Skocz do zawartości

Zdjęcie

rabarbar

103 odpowiedzi na ten temat

#21 Share drewniak

drewniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:39

rabarbar krynio ja tez myslalem o takiej przystawce do leja. doszedlem jednak do wniosku ze strata czasu. trzeba by bylo trzy razy jezdzic z nawozem a pozniej jeszcze to mieszac z gleba. mysle nad czyms co mialoby oddzielne dozowniki na kazdy nawoz i od razy mieszalo. tak jak pisal tomek.
tomek co to glebogryzarka? wlasna konstrukcja czy moze cos od truskawek? ile sekcji? ja mam samojezdna. robi tylko jedno miedzyrzedzie. jesli chodzi o zbior to o maszynach nie slyszalem i watpie czy sie cos da zrobic. juz predzej cos do sadzenia.
kolejna sprawa to przechowywanie zbioru w upaly. czasami trzeba potrzymac towar pare dni. myslalem o jakiejs chlodni. ty jak sobie z tym radzisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rabarbar Dzisiaj, 10:59
  •  

#22 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:15

rabarbar Ta glebogryzarka to jest od truskawek, ma cztery sekcje po 45cm szerokości, z tym że u siebie dwie sekcje składam w jedną i wychodzi mi że robię dwa rzędy. No z tym przechowywaniem bez chłodni to jest bardzo ciężka sprawa. Ja u siebie nie mam chłodni i staram się wywozić tego samego dnia co zbieram, ewentualnie zbiór z dwóch dni jak mam kłopot z transportem. Jak potrzymasz dłużej to niestety ale waga jest potem sporo mniejsza.
Krynio ja też myślałem zrobić taki siewniczek do nawozu na kultywatorze, ale jakoś czasu mi brakuje, myślę że na kultywatorze zdałoby to egzamin bo byś odrazy mieszał z glebą.

#23 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:11

rabarbar I w tym momencie Tomek dałeś mi do myślenia z tym kultywatorem, tylko mieszanie będzie w międzyrzędziach jak pod krzakiem to rozwiązać. Chyba lepiej żeby nawóz rozsiany był tylko w rzędach prawda z sadzonkami niż zasilał chwast pomiędzy rzędami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:46

rabarbar Słuchaj, karpa rabarbaru jest duża także spokojnie pobierze składniki również z międzyrzędzia. Ja u siebie w rzędach też nie mieszam.

#25 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:27

rabarbar My w tym roku też posadziliśmy rabarbar - 0.3ha, bo z karpą problem. Może w waszych okolicach są jacyś producenci co sprzedają karpę w konkurencyjnych cenach??
Co do sadzenia to my użyliśmy do tego sadzarkę od truskawek:)
Do siewu nawozu to widziałem kiedyś specjalną przystawkę, jak znajdę gdzieś na necie to podam link:)
Opryski to jedyny jaki był zarejestrowany to azotop, ale przez swoje zaleganie w glebie został wycofany. Może ma ktoś stare zapasy tego specyfiku??:)

Edytowany przez stachu2005, 23 styczeń 2011 - 21:27.

#26 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 11:13

rabarbar Stachu, ja również kupiłbym ten azotop :lol: . Z jakiego rejonu Polski jesteś, jeśli chodzi o sadzonki mam namiary, ale tanio nie jest, być może ja w tym roku będę robił ze swoich karp, jak coś to kontaktuj się bliżej maja - czerwca, będę wiedział na 100%. Znam też gościa, który robi sadzonki z nasion.

#27 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:53

rabarbar rozsiewaczTo jest typowy rozsiewacz do nawożenia międzyrzędowego, Ja widziałem taką przystawkę do zwykłego rozsiewacza rauch.

Ja jestem z pomorskiego, karpę planuje kupić bliżej jesieni bo sadzenie będzie koło października:)
Kwestia ceny za tą karpę, bo potrzebne na jakieś 4-5h:)

Edytowany przez stachu2005, 24 styczeń 2011 - 17:54.

#28 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:20

rabarbar Ciekawy rozsiewacz, ale takie cos jak do leja przystawka to chyba ciężkie do skonstruowania.

Edytowany przez krynio, 25 styczeń 2011 - 19:33.

#29 Share Violetta

Violetta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:07

rabarbar

Stachu, ja również kupiłbym ten azotop :lol: . Z jakiego rejonu Polski jesteś, jeśli chodzi o sadzonki mam namiary, ale tanio nie jest, być może ja w tym roku będę robił ze swoich karp, jak coś to kontaktuj się bliżej maja - czerwca, będę wiedział na 100%. Znam też gościa, który robi sadzonki z nasion.

Witam, jestem zainteresowana zakupem sadzonek rabarbaru, będę potrzebowała na 2,3 ha ziemi, jeśli to możliwe proszę o kontakt w jakiej cenie będziesz w stanie sprzedać taką ilość lub o podanie namiaru na producenta.
Serdeczne dzięki.

Edytowany przez Violetta, 27 luty 2011 - 14:11.

#30 Share piotrek0908

piotrek0908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 18:14

rabarbar witam Wszystkich! szczerze mowiac to dopiero zasadzilem rabarbar i w zwiazku z tym mam pytania! zasadzenie bylo na jesieni jakich nawozow uzywac na wiosne i jak pielegnowac przez 1 rok i czy sie go scina na jesieni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share manieks120

manieks120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:46

rabarbar Ja mam jak na razie 24 ary rabarbaru a co do chwastów plantator poradził mi żeby na jesieni spryskać go po prostu randapem a jak przy późniejszych zbiorach mi się coś pokazuje to pryskam go opryskiwaczem plecakowym w międzyrzędziach ale widziałem też bajer z obudowy od kosiarki spalinowej zamiast silnika zamontowana jest dysza a obudowie jest miejsce na opryskiwacz i po prostu blokujesz rączkę i się pryska i w między czasie dobijasz powietrza
Co do nasion już się ich w tym roku nie dostanie gdyż gradobicia zniszczyły plantację np pana Legutko czy jakoś tak więc trzeba sobie samemu produkować a wiem to dlatego że na wiosnę kupowałem od nich nasiona i mieli dane w komputerze i po tym gradobiciu dzwonili do mnie czy nie chciał bym im produkować nasion ale ja już wyciąłem kwiat i było za późno.

Edytowany przez manieks120, 09 październik 2012 - 15:37.

Vag Only. TDI Power :D 

#32 Share MNIO

MNIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 15:29

rabarbar witam mam problem z chwastami głównie jednoliściennymi, kupiłem pole z rabarbarem(1,5h) 2 lata temu i do tej pory nie pryskałem w związku z tym mam pytanie czy można go na wiosnę pryskać chodzi mi o rządki rabarbaru bo z między rzędami radze sobie mechanicznie
ale nie wiem jak sobie z tym poradzić z chwastami na rządkach ... Plewienie jest męczące i czasochłonne proszę o pomoc. Wyżej ktoś napisał ze stosuje FUSILADE FORTE czy można go używać teraz? prosze o pomoc

#33 Share irek72

irek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:51

rabarbar bez problemu możesz teraz zastosować fusilade około 1,5 litra na 1ha.Osobiście też stosuje fusilade i się sprawdza.Można też zastosować środek TARGA SUPER oczywiście na jednoliścienne.

#34 Share Piku

Piku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 11:41

rabarbar Witam.
Ja z kolei mam ogromny problem z dwuliściennymi. Występuje u mnie chyba cały przekrój dwuliściennych :( Bardzo dokucza mi gwiazdnica, przytulia, fiołki, powój itd. Poszukuję jakiegoś środka na dwuliścienne, który nie zniszczy uprawy rabarbaru. Póki co stosuję ręczne pryskanie wokół roślin tajfunem, roundapem i pielonke ręczną ale jest to syzyfowa praca na dłuższą metę i zajmuje za dużo czasu. Musi być jakiś środek który się nadaje. Przecież plantatorzy, którzy mają po kilkanaście ha rabarbaru nie bawią się w ręczne robótki. W końcu ludzi wynająć do gracowania też spory koszt, a i chętnych jak na lekarstwo. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z likwidowaniem dwuliściennych proszę o jakieś wskazówki.

#35 Share MNIO

MNIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:14

rabarbar Siema
Mam takie pytanko kiedy zaczynacie wiosenny zbiór rabarbaru?
tak tylko dla info własnych... Moze niektórzy już zaczeli.....

#36 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:19

rabarbar ja już zaczałem mam pare krzaków rumby i już do sklepu idzie :D od tygodnia jakiegoś

#37 Share irek72

irek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 maj 2011 - 20:53

rabarbar Cześć
Jestem z pomorskiego.U nas skupy zaczynają się pod koniec przyszłego tygodnia.Ciekawi mnie czy w innch regionach kraju skupy się zaczeły i jaką cene oferują.Prosze piszcie co się u Was dzieje.

#38 Share MNIO

MNIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:44

rabarbar eloszka
ja jestem z lubelskiego zbiór zaczynam od poniedziałku 30.V cena to tak nikt jeszcze nie wie ale coś
mówili w hurtowni że ok 80gr-1zł ale będę negocjował jeszcze. Jestem ciekaw jak u was???

#39 Share manieks120

manieks120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 maj 2011 - 20:36

rabarbar Ja jestem ze Świętokrzyskiego a cena to tak jak kolega wyżej napisał .A ja zbiór zaczynam jutro.

Edytowany przez manieks120, 30 maj 2011 - 20:38.

Vag Only. TDI Power :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share prezes11

prezes11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:43

rabarbar Oplaca sie sadzic (uprawiac) rabarbar czy nie ? Moglbym opsadzic 5ha, ponoc zapotrzebowanie rosnie ale ile w tym prawdy... ?

Edytowany przez prezes11, 06 lipiec 2011 - 20:47.