Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 18 luty 2010 - 22:44

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Wiatrówka to najlepszy sposób na szpaki. U mnie działa to już kilka lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Dzisiaj, 04:21
  •  

#22 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 18 luty 2010 - 23:06

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Panowie na kilka drzew to może tak.Ale my posiadamy niecały 1ha sadu wiśnia-czereśnia .Raz postrzeliłem szpaka a puźniej nagrałem jego krzyk (kilkakrotnie zwiększyłem jego krzyk a następnie puściłem na wieży).Przez kilka dni było ok ale dalej wpiepsz....
To tak jak byś był głodny i nic nie jadł przez kilka dni,tygodni a u sąsiasa Grill-Uwierz mi skusił byś się choć byś miał zginąć. :D
Prubowaliśmy Armatek,Odstraszacza który miął głos jastrzębia ,sowy itp.,ultradźwięk (ponoć to miało pomóc) i lipa.Jedyny ratunek to siatka -ale to ogromna inwestycja (licząc koszty i przychody-nie wiem czy się zwróci). :)

#23 Share jakubc355

jakubc355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 16:47

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Zna ktoś może metodę na szpaki w wiśniach i czereśniach? Nie jest ich dużo, tylko kilka więc jest trochę łatwiej. Ale szkoda żeby się zmarnowało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share CaseMx

CaseMx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:20

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki moja metoda jest taka zeby wywiesić na gałeziach lub na patykach płytki CD( niepotrzebne) na sznurku nie za dużo po 3-5 na drzewo ( zależy od wielkości) odblask moze je płoszy , a druga metoda to na patyku pocięte w paski worki foliowe

#25 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:23

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki ja stosuję petardy,rzucałem po kilka sztuk dziennie i już nie przylatują

#26 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:40

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki radio

#27 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:47

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki ja zakładam na drzewo radio i szpaków nie ma

#28 Share emil94

emil94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:55

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Najlepiej pozakładaj siatki na drzewa i będziesz miał spokój, bo do radia się przyzwyczają a petardy to byś musiał rzucać co chwilę.

#29 Share jakubc355

jakubc355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:29

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Myślę też nad puszkami zawieszonymi na gruby drut. A siatka nie wypali- nie mam jak jej zarzucić,chyba że helikopterem.

#30 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:40

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Ja slyszałemtaki sposób - budka dla szpaka. jak jeden szpak się tam zagniezdzi to bedzie ploszyl inne. Wydaje sie absurdalne ale podobno skutkuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:42

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Puszki, płyty tak jak wcześniej było oraz do tego wszystko co błyszczy i hałasuje tj. dobrze się sprawdzają opakowania po czekoladkach / bombonierkach tylko chodzi i te "plastikowe" ze środka.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#32 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:05

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Dużo masz tych owoców? Mój sposób ale to na kilka drzew dosłownie to stara syrenka alarmowa z poloneza, akumulator, 20m przewodu i cierpliwa starsza osoba. U nas szpaki atakują rano 5-7 godzina i po południu 14-16 przez 3-4 dni przed zbiorem. W czasie nalotu bandyckiego na owoce po pierwszym alarmie przez około 2 godziny przylatuje tylko zwiadowca a stado czeka ze 100m dalej i obserwuje rozwój sytuacji ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#33 Share mateuszursus3454

mateuszursus3454

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:21

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki My mamy siatkę budowlaną na 3 metry szeroka i ok. 20 metrów długa :) I zakładamy na czereśnię :) I jest spokój ze szpakami tylko latają jak szalone przy czereśniach :D

#34 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:59

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki A moze przykryj te drzewa jakimis starymi firankami .....

#35 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:18

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki ja miałem kiedyś wiatrówkę strzelałm na pusto do nich bho nie chciałem ich zabijać i po jakimś czasie przestało hehe

#36 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:34

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki ja tam zawsze stosuje radio i zero szpaków

#37 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:39

ja miałem kiedyś wiatrówkę strzelałm na pusto do nich bho nie chciałem ich zabijać i po jakimś czasie przestało hehe

Wiatrówkę to ja też mam ale na szpaki nie zdała egzaminu... Po paru dniach skubane takie czujne się robią, że z daleka wypatrzą jak się pokarzę. Wystarczy odejść i z powrotem są

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#38 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:48

Wiatrówkę to ja też mam ale na szpaki nie zdała egzaminu... Po paru dniach skubane takie czujne się robią, że z daleka wypatrzą jak się pokarzę. Wystarczy odejść i z powrotem są

a to ju nie wiem.. u mnie poskutkowało ale to było jakieś 5 lat temu..teraz to wszystko do przodu idzie heh

#39 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 maj 2013 - 23:00

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Słyszałem właściwie wszystkie w/w metody oprócz tej z budką dla szpaka. W sumie interesujące i może akurat okaże się skuteczne ;)
Ja do powyższych metod dodam jeszcze wieszanie balonów (takich zwyczajnych, co się na weselach np. sale przyozdabia). Ale z tego, co zauważyłem przez parę lat, to wszelkie akcesoria "standardowe", typu płyty CD, paski z worków foliowych, puszki i inne tego typu straszaki działają lepiej lub gorzej, ale tylko z początku (dzień, góra dwa). Potem się cholery przyzwyczajają i d*pa zbita ;[
U mnie mam 2 czereśnie "majówki", które już mają pierwsze w pełni dojrzałe owoce i w sumie nie wiem, czy jaki kolwiek straszak na te ptaszyska podziała. Bo zawsze jest tak, że póki nie wyczają, że czereśnie już są dojrzałe, to jest spokój, ale jak już się dowiedzą i ich spróbują, to nic ich nie powstrzyma. Z czereśniami późniejszymi nie ma już takich problemów, bo po pierwsze owocują później, kiedy szpaki mają już inne pożywienie, po drugie mają twardsze, a więc chyba mniej przystępne dla szpaków owoce, a po trzecie "majówek" w okolicy nie ma nikt, to wszystkie szpaki z całego kawałka walą do nas, a późniejsze odmiany czereśni mają inni sąsiedzi, to się szpaki rozlatują nie tylko po moich drzewach, ale i po innych :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:23

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Witam ! niedługo w naszych przydomowych sadach a większość z nas co nieco drzewek do siebie troche ma zaczną się pojawiać szpaki i inne ptaki... Proszę abyście podzielili się ze mną jakie macie sposoby na pozbywanie się ich ;)

Połączone

Edytowany przez razor275, 06 maj 2014 - 10:36.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............