Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa U2812

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 11 maj 2010 - 21:21

Obsługa U2812 Koledzy mam do was pytanie odnośne obsługi ursusa 2812. Mianowicie jutro mam egzamin na prawo jazdy a jedzie przeprowadzany na tej maszynce której nie znam.
Moje pytania:
1 W jakim położeniu reduktora są jakie biegi 1 2 3 itp
2 Teraz światła
3 Spryskiwacze wlew oleju i bagnet
4 Jak się go odpala i gaszenie

Mogą to być banalne pytania ale ja nigdy się z tym ciągnikiem nie spotkałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa U2812 Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 maj 2010 - 21:54

Obsługa U2812 Mam 3512 są to podobne ciągniki chyba że rocznikiem się różnią tego nie wiem
Więc tak:
1. reduktor ma 3 położenia do góry biegi pełzające, środek luz (jak chcesz odpalić musisz w to położenie ustawić dźwignie), do dołu biegi szosowe
2. Masz pokrętło po prawej stronie (w tym położeniu co stacyjka tylko po prawo, taki grzybek). Raz obracasz masz pozycyjne, dwa razy- mijania, trzy-drogowe. jak wciśniesz sygnał dź.
3. Wlew oleju jest z przodu kolo alternatora taka wystająca rura po lewo bagnet po tej samej stronie na środku silnika w misce olejowej, zbiorniczek na płyn do szyb jest w kabinie po prawej przy szybie (bynajmniej u mnie był tak)
4. Odpalanie: wciskasz taką czerwona dźwignie po lewo pod stacyjką i dalej normalnie jak w samochodzie kluczykami
Gaszenie: wyciągasz tę czerwoną dźwignie jak zgaśnie to kluczyki w pozycje "0"

#3 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 11 maj 2010 - 22:11

Obsługa U2812 Popieram wypowiedź poprzednika, dodam ,że rozkład biegów wygląda tak;

R-3-2
. 1-4

Tu masz fotki, żebyś wiedział co gdzie jest;

Dodany obrazek

Wajcha po lewej to ręczny, na środku biegi, po prawo ta mała to reduktor. Przy grzybku od świateł powinien być jeszcze włącznik świateł awaryjnych, ale u mnie się rozpadł Dodany obrazek
Dodany obrazek

Wlew od oleju widać na fotce, a obok filtra oleju widać ucho od bagnetu poziomu oleju.

Co do odpalania, to przedmówca zapomniał wspomnieć o tym ,że za nim zaczniesz odpalać ciągnik to musisz reduktor przełączyć w położenie neutralne "S", bo skubaniec ma blokadę ,że jak nie przełączysz na położenie s to nie odpalisz go ponieważ jest przerwa w obwodzie elektrycznym. Zresztą powiększ sobie fotę, tam masz procedurę odpalania. Punkt 2, rozruch normalny

Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#4 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 maj 2010 - 22:19

Obsługa U2812 Pytania banalne , to fakt.
1.Krótka wajcha w podłodze po prawej stronie to reduktor, ma 3 położenia- max do przodu to biegi polowe , na środku to luz i przy tym ustawieniu reduktora można odpalić traktor i max do tyłu to biegi szosowe.
Długa wajcha po lewej to dźwignia zmiany biegów.
R-w lewo i do góry
1-w lewo i do dołu
2-w prawo i do góry
3- na górze na środku
4-w prawo i do dołu
2.Włącznik świateł i klakson (w jednym) są po prawej stronie koło kolana kierowcy.
3.Wlew oleju jest z lewej strony silnika koło pompy wtryskowej, bagnet od oleju jest po tej samej stronie co wlew tylko niżej i na lewo od filtra oleju.
4.Odpala się kluczykiem .Stacyjka jest po lewej stronie konsoli koło kolana.Do gaszenia jest cięgno poniżej stacyjki.Aby zgasić pociągasz a do palenia trzeba je wcisnąć i przekręcić kluczyk.
Myślę że to powinno Ci wystarczyć.Powodzenia na egzaminie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 11 maj 2010 - 22:44

Obsługa U2812 Dzięki koledzy wielkie dzięki. Pytania banalne ale nie miałem do czynienia nigdy z takim ciągnikiem, a na egzaminie nie będzie czasu szukać gdzie sie zapala i jak pozdro i macie u mnie wielkiego + dzięki.

A jeszcze 1 jak to wygląda z szybkoscia biegów porównywalną do c330 jaki bieg wałczyć tzn na łuku?? żeby nie za szybko nie za wolno 2??

#6 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 12 maj 2010 - 08:00

Obsługa U2812 1 szosowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 maj 2010 - 13:08

Obsługa U2812 Koledzy wyżej mają rację. Moja dobra rada: Podczas cofania włącz wsteczny bieg KONIECZNIE Z REDUKTOREM bo na wstecznym (szosowym) biegu te ciągniki szybko jadą i nie nadążysz krecić kierownicą, tym bardziej, że nie jeździsz tym traktorem na codzień.
Prędkości jazdy przy ogumieniu 12,4-32:
Polowe:
1 - 2,27km/h
2 - 3,33km/h
3 - 4,55km/h
4 - 6,11km/h
R - 3,09km/h
Szosowe:
1 - 9,09km/h
2 - 13,33km/h
3 - 18,21km/h
4 - 24,44km/h