrować co jest do czego. Jeśli ktoś miałby instrukcje obsługi to proszę o kontakt a_piszczyk@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

To nic innego jak model D3000 z przedłużonej serii produkcyjnej na eksport, min.do Finlandii. Inaczej malowany i i sprzedawany też jako MF serii modeli 21.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hadek    0

Witam Mam taką nietypową sprawę, mianowicie poszukuję części do dronninborga 7500 a dokładnie rurę co wsypuje się nią zboże do zbiornika w katalogu jest na stronie 9-2 poz 49 nr z katalogu D28850780. Dzwoniłem do rolmaxu w świdniku ale mają podejście do klienta że aż się "coś" robi najpierw mówią żeby zadzwonić następnego dnia a rano że nie szukał bo nie ma katalogu To jak oni części sprzedają ?? w Wysokim tez nie ma :-( Może ktoś z Was się spotkał gdzie można dostać tą rurę Dzięki z góry za pomoc Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj