waza

rabarbar

Polecane posty

tomek1980    2

Stachu, ja również kupiłbym ten azotop :lol: . Z jakiego rejonu Polski jesteś, jeśli chodzi o sadzonki mam namiary, ale tanio nie jest, być może ja w tym roku będę robił ze swoich karp, jak coś to kontaktuj się bliżej maja - czerwca, będę wiedział na 100%. Znam też gościa, który robi sadzonki z nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

rozsiewaczTo jest typowy rozsiewacz do nawożenia międzyrzędowego, Ja widziałem taką przystawkę do zwykłego rozsiewacza rauch.

 

Ja jestem z pomorskiego, karpę planuje kupić bliżej jesieni bo sadzenie będzie koło października:)

Kwestia ceny za tą karpę, bo potrzebne na jakieś 4-5h:)

Edytowano przez stachu2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Ciekawy rozsiewacz, ale takie cos jak do leja przystawka to chyba ciężkie do skonstruowania.

Edytowano przez krynio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violetta    0

Stachu, ja również kupiłbym ten azotop :lol: . Z jakiego rejonu Polski jesteś, jeśli chodzi o sadzonki mam namiary, ale tanio nie jest, być może ja w tym roku będę robił ze swoich karp, jak coś to kontaktuj się bliżej maja - czerwca, będę wiedział na 100%. Znam też gościa, który robi sadzonki z nasion.

 

 

Witam, jestem zainteresowana zakupem sadzonek rabarbaru, będę potrzebowała na 2,3 ha ziemi, jeśli to możliwe proszę o kontakt w jakiej cenie będziesz w stanie sprzedać taką ilość lub o podanie namiaru na producenta.

Serdeczne dzięki.

Edytowano przez Violetta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek0908    0

witam Wszystkich! szczerze mowiac to dopiero zasadzilem rabarbar i w zwiazku z tym mam pytania! zasadzenie bylo na jesieni jakich nawozow uzywac na wiosne i jak pielegnowac przez 1 rok i czy sie go scina na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    229

Ja mam jak na razie 24 ary rabarbaru a co do chwastów plantator poradził mi żeby na jesieni spryskać go po prostu randapem a jak przy późniejszych zbiorach mi się coś pokazuje to pryskam go opryskiwaczem plecakowym w międzyrzędziach ale widziałem też bajer z obudowy od kosiarki spalinowej zamiast silnika zamontowana jest dysza a obudowie jest miejsce na opryskiwacz i po prostu blokujesz rączkę i się pryska i w między czasie dobijasz powietrza

Co do nasion już się ich w tym roku nie dostanie gdyż gradobicia zniszczyły plantację np pana Legutko czy jakoś tak więc trzeba sobie samemu produkować a wiem to dlatego że na wiosnę kupowałem od nich nasiona i mieli dane w komputerze i po tym gradobiciu dzwonili do mnie czy nie chciał bym im produkować nasion ale ja już wyciąłem kwiat i było za późno.

Edytowano przez manieks120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MNIO    0

witam mam problem z chwastami głównie jednoliściennymi, kupiłem pole z rabarbarem(1,5h) 2 lata temu i do tej pory nie pryskałem w związku z tym mam pytanie czy można go na wiosnę pryskać chodzi mi o rządki rabarbaru bo z między rzędami radze sobie mechanicznie

ale nie wiem jak sobie z tym poradzić z chwastami na rządkach ... Plewienie jest męczące i czasochłonne proszę o pomoc. Wyżej ktoś napisał ze stosuje FUSILADE FORTE czy można go używać teraz? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek72    0

bez problemu możesz teraz zastosować fusilade około 1,5 litra na 1ha.Osobiście też stosuje fusilade i się sprawdza.Można też zastosować środek TARGA SUPER oczywiście na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piku    0

Witam.

Ja z kolei mam ogromny problem z dwuliściennymi. Występuje u mnie chyba cały przekrój dwuliściennych :( Bardzo dokucza mi gwiazdnica, przytulia, fiołki, powój itd. Poszukuję jakiegoś środka na dwuliścienne, który nie zniszczy uprawy rabarbaru. Póki co stosuję ręczne pryskanie wokół roślin tajfunem, roundapem i pielonke ręczną ale jest to syzyfowa praca na dłuższą metę i zajmuje za dużo czasu. Musi być jakiś środek który się nadaje. Przecież plantatorzy, którzy mają po kilkanaście ha rabarbaru nie bawią się w ręczne robótki. W końcu ludzi wynająć do gracowania też spory koszt, a i chętnych jak na lekarstwo. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z likwidowaniem dwuliściennych proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MNIO    0

Siema

Mam takie pytanko kiedy zaczynacie wiosenny zbiór rabarbaru?

tak tylko dla info własnych... Moze niektórzy już zaczeli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja już zaczałem mam pare krzaków rumby i już do sklepu idzie :D od tygodnia jakiegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek72    0

Cześć

Jestem z pomorskiego.U nas skupy zaczynają się pod koniec przyszłego tygodnia.Ciekawi mnie czy w innch regionach kraju skupy się zaczeły i jaką cene oferują.Prosze piszcie co się u Was dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MNIO    0

eloszka

ja jestem z lubelskiego zbiór zaczynam od poniedziałku 30.V cena to tak nikt jeszcze nie wie ale coś

mówili w hurtowni że ok 80gr-1zł ale będę negocjował jeszcze. Jestem ciekaw jak u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    229
Napisano (edytowany)

Ja jestem ze Świętokrzyskiego a cena to tak jak kolega wyżej napisał .A ja zbiór zaczynam jutro.

Edytowano przez manieks120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Oplaca sie sadzic (uprawiac) rabarbar czy nie ? Moglbym opsadzic 5ha, ponoc zapotrzebowanie rosnie ale ile w tym prawdy... ?

Edytowano przez prezes11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Nie polecam wam rabarbaru jeśli jak u mnie zaprzestaniecie uprawy po jakimś czasie wtedy są tylko problemy bo po rabarbarze np. w ziemniakach jeśli jest źle wyorany to rośnie pół na pół z ziemniakami :/ Ale muszę powiedzieć ,że jeśli chcesz to uprawiać to bardzo fajnie się go obrabia i możesz mieć codziennie kompocik^^ :D

 

 

U mnie liście były wyrzucane na obornik i wtedy był naturalny nawóz pod uprawę ziemniaka.

Edytowano przez ZeWsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

My z tatą ob myśleliśmy konstrukcję kombajnu do rabarbaru i wcale nie jest taka trudna , lecz na razie nie będę ujawniał jak ma to wyglądać gdyż jak dopracuje to do końca i go stworzę to pomyśli się o zarobkowaniu i o budowaniu większej ilości tego typu kombajnów

I jak tam kolego budowa tego kombajnu ? Ja dopiero będę miał pierwszy zbiór ale może na przyszłość coś bym to zmechanizował :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piku    0

Kiedy zaczynacie drugi zbiór bo w moim rejonie znów jak wiosną zakłady przetwórcze milczą kiedy skup. I jak u was z pogodą? U mnie pada i pada i nie wiem jak tu zbierać w deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

U nas tj. woj. Lubelskie okolice Bychawy myślę że od poniedziałku się zacznie skup, cena nadal nie znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna    0

Witam

zastanawiam się nad zasadzeniem 30 arów rabarbarem, tylko czy jest to opłacalne, obecnie co roku sadzę ziemniaki( 1 ha) i nawet na tym wychodzę chciałbym coś więcej posadzić tylko czy rabarbar to dobry wybór?? proszę o info z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek87    0

Witam, posiadam ok 5 ha rabarbaru i na razie uprawa zaczyna sie zwracać.

Posiada może ktoś nasiona rabarbaru albo namiary na kogoś kto posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piku    0

Też uprawiam rabarbar Zwrócił mi się szybko ale sen z powiek spędza mi robak w ogonkach liściowych i dwuliścienne No i jeszcze jakiś sposób żeby nie wybijał w kwiaty Poza tym w okolicy plantacji pada dopiero drugi raz deszcz wiec w tym roku u mnie gorszy sie wydaje A jak wasze uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mudi123    0

tak czytam i czytam ale nadal nie znam odpowiedzi na pytanie ktore przewija sie od początku postu: Jakie środki na chwasty dwuliścienne?? Ktoś wypróbowal co dziala na chwasty a nie niszczy plantacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj