Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 19:31

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki mam problem szpaki wyżerają mi sałatę , jak skutecznie je odstraszyć,w ciągu 2 dni zjadły 1000 sztuk rozsady,tyle co posadzonej, nie boją sie nawet obecności człowieka dosłownie kilka metrów obok,czeresnie mi ocalały,a sałatka nie, prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Dzisiaj, 13:49
  •  

#2 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 19:37

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki kup sobie pistolet hukowy i strzelaj :D

#3 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 19:41

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki pomaga na chwile,szkodniki zaraz wracają,nawet huk rakietek do startera ich nie odstrasza na dłużej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 14 czerwiec 2007 - 19:57

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki wiatrówka pomoże jak zasadzisz śrutem w dupe to już nie przylecą :D

#5 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 20:04

wiatrówka pomoże jak zasadzisz śrutem w dupe to już nie przylecą :D

Świetna metoda!! :) a co najważniejsze, że skuteczna!!! ja miałem podobny problem z balotami!!! co pewien czas przylatywały i się do nich dobierały! jak dostały kilka śrutów w du...pę to dały sobie spokój!!!

#6 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 14:30

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki No wiatrówka bedzię najlepsza, zobaczą, że kilka padło i może dadzą spokój :D

#7 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 14:49

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Tak ta metoda jest najskuteczniejsza tylko .....co tu duzo mowic niezgodna z prawem i jak na ciebie doniosa ze polujesz na szpaki to cie dopier..la... Ja owszem tez to stosowalem ale w kukurydzy mi ziarno wybieraly rankiem sie zasadzalem z moim karabikiem tak by mnie zbytno nie bylo widac i jak ustrzelilem kilka sztuk to se daly spokoj....przez 4 dni bylem kazdego ranka pozniej co drugi trzeci itd dzien chodzilem az teraz jak sialem w tym roku wogle nie bylo potrzeby..Co ciekawe pole obok wyzeraja [jest sasiada] mojego sie boja hehe... Polecam z allegro srut z efektem swietlnym taki ruski jakis......wrobelka tym idzie rozsadzic.....Jakis karabinek ok 260m/s najlepiej dolny lub boczny naciag nie musi byc supermarkowy..grunt to dobrze ustawiona i dobrej jakosci luneta [lepiej kupic o stalym przyblizenu markowa niz jakies gowno ze zmienym zoomem od ruska ktorego pozniej nie ustawisz ] karabinkow na co2 nie polecam [chyba ze jakis juz dobry za ok1,5 tys ] przy zmianie tep. waha sie cisnienie w naboju co2 i karabinek strzela rozna parabola.......

#8 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 20:54

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki a mnie idą na wisnie,czeresnie :D

#9 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 21:12

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Co ciekawe u mnie na wiśnie oprócz szpaków rzuciły się wróble, pewnie w ciągu dwóch dni zjedzą i będzie spokój :D
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#10 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 22:11

Tak ta metoda jest najskuteczniejsza tylko .....co tu duzo mowic niezgodna z prawem i jak na ciebie doniosa ze polujesz na szpaki to cie dopier..la...

sąsiedzi nie doniosą, bo też mają ten sam problem i tak samo go rozwiązują!!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 06:46

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki kupiłem włóknine 17 i przykrywam sałatke

#12 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 08:02

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Sporo tej wloniny musiales kupic .......u nas wlokninaprzykrywa sie sciane pryzmy po otwarciu kiszonke tez atakuja wrobelki i golebie cukrusie

#13 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 18 czerwiec 2007 - 13:17

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki szpaki jak szpaki a kruki nie lepsze mówię wam, najpierw dobrały się do jęczmienia ozimego a na tym polu mam jeszcze truskawki "dla siebie" i pewnego poranka babcia zastała ich na gorącym uczynku - wszystko wpierd**** :angry: więc przykryliśmy siatką po balotach :D

a na szpaki tylko wiatrówka ... znam z doświadczenia
all rights reserved

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 18:31

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki co to za frajda...w dzień z wiatrówka za szpakami biegac...lepiej w nocy na wróbelki sie przejść :D
a co do szpaków to chyba pierwszy taki rok ze ani jednego na czeresniach nie było...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 19:39

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki apropo ptakow mi jakies rzepak wpiepszaja i co z nimi zrobic?? nieznam nazwy ale brazowe wieksze od wrobla
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#16 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 20:38

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki strzelanie tak całkiem nie pomaga. znajomy zabił kilka szpaków z fuzji a potem powiesił na tyczkach w sadzie żeby reszta sie bała. Nie poskutkowało...

#17 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 18 luty 2010 - 20:43

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki My mamy z tym co roku ogromny problem.Wszystkiego już próbowaliśmy.Został jeszcze jakiś ptak drapieżny(ale to nielegalne) :D i siatka która kosztuje od groma kasy.Dodam że mam kolege który mieszka na Górze Św.Anny -on tego problemu nie ma . :)

#18 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:48

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Najlepszy sposób to wiatrówka (nielegalne) :D U mnie poskutkowało- więcej nie przylatują lub gdy zobaczą mnie albo jak naciągam z daleka wiatrówkę wówczas już ich nie ma. :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#19 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 18 luty 2010 - 21:36

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Też mam 2 wiatrówki .Myślisz że one są takie głupi .Są to stworzenia tak cwane ,że szok.Strzelasz w nie robią runde dookoła sadu i z drugiej strony siadają i żerują. Jest to syzyfowa praca. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:41

Szpaki odstraszanie, sposoby na szpaki Głupie to one nie są. Mnie jak zobaczą z wiatrówką to spierniczają lub gdy usłyszą naciąganie wiatrówy. Najlepiej trafić, nie zastrzelić- wtedy ten szkodnik "piszczy, krzyczy" (czy jak to nazwać) i reszta się już boi. Wiatrówkę mam 4,5 mm, ale muszę kupić sobie 5,5 mm (wtedy nawet nie krzyknie) :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl