Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepy samozbierające Kemper

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 10 maj 2010 - 09:04

Przyczepy samozbierające Kemper Co myślicie o tych przyczepkach, mam zamiar kupić przyczepkę i trafiła mi się okazyjnie tej firmy, co o nich myślicie, jak u nich z jakością??
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepy samozbierające Kemper Dzisiaj, 12:18
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:16

Przyczepy samozbierające Kemper mam taką jak na tych 3 pierwszych zdjęciach tylko bez wałków na 3 jest pokazany środek tzn podajnik czy coś na 4 grzebienie obrotowo na korbowodzie bo na tych pozostalych zdjęciach jest starszy typ gdzie podajnik ma grzebienie na łańcuchu ( wolniejsze słabsze)

jeżdzę nią zetorem 7211 sianokiszonka na 2 a siano czy słoma na 3 bo nie ma co przesilać ciągnika :lol: bo i szybciej się dało (a biegi to podobnie jak 360) więc jest mocna i wydajna tylko ma jeden słaby punkt przekładnia od podbieracza u nas ojciec załatwił a sąsiad opaskę zrobił i trzyma się dalej

#3 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 maj 2010 - 07:00

Przyczepy samozbierające Kemper Którą z nich lepiej wybrać:EKF 300 czy S 790??

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 maj 2010 - 20:22

Przyczepy samozbierające Kemper Wg mnie jak wyżej wspomniałem s 790 nowsza konstrukcja czyli wydajniejsza i mocniejsza (niektórzy nazywają to rotor ale to jeszcze nie to)

#5 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:02

Przyczepy samozbierające Kemper Aha dzieki,troche sie spoznilem i uciekly mi te przyczepki:( ale kupilem Fahr E 327??co niej myslicie(sorki ze w tym temacie pisze o Fahr)

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:50

Przyczepy samozbierające Kemper Trochę mała. Ile ma długosci skrzynia??
Ile noży??
Ona ma chyba sztywny zaczep :) no i górny B)

PS ile dałeś??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:04

Przyczepy samozbierające Kemper @andrzej, jeżeli mamy płaski teren (nie żadne poważne górki) to tylko górny zaczep, dolny to szrot, słabe rozwiązanie nie mające sensu, gorszy komfort jazdy i tylko teoretycznie lepszy docisk tylniej osi traktora, moim zdaniem jeżeli mamy konkretny traktorek to tylko przyczepa na górny zaczep:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:14

Przyczepy samozbierające Kemper Ja specjalnie odwracałem zaczep po kupnie aby była na dolny. Górnego wogóle nie mam w 3512.Gdzieś na YT jest wjazd na pryzmę 60 z przyczepą na górny zaczep. Ciągnik jedzie na 2 kołach. Ja nie mam takiego problemu pomimo braku obciążników z przodu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:26

Przyczepy samozbierające Kemper a u nas jak się jeszcze ciągało 4512 to tylko na górnym i dolny zaczep się wogóle odpinało bo ciągnął trawę na wjeździe na pryzme, co człowiek to inny pogląd, ja nie chciał bym drógi raz przyczepy na dolny zaczep... mieliśmy(mamy) 3 pottingerki w tym dwie do tej pory sprawne, jedna na platworme przerobiona i to właśnie ta na dolny bo jak dla mnie to porażka, tata też tak uważa:P
Sprzedam:

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:30

Przyczepy samozbierające Kemper Górny mam w ciapku i przypinam tam, tylko przyczepę i to nie zawsze nawet B)

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:34

Przyczepy samozbierające Kemper a my na dolny mamy tylko beczkę meprozetu pn90 i napewno nowa będzie na górny;D
Sprzedam:

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:38

Przyczepy samozbierające Kemper Znajomy ma na górny i nie mógł się wyrobić skręcić z jednej drogi na drugą.

bullet_black.png

#13 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:46

Przyczepy samozbierające Kemper to znaczy że trzeba w obciążniki zainwestowaćB) albo poprostu większy ciągnik zapiąć, taką przyczepę jak Twoja mój sąsiad ciągał c360 na górnym i nie miało prawa poderwać przodu, u nas 4512 ciągał pottinger trend2 i to samo, trzeba dopasować przyczepę do traktora:P teraz forterra podpięta do pottinergi europrofi to jak pryzma ma ponad 1,5 metra to tylko niebo widzę jak już na pryzme wjade i ruszam :)
Sprzedam:

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:55

Przyczepy samozbierające Kemper Po co wydatki jak po zapięciu na dolny mam ten sam efekt??
Obciążniki mam ale lezą w garażu B) Zakładam do siewu QQ. Mój agregat uprawowo siewny jest trochę długi i przeważa mi ciągnik...

bullet_black.png

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2010 - 22:08

Przyczepy samozbierające Kemper Mieliśmy kiedyś PRP3 i na dolnym zaczepie nie dało się pracować. Zaczep w ciągniku się zginął przy wjeździe na pryzmę. Widać Andrzej masz niską pryzmę, że Ci się zaczep nie podstawia w przyczepie i nie garniesz podbieraczem po ziemi. Poza tym dolny zaczep rozciąga wałki, odnośnie przodu, to masz na dużą przyczepę do takiego ciągnika. B)

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2010 - 22:32

Przyczepy samozbierające Kemper Za duża nie jest. Ma łamany zaczep i wystarczy podnieść do góry i wskakuje na pryzmę. PRP3 chyba nie ma łamanego zaczepu tylko długi prosty nisko nad ziemią.
Nawet jak bym miał na górny to i tak dolny zaczep by był.

bullet_black.png

#17 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 18 maj 2010 - 08:27

Przyczepy samozbierające Kemper Skrzynia ma ponad 5 metrow i ladownosc jest 4 tony,sama wazy 3,2 wiec jak do perkinsa to mi sie wydaje ze bedzie mial co robic,kolego dysel jest lamany ale jest regulacja na srubach a nie na silowniku ale to u niej bez problemu mozna zrobic:)Mam 3 walki i 23 noze gdzie 12 jest zabepieczonych osobym sprzenglem(kazda ma wlasne) a 11 jest na srubie ktore mozna odchylic za pomoca takiej szyny, do tego tasma bocznego wyrzutu i rewers do posuwu,kola oczywiscie balonowki,za przyczepke dalem nie cal 6 tysi ale jeszcze transport wiec calosc okolo 6,5 narazie ciagle pada i pretko sie nie wiedzie wiec zobaczymy moj wuja ma wieksza e 550 i on jest z niej zadowolony ale 60 ma co przyniej robic:/

Mi sie wydaje ze gorny jest lepszy a jak masz jeszcze regulacje to mozna lepiej dociazyc ciagnik i przy wiekszej pryzmie nie ma problemu ze pobierak ci zachaczy,ale to moje zdanie...

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 08:36

Przyczepy samozbierające Kemper Wymiary i masa tak jak i u mnie.
Czyli nie podniesiesz podbieracza na czas transportu i wjazdu na kopiec. mozesz mieć z tym problem. Ja raz zapominałem podnieść do końca i nie dałem rady wiecheć. Następnym razem był podniesiony i wjechałem. Ja wałków nie mam. Noży więcej i łatwa możliwość ich wyłączenia lub przełączenia na mniejszą ilość.
Ciągnik da rade. Przynajmniej mój 3512 daje rade w krone.

Przy większej pryzmie to ma znaczenie łamanie zaczepu hydraulicznie a nie to gidze przypięty. Na górnym będzie ci tylko przód podnosić.

bullet_black.png

#19 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 18 maj 2010 - 08:47

Przyczepy samozbierające Kemper Wiem kolego, ale mam dwa siłowniki i już są plany jak to przerobić dzionek roboty i zrobione :) mi większa nie potrzebna mam 1,5 laki i żytka i kukurydze sieje taka mi wystarczy, no głownie mi chodziło o ten dyszel i walki ale cóż nie ma wszystkiego za te pieniądze co by się chciało, z tymi nożami to powiem Ci ze narazie je wyczyściłem nio z opuszczaniem nie ma problemu B)

A podbieracz jak na przyczepkę to mi się wydaje ze i tak wysoko podnosi :) zobaczymy w praktyce ale trzeba być optymista :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 09:03

Przyczepy samozbierające Kemper Masz fotki??
No ja mam więcej do zbierania. W tym roku zebrałem około 3 ha usługowo żyta. Następna usługa czeka na lepszą pogode.

bullet_black.png