Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dronningborg

529 odpowiedzi na ten temat

#201 Share dronningborgd7000

dronningborgd7000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:01

Dronningborg Witam wszystkich. Posiadam kombajn Dronningborg D7000. Potrzebuję informacji jak ustawiać obroty bębna? Za odpowiedzi z góry dziękuje!!!;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dronningborg Dzisiaj, 08:36
  •  

#202 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 luty 2011 - 09:41

Dronningborg Jarek jezeli nie nudzisz się to wstaw te skany.U mnie D-3000,a oni są podobne, z gory dzięki.

Edytowany przez 1410, 16 luty 2011 - 09:42.

#203 Share slaweek

slaweek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 luty 2011 - 12:25

Dronningborg Jarek jak masz chwile to wstaw te skany

#204 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 13 marzec 2011 - 19:26

Dronningborg jakoś nie miałem wcześniej czasu Dodany obrazek
Dodany obrazek

Edytowany przez jarekzxc, 13 marzec 2011 - 19:27.

#205 Share disel16v

disel16v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:52

Dronningborg Mam do sprzedania kombajn droningborg D7000 . Perkins , hydrostatic .
Wszystkich zainteresowanych kupnem kombajnu Droninngborg D7000 prosze o kontakt
ciasny-wiesiek@o2.pl . Udziele odp. na wszystkie pytania .

Edytowany przez disel16v, 06 kwiecień 2011 - 18:07.

#206 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:12

Dronningborg 2 lata temu kupiliśmy dronningborga 4500 i zauważyłem podczas czyszczenia że ma czujniki od np. puszczenia sprzęgła podajnika kłosowego... poprzedni właściciel kupił go na zamuwienie u znajomego w danni ... kombajn jest zadbany i podukać nic się nie dzieję... poprzedni właściciel miał go jeden sezon i nie dbał o niego ( nieponaciągane podajniki niewymieniane bezpieczniki itd)... czujnik powinien zapalić się w pomęcie wysprzęglenia a nie zapala się... sprawdzałem bo przy kole jest taki włacznik na który naciska koło w momencie rozłączenia i nic żądna kontrolka nie zapala się... bezpieczniki ok włacznik ok pozostają kable ale troche dziwne żeby na wszystkich czujnikach poszły... podobnie miałem z koputerem ale to już wina była bezpiecznika... co może być nie tak ...?

#207 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:12

Dronningborg a sygnał działa?-u mnie pod sygnał wszystkie te wyłączniki są podpięte,nieźle pomyślane,bo sygnału nie można przeoczyć.

#208 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 16:42

Dronningborg sygnał działa bo pod niego podięty jest też czujnik zapchania klawiszy i jak spr co się stanie to trąbił i zapalała się kontrolka na tym kokpicie...

#209 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:10

Dronningborg to musisz po kablach przepływ prądu posprawdzać-dojść po kablu.

#210 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:53

Dronningborg ale nie możliwe żeby to był kabel ... bo nie działają wszystkie... nie ma podrodze jakiejś kostki która mogła by się rozpiąć...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:14

Dronningborg nie wiem-jak pójdziesz wiązką to może trafisz(jeśli jest).

ja mam inny model-ale też pełno takich prostych czujników.

kontrolka lub miernik i sprawdzasz,gotowej recepty raczej nie otrzymasz,może kabel prądowy do kontrolki,może gdzieś we wiązce coś przerwane(pisałeś że poprzednik ten jeden sezon za bardzo nie dbał),gdzieś wiązka ściśnięta była -koszulka cała a kable pierdu -tylko gdybam,domysły-co więcej mogę doradzić-powodzenia.

#212 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:38

Dronningborg jak skoczą sie robota w polu to go wyprowadze na podwórze i na spokojnie wszystko posprawdzam... w zeszłym sezonie przed żniwami musiałem powymieniać większość zarówek i bezbieczników bo po zakupie nie wnikało się w niego za bardzo... i jak mnie naszło to rano przed koszeniem popoprawiałem niedziałające światło w zbiorniku , na wysyp , koguta... oraz nawiewy i radio dzie były po odpinane kable... kombajn wizualnie i technicznie w bardzo dobrym stanie... przez dwa sezony nic się nie działo... jak był consul to przeważnie codziennie coś pierdykło... albo jakiś pasek łożysko , łańcuch na podajniku... ale to nie ma co porównywać jednego do drugiego ... wkurza mnie tylko to że nie działają te czujniki... :mellow:

#213 Share GralexURSUS

GralexURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i oczywiście maszyny

Napisany 27 maj 2011 - 08:07

Dronningborg Mam dronningborga D1200 jestem zadowolony z niego 6 rok a tylko rozrusznik wymieniony,fakt był problem ze znalezieniem ale pasuje magneton od MTZ-ta i trzeba wymienić końcówke napędzającą koło zamachowe (w rozruszniku) nie pamiętam od czego ona jest ale teraz dzieła bez problemu,nic sie nie dzieje. Tylko lać paliwo i jeżdzić 100% polecam. ;) W zeszłym roku przeżyćł wyciągania ale na szcęście nic mu sie nie stało :D

#214 Share przemvx

przemvx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 maj 2011 - 08:04

Dronningborg Chciałbym się dowiedzieć czy od dronningborga d1900 pasuje klepisko do dronningborga d 1650 lub ewentualnie jaki odpowiednik produkowany był przez MF, i czy robią gdzieś w woj.mazowieckim regenerację klepisk.

#215 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:21

Dronningborg Witam; co myślicie o tym http://otomoto.pl/dr...250-A69744.html warto? Przymierzam się do kombajnu i tak się zastanawiam :wacko: jaki

#216 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:32

Dronningborg Byłem niedawno w tym komisie i zauważyłem, że przed sprzedażą kombajny przechodzą przegląd, w razie potrzeby naprawiają. Wtedy tego kombajnu nie widziałem.

#217 Share donprezesso

donprezesso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 17:04

Dronningborg Witam czy mógł by ktoś pomóc z materiałami do D 7500. chodzi o jakąś instrukcje obsługi, ustawień itp. Właśnie kupiłem taki kombajn ale nic do niego nie mam. Przekopałem już cały Internet. Mogą być wydania angielsko języczne.

#218 Share CfanyRolnik

CfanyRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:50

Dronningborg

Witam czy mógł by ktoś pomóc z materiałami do D 7500. chodzi o jakąś instrukcje obsługi, ustawień itp. Właśnie kupiłem taki kombajn ale nic do niego nie mam. Przekopałem już cały Internet. Mogą być wydania angielsko języczne.

mam w domu po duńsku albo holendersku. nic prawie nie mozna zrozumiec
jest troche obrazków ale .. czarna magia.. jeszcze zeby to po niemiecku czy angielsku..

Może ktoś się orientuje,

Mam kombajn DB D7500 , klima, sieczkarnia, komputer itp no ale jest feler - instrukcja i katalog części napisany w jakimś starożytnym języku. same robaczki a mam problem i nawet nie moge sprawdzic o co chodzi.
Otóż w zeszlym sezonie byl pewien problemik z kontrolka na panelu komutera odnośnie silnika, zapalała się ona np podczas jazdy po ulicy na sporym gazie. W momencie gdy zapalila sie kontrolka od silnika to po jakiejs chwili zapalało się i kilka innych. Zatrzymuje się, resetuje i jadę dalej. jak zmniejsze gaz to sie nie wlacza ale przeciez nie bede po ulicy jechał z prędkoscią 10 km/h kilkutonowym słoniem!! no i problem zostal do teraz bo nikt nic z nim nie robil bo nie bylo kiedy, na jesieni przeciez najwiekszy zapiernicz. wie ktos o co kaman czy musze 500 stron tych hieroglifów w google translatora rzucac?

#219 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 16 lipiec 2011 - 22:50

Dronningborg Witam. mam Dronningborga D7000. Jest to mój świeży zakup. zrobiłem przegląd, wszystko było dobrze, aż do wczoraj. na komputerku mruga czerwona kontrolka "retulerev. 500" i nie chce przestać. jednocześnie mruga pomarańczowa lampka pod kierownicą i piszczy ten piszczek. Wiem że jest to od podajnika kłosowego. sprawdzałem ten czujnik awaryjności i nic, nawet podmieniłem go z tym od sieczkarni i bez skutku. ...Nawet odłączyłem klemy z akumulatora i złączyłem ze sobą....sprawdzam...przestał mrugać, cisza....ok. ale dziś znów ten sam problem i nie wiem co to morze być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 19 lipiec 2011 - 09:50

Dronningborg

Witam. mam Dronningborga D7000. Jest to mój świeży zakup. zrobiłem przegląd, wszystko było dobrze, aż do wczoraj. na komputerku mruga czerwona kontrolka "retulerev. 500" i nie chce przestać. jednocześnie mruga pomarańczowa lampka pod kierownicą i piszczy ten piszczek. Wiem że jest to od podajnika kłosowego. sprawdzałem ten czujnik awaryjności i nic, nawet podmieniłem go z tym od sieczkarni i bez skutku. ...Nawet odłączyłem klemy z akumulatora i złączyłem ze sobą....sprawdzam...przestał mrugać, cisza....ok. ale dziś znów ten sam problem i nie wiem co to morze być.

może myszy? u mnie w d4000 po zimie praktycznie nic z elektroniki nie działało, jak sie później okazało winowajcą była mysz ;p

Dodaj odpowiedź