Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny Fendt.

106 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:52

Kombajny Fendt. napisałem kiedyś że da sie nim skosić 18t to @brzozak mnie wyśmiał (czekam na atak:P)
sypałeś na postoju czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny Fendt. Dzisiaj, 11:41
  •  

#82 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 00:27

Kombajny Fendt. kolega ma taki kombajn i w "8 tonowym" pszenzycie skosil 1,5 ha w godzine i mowi, ze jak probowal przyspieszyc to juz czujnik pokazywal, ze sporo wyrzuca.
ja u siebie tez nigdy wiecej jak te 12 t/h nie skosilem, dlatego wydalo mi sie malo prawdopodobne.
jesli rzeczywiscie ma taka wydajnosc to ok, musze przyznac racje.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#83 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 08:54

Kombajny Fendt. Wskazywanie czujników,a to co leży z tył to różne sprawy-kalibracja.Początkowo też mi sypał przez sita,po ustawieniu wg książki,ale wyczytałem w jakichś testach(chyba MF też mieli taki problem)że trzeba zwiększyć wiatr i bardziej otworzyć sita-pomogło.

#84 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:15

Kombajny Fendt. szokuje mnie pozytywnie ta wydajność w porównaniu np do TC5070 którego z wydajnościa bije na głowe

#85 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:04

Kombajny Fendt.

też ogladałem fendta 5180 i wrazenia niezbyt bo wykonanie słabe, w kabinie bardzo nieergonomicznie, dzwignie od załanczania młocarni i hederu lezą na podłodze i depcze się po nich - skandal!!! nie posiada takeij drobnostki jak czujnik napełnienia zbiornika ziarena, co mi sie podobało to duza powierzchni sit i wytrząsaczy, ale cena 340 netto to za duzo za ten kombajn i wybór padnie raczej na nh TC 5050, są jeszcze deutz fahry ale też niezbyt dobrze wykonane i nie maja takiej renomy w kombajnach jak nh czy claas

Nie zastanawialiście się w jakim celu te dźwignie są takie długie?
Moim zdaniem chodzi o bezpieczeństwo, to znaczy, gdy włączony jest zespół żniwny, to dźwignia zastawia wyjście z kabiny, więc nie wyjdziesz dopóki nie opuścisz dźwigni.
Według mnie to całkiem sensowne.
Czujnik napełnienia zbiornika posiada, wystarczy o niego poprosić :)

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#86 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:30

Kombajny Fendt. targował ktoś u korbanka 5180 ? i jaka cena wyszła?
kujawy to jes to!!!!!

#87 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:29

Kombajny Fendt. 330 tysięcy netto w podstawowym wyposażeniu może dostaniesz. Mi mniej więcej tyle wyszedł.

Edytowany przez MichalR, 17 luty 2011 - 08:18.

#88 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 09 luty 2011 - 12:03

Kombajny Fendt. to jakiś archaiczny mają ten system bezpieczeństwa jesli chodzi o te dzwignie, bo w New Hollandzie nie musisz deptac po wajchach i szukac ich gdzieś na podłodze, a o bezpieczeństwie też pomyśleli bo jest czujnik w siedzeniu i jak wstaniesz z niego to rozłancza napęd

#89 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:02

Kombajny Fendt. ale to jest model typowo mechaniczny wystarczy wziąć 5220 i też dzwigni nie ma a czujnik w siedzeniu

#90 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:09

Kombajny Fendt. Mi to rozwiązanie nie przeszkadza, z drugiej strony nie dostaniesz 5 klawiszowego NH z silnikiem o mocy około 180 km, a taka moc w moim przypadku jest maksymalną jaką mogę mieć w kombajnie według wymagań PROW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 luty 2011 - 00:04

Kombajny Fendt. co dobierałeś dostaniesz nhtc5060 ale bez hydro

Edytowany przez black08, 22 luty 2011 - 00:08.

kujawy to jes to!!!!!

#92 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:53

Kombajny Fendt. no właśnie bez hydro, a mi zależy na tym, żeby był na hydrostacie bo mam małe pola. Cenę ustaliliśmy na początku roku.

Edytowany przez MichalR, 23 maj 2011 - 09:23.

#93 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:00

Kombajny Fendt. Witam posiadaczy kombajnów tej marki w galerii widzę ze sporo maszyn przepracowało już pierwszy sezon i więcej mógłbym prosić o opinie ? Zależy mi na opiniach modelu 5180e i pochodnych.

#94 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 22:11

Kombajny Fendt. dawaj konkretne pytania
wydajność około 15 ton pszenicy max 18 wiecej sie chyba nie da i juz trzeba sie liczyc z pewnymi stratami
spalania nie znam

#95 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 08:06

Kombajny Fendt.

Jestem ciekawy,czy ktoś już swoim Fendtem kosił w te żniwa.Pierwsze spostrzeżenia i uwagi,wydajność itp.Myślę że trochę się tego sprzedało i będzie oczym pisać.

witam kolego ja mam kombajn fenda 5220e i sprawuje się idealnie.teraz to już będzie trzeci sezon jak koszę . i jak słysze co co piszą to dla mnie bzdury bo ja nie miałem żadnej awari i poprostu chodzi super

#96 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:16

Kombajny Fendt. Przepracowałem przez ten sezon niecałe 280 MTH Fendtem 5180e, z czego 190 w kukurydzy.
Zadowolony z niego jestem, szczególnie, że cena była bardzo satysfakcjonująca w czasie kiedy go kupowaliśmy. W przypadku zbóż nie mam mu nic do zarzucenia, w kukurydzy okazał się zbyt słaby żeby osiągnąć większe wydajności z przystawką Capello 5 rzędową z dosyć energochłonnym docinaczem z trzema nożami, ale każdy wie jaka kukurydza była w tym roku i nie oczekujmy super wydajności od kombajnu z silnikiem o mocy sporo poniżej 200 KM.
Awarii nie było żadnych, poza przypalonym paskiem od napędu hederu w kukurydzy, pasek został wymieniony w ramach gwarancji, a resztę sezonu bardziej się pilnowałem :) Swoją drogą to nie wiem czemu do tego konkretnego modelu mnie ma przezbrojenia na łańcuch. Zamiast standardowego paska założyłem później pasek 3-rzędowy.
W zbożach bez problemu robiłem ponad 2 ha w godzinę w dobrej kukurydzy to maksymalnie 1,2 ha/h. W kukurydzy zdarzyło się kilka drobnych usterek, mają być usunięte w najbliższym czasie w ramach gwarancji:
- włosy z kukurydzy uwieszały się na kablach od czujników strat na wytrząsaczach i je powyrywały z wtyczek
- urwany kawałek fartucha nad wytrząsaczem (też w kukurydzy)
- połamane pokrętło regulacji temperatury nawiewu (intensywnie używane w żniwa kukurydziane)

Edytowany przez MichalR, 13 luty 2012 - 21:25.

#97 Share PRNH1

PRNH1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:25

Kombajny Fendt. ile teraz kosztuje fendt 5180e

#98 Share masseyfendt

masseyfendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 22:41

Kombajny Fendt.

Dodany obrazek Dodany obrazek u nas w okolicy kupił noweg fenda a ja z kumplem bedziemy kupowali new holanda słyszałem ze fendy to złe kombajny i drogie a new holandy to wiele osób chwali i nie są jeszcze tak strasznie drogie

To tak samo jak z Porshe, jest ich mało na drodze i też słyszałem, że są kiepiskie :)

#99 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 maj 2013 - 16:00

Kombajny Fendt.

ile wzrośnie ta cena? nawet nie 10% a skoro tak lubisz komfort to trzeba płacić. F5220 ma wieksza wydajność od TC5070. Trzeba sie zdecydować czego sie chce, wydajności bezawaryjności czy komfortu, jak chcesz wszystko mieć to musisz "przepłacic" za claasa chociaż ostatnio nawet o nim sie róznie słyszy

to co o claasie słyszałeś?? bo ja powiem tak w claasie nie zmieniło się nic oprócz silnika i kabiny oraz całej elektryki :) ale jak coś nowego wiesz to podaj konkretny przykład a nie kocopoły piszesz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 22:14

Kombajny Fendt. może ktoś coś napisać o kombajnach FENDT 6275 L ?? ma ktoś takiego ? bardzo bym prosił o jakieś info

Dodaj odpowiedź