Skocz do zawartości

Zdjęcie

Attribut 70WG

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 maj 2010 - 20:48

Attribut 70WG Czy attribut to dobre rozwiązanie do zwalczenia perzu i owsa głuchego w pszenicy jarej ( i troche jeczmienia na innym polu), jaką zastosować dawkę, co domieszać do niego na dwuliścienne, kiedy pryskać? Proszę o szybką pomoc bo jutro jadę po ŚOR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Attribut 70WG Dzisiaj, 16:17
  •  

#2 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 11 maj 2010 - 20:52

Attribut 70WG Jeżeli na tym polu nie będzie na przyszły rok rzepaku można zastosować 60g na ha atributta + Mustang 0,4l na ha w pszenicy jarej. Bardzo dobrze zwalczy perz i owies głuchy. Nie stosuj w jęczmieniu - polecam pumę.

#3 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 11 maj 2010 - 20:54

Attribut 70WG po pszenicy będzie jęczmień jary

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 11 maj 2010 - 20:57

Attribut 70WG To możesz zastosować jak napisałem.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 11 maj 2010 - 20:57

Attribut 70WG Do zwalczenia perzu to 100 gram.Do tego starane,aminopielik,Linturn.Coś ci doradzą.

#6 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 11 maj 2010 - 21:13

Attribut 70WG a z mocarzem można by połączyć?

#7 Share ManiekCBR

ManiekCBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:A jakże: Motoryzacja, technika a rolnictwo to hobby i pasja.

Napisany 05 maj 2012 - 12:44

Attribut 70WG Mam pytanie co do dzaiałania tego środka na jęczmień jary - dokładnie browarny (odmiana marthe). Chodzi o to, że jęczmień jest zasiany na polu, na którym wcześniej rosła pszenica ozima ale zmarzła. Było 50 ha pszenicy i wszystko zmarzło, poszło to pod agregat i został zasiany jęczmień. Wszedł super tylko teraz kiedy już intensywnie rośnie, to na 30 ha pojawił się problem bo zaczyna żółknąć a to przez to, że na tych działkach jesienią pszenica była pryskana : Expert Met + Alister + Attribut a na 20 ha pozostałych jest ok bo attribut nie był dawany. Panowie proszę o pomoc, odchoruje jęczmień ten oprysk ? może jeśli było by zaorane dał by sobie radę, ale czy teraz kiedy nie wiele można już zrobić da sobie radę. Ma on teraz przychamowany wzrost i troszkę bladszy kolor ale żyje, wilgoci jest dużo i obsada też jest dobra - teraz wiosną nie był jeszcze pryskany na chwasty bo dam mu czas na wyzdrowienie, ale czy się wyliżę ???

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 05 maj 2012 - 17:56

Attribut 70WG jęczmień tak ma.. jest wrażliwy na czynniki klimatyczne... nie było u Cb jakiegoś przymrozku albo ulewy albo suszy?? poczekaj i zobacz co będzie się po deszczu działo.. ewentualnie pryśnij go jakąś odżywką typu insol

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#9 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2012 - 18:03

Attribut 70WG jeczmienia sie nie pryska Attributem, jak kiedys mialem tak samo ale na szczescie tylko na poprzeczniaku, prawde mowiac to ten jeczmien zginie

#10 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 maj 2012 - 19:43

Attribut 70WG ja się podłącze do tematu bo u mnie plikami też jęczmień zaczął żółknąć plikami i nie wiem dlaczego dodam ze w owsie na innym kawałku też żółknie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:33

Attribut 70WG ja też się podepnę do tematu też u mnie jęczmień placami żółknie i nie wiem czemu czym prysnąć aby go może odżywić czytałem tutaj na forum aby prysnąć siarczanem magnezu w dawce 15 kg na 300 l wody, u mnie jęczmień jest zasiany na dobrym stanowisku bo na burakach i nie wiem czemu zmienia kolor pewnie mu czegoś brakuje, piszcie co może być przyczyną

#12 Share ManiekCBR

ManiekCBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:A jakże: Motoryzacja, technika a rolnictwo to hobby i pasja.

Napisany 06 maj 2012 - 09:40

Attribut 70WG Co do żólknięcia jęczmienia to pewną sprawą jest to, że jest on bardzo wrażliwy na ph gleby - jest to roślina wskaźnikowa jeśli chodzi o zasobność gleby w CaO. Optymalna kwasowość dla niego to ph ok 5,8 - 6,5. Ja mam ph na poziomie 6 bo systematycznie stosuję wapno. Robi się on taki rudy przez trochę kwaśną glebę. ..... Po wschodach było u mnie super, jęczmionki wzeszły równomiernie i byłe zdrowe, wody im nie brakuje. Jednak teraz przez ten długi weekend była u nas gorąca pogoda i zaczął on podupadać na zdrowiu ... przez miedze mam pole, na którym jesienią nie był dawany attribut ( bo tam nie ma wyczyńca) i też jest tam jęczmień i jest różnica znaczna bo jest większy i bardziej zielony. Drugi dzień u mnie pada i spadło 20 ltr wody na metr. Jest pochmurno i ciepło - co sprzyja regeneracji. Już teraz wiem, że jakby było zaorane to problem by się nie pojawił. Doradcy z bayera i od osadkowski cebulski zaliecili mi odżywkę terra-sorb (1,3 ltr na ha przy 250 l wody/ha) oraz na poprawienie zawartości chlorofilu i polepszenie fotosyntezy roztwór siarcanu magnezu siedmiowodny w stężeniu 5%. tylko co z tego, nie wiem czy on przeżyje i da sobie radę z tym attributem, który jest w glebie ???

#13 Share Danielok

Danielok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:48

Attribut 70WG Witam
W tam tym roku miałem posianą pszenicę jarą którą popryskałem Attributem. W tym roku chcę posiać mieszankę. Nie spali mi owsa?? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

#14 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:30

Attribut 70WG moim zdaniem spali bo atributt działa na głuchy owies więc myślę że to nie jest dobry pomysł ^^

#15 Share Danielok

Danielok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:32

Attribut 70WG a jak to bedzie w przypadku jęczmieniu??

#16 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:37

Attribut 70WG Nigdy nie próbowałem w jęczmieniu ale nie polecałbym. o ile pamiętam ulotkę żyto, pszenżyto i pszenica jara i zimowa Najlepsza puma choć drogo wychodzi

#17 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:55

Attribut 70WG My któregoś roku jak pryskaliśmy pszenicę jarą atributtem przejechaliśmy kilka metrów jęczmienia efekt deformacja, zatrzymanie w miejscu plonu ziarna - brak :/ dosłownie go spaliło

#18 Share Danielok

Danielok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:06

Attribut 70WG chodzi mi o to czy ten attribut, którym pryskałem w tamtym roku pszenicę będzie działał na tegoroczną uprawę. Gleba jest słabej klasy i nie chcę znowu siać pszenicy. W tam tym roku posiałem aby pozbyć się głuchego owsa...

#19 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:20

Attribut 70WG Jęczmień możesz zasiać. Z tego co pamiętam to tylko rzepaku nie można siać jako rośliny następczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:32

Attribut 70WG spokojnie możesz siać owies czy jęczmień. Jeśli chodzi o owies głuchy to u mnie co roku się pryska i w żniwa pole czyste, a w każdym następnym roku dalej wychodzi, jego ziarno potrafi kilka lat przeleżeć w ziemi, dopóki nie dostanie odpowiednich warunków do wzejścia.