Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny Fendt.

106 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 20:21

Kombajny Fendt. Chyba jednak ktoś sie zapedził że JD jest lepszy od Claasa nie mówiąc już o Laverdzie...cena kombajnu to jednak sporo ponad 300tys. Firma Korbanek robiła pokaz na moim polu kombajnem 5220 (4,8m kosa)kombajn dość pozytywnie mnie zaskoczył, wydajność siegała 15t/godz przy plonie delikatnie ponad 7t a kierowca nie miał za bardzo pojecia o koszeniu czyli myśle ze szło wicisnąć sporo wiecej. Kombajn miał duży zbiornik- ok5,5t który opróżniał przez nieco ponad minute, spalanie nie wiem dokładnie 25-30l/godz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny Fendt. Dzisiaj, 15:25
  •  

#42 Share coder

coder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 11:41

Kombajny Fendt.

Nie znam jeszcze dokładnie modeli FENDTa dlatego nie chce pisac konkretnych ale powiedzmy że byłby to kombajn na 350 hektarów

Fendt (lub massey ferguson) wogóle nie brałbym pow uwagę z prostych powodów - parametry nienajlepsze, rozwiązania konstrukcyjne słabo, wyposażenie mają dość słabe (w najmniejszych brak ogrzewania - ważne przy kukurydzy itd, kiepski foltel ), czytając opinie w magazynach Top Agrar czy AgroMechanika - recenzje b słabe. Sprzedaje je sieć Korbanów która wcześniej odradzała wszystko, a proponowala jedynie Claas (majac i tak wtedy Fendt, Massey i Claas na raz). Fendt można brać ciagnik, ale nie kombajn.Zresztą same Korbanki się wkopały wcześniej odradzając wszystko poza Claasem którego teraz nie mają.

Claas - dobra renoma, niestety ceny części, silnik mercedesa - kiedy się zepsuje to nie będzie tanio napewno.

New Holland - renoma dobra, ceny ok, sprawdzowny więc brałbym zdecydowanie New Holland lub ewentualnie Claas.
John Deere odpada, brazylia, dużo awarii - paru znajomych ma, a nikt nie jest z JD kombajnu zadowolony. To tak samo jak Fendt - ciągniki OK, ale kombajny - NIE.

Na 350 ha... jeśli to ma być jedyny kombajn to New Holland CSX 7040 (240 KM, zbiornik 7000 l) kontra Claas Lexion 510 (220 KM, zbiornik 7300 l)
lub
jeśli to ma być drugi kombajn dodatkowo oprócz innego (np jesli macie duże rozdrobnienie pól) to New Holland TC5070 kontra Claas Tucano 320 (oba po 200 KM, zbiornik 6000/6500 l).

Najbardziej trzymałbym się myślami NH - CSX7040 sprawdzony mocny sprzęt, znajomy go ma 250 ha i dla tej maszyny 250 ha to pestka.

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 12:36

Kombajny Fendt. Korbanek będąc oficjalnym przedstawicielem Claasa nie miał w ofercie kombajnów innych marek.
Co do oceny kombajnu Fendt w Top Agrar i Top technika, to chyba inne gazety czytaliśmy :D
A tak w ogóle to u którego dilera NH kolega pracuje?

#44 Share coder

coder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 12:43

Kombajny Fendt. A dla którego dilera Korbanka kolega pracuje?

Bo ja dla żadnego, oceniam to co widzę. Są w okolicy kombajny i New Holland i Claas i John Deere.
Z Korbanka znajomego odwiedza i napastuje przedstawiciel to wiem co oferują.

Powiesz mi że New Holland kombajn lub Claasa gorszy od fendta czy john deere?
Co ma dobrego więc oferta teraz Korbanków? Która zresztą wczesniej reklamowała jedynie Claasa?
Korbanek nie ma Claas to Claas zły, mial go Korbanek to Claas był dobry...dziwne troche :D))

#45 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 13:09

Kombajny Fendt. a od kiedy to Korbanek mówi że kombajny Claasa są be? Bo ja takiego nie spotkałem :D A kto twierdzi że kombajny AGCO są najlepsze? I z tego co się orientuje, to te kombajny ni odbiegają cenowo od NH.
Ja jestem wystarczająco długo na forum, aby każdy inteligentny użytkownik forum się zorientował, że nie pracuje dla Korbanka, w przeciwieństwie do Kolegi, który typową na akwizytora gadką wychwala swój towar :D

#46 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 15:40

Kombajny Fendt. kolego coder najmniejszy Fendt czy MF ma ogrzewanie więc masz złe info... :D
Co do porównania z innymi kombajnami najlepiej wypróbować na jednym polu kilka i dopiero sie wypowiadać :D

#47 Share coder

coder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:11

Kombajny Fendt. a który towar jest mój?

Z Korbanka sieci dilerskiej facet był u kolegi i powiedział, że Claas ostatnio się bardzo zepsuł
(oczywiście uważam to za bzdurę) i że kombajny Fendt są lepsze od Claas (oczywiście kolejna bzdura).

Nie obstaje za którąś marką zdecydowanie, mając opinie tych co mają NH, Claas, JD i widząc produkty i opinie Fendt, obstawiam zdeycydowanie za New Holland i Claas, a reszty bym nie brał, co w tym dziwnego?

#48 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:42

Kombajny Fendt. No Claas twierdzisz że jest ok, ale te silniki Mercedesa... :D
Za to NH, wad nie posiada, bezawaryjny, sieć serwisowa szczególnie na południu Polski rewelacyjna, super cena, renoma... jakieś wady? Czyżby brak?

#49 Share coder

coder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:47

Kombajny Fendt. W moich okolicach najwięcej kombajnów jest NH, Claas i JD.
Z NH znajomi zadowoleni, z Claas też choć dwóch narzekało na ceny części zamiennych ale jakościowo ok, z JD - kolegi tata niezadowolony, dalej 2 gości też niepochwala i chętnie je wymieni na coś dwóch pierwszych marek.
Co do NH - owszem dilerów więcej (przynajmniej u mnie).

A jaki kombajn Ty byś wybrał?

#50 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:53

Kombajny Fendt. tylko i wyłącznie czysto teoretycznie, (bo na moje 8 ha zbóż i brak możliwości koszenia na usługach) byłby to Claas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share w2004

w2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:13

Kombajny Fendt. W kombajnach też postawiłbym był na New Holland i Claas, wypróbowane marki w tym temacie bez większych zastrzeżeń.

#52 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:33

Kombajny Fendt. ciekawe porównanie Claas i NH...claas to pierwsza liga a NH sporo w tyle według mnie i twoje posty mówia same za siebie

#53 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 październik 2010 - 18:39

Kombajny Fendt. witam- zastanawiam się właśnie nad zakupem fendta 5220E u Korbanków( lub claas Avero lub NH Tc 5070)-- byl u mnie pokaz Maseya 226 KM - chodził jak przecinak. 9 ha wyległego owsa w 4 h. Coś mi mówi że jak już to Fendt a nie masey, chociaż mówią że różnią się tylko kolorem i ceną. jest tylko jeden problem u nas na lubelszczyźnie jest tylko jeden taki sprzedany kombajn. co o tym myśleć

#54 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:28

Kombajny Fendt. Fendt to dokladnie to samo co MF i Laverda, tylko kolorami sie roznia. Odcienie szarosci takie same tylko zielony, czerwony sie zmienia. Mielismy kupic MF ale jego wykonanie pozostawia wiele do zyczenia. Przyjzyjcie sie z bliska jak wygladaja spawy i powloka lakiernicza, w stodole walkiem bym lepiej pomalował. Blaszki z ktorych jest zrobiony to chyba 1mm w porywach 1.25mm bo wszystko powyginane w miejscch spawania lub zgrzewania. Podajniki zbozowe takie cienkie ze nie wroze dlugiej eksploatacji. Kabina strasznie nie ergonomiczna, a dzwignia hydro jak w 20 letnim klamocie wyrasta gdzies z podlogi. Jak dla mnie troche zbednej elektroniki, mogacej sprawic nie male trudnosci, a w najgorszym wypadku bardzo kosztowną awarie. Moze jestem troche przewrazliwiony ale wg mnie kombajn nie wart swojej ceny 370 netto.

#55 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 październik 2010 - 18:20

Kombajny Fendt. Chyba trochę przesadzasz z tą blachą,mam 5220e i nie wygląda to tak żle.Dzwignia może długa,ale dobrze się trzyma :blink: ,a co do elektroniki,to chyba najprostrzy nowy kombajn jaki może być.Przez jeden dzień wszystko można opanować.Jaką awarię może spowodować eletronika,która spełnia bardziej rolę informacyjną niż regulacyjną.

#56 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 październik 2010 - 18:41

Kombajny Fendt. A taka kolego ze sieczkarnia jest załanczana na czujnik krancowy. Wg mnie sieczkarnia powinna byc zalanczana tylko mechanicznie a nie elektrycznie. Znajomemu sie rozlaczyla własnie elektryczna w DF i zgadnij ile wyszla naprawa?? Klawisze spadły na sita, wały jak banany powyginane. Co do blach i wykonania to w porownaniu do konkurencji chyba najgorzej wykonany po NH TC.

#57 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 październik 2010 - 19:31

Kombajny Fendt. W przypadku zatrzymania sieczkarni,są dwa czujniki nad wytrząsaczami,wyłącznik krańcowy wyłącza siłownik,który napina pas sieczkarni,a nie załącza go.Co ma wspólnego DF z Fendtem w wielu kombajnach sieczkarnia jest łączona elektromagnesem,który jest bardziej awaryjny,wNH jest coś podobnego.Co do blach, :blink:

#58 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:23

Kombajny Fendt. kombajn fendta ale oglodałem na polagrze chyba 4 lata temu laverde to wykonanie nie zachwyca a na bednarach w tym roku nic się nie zmieniło ciekawe ile w tym roku korbanek sprzedał kombajnów??

#59 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:51

Kombajny Fendt. na żniwa ok 100sztuk a od żniw dokładnie nie wiem (może ktoś od Korbanków sie wypowie ale chyba ponad 40

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 14:09

Kombajny Fendt. prawdopodobnie firma czy też spółka AGCO przejeła wszystkie udział z spółki AGRO cziekawe co bedzie z kombajnami Laverda Landini i Mackornikiem???????? ale do AGCO należ Fendt Massey Valtra itp ..

Dodaj odpowiedź