Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny Fendt.

106 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 07:20

Kombajny Fendt. A słyszeliście że w Fendtcie siedzą silniki Deutza? Jakoś chyba nikt nie narzeka... z tym że różnią się troche w mocach do 160 KM...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny Fendt. Dzisiaj, 02:06
  •  

#22 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 12:10

Kombajny Fendt. Jeżeli chodzi o nowe fendty to są tam silniki iveco,sisu i w rotorowych caterpilar.Korbanki twierdzą,że sprzedawali dobre(claas)a teraz sprzedają jeszcze lepsze(fendt)

#23 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 12:57

Kombajny Fendt. Ej że tak się spytam co ma silnik deutza do belarki fendta?? Silnik deutza jest niemiecki i sprawdzony i dlatego nikt nie narzeka a belarki są włoskie (tak samo kombajny).Jak ktoś był na pokazach mógł się przekonać że kombajny fenda to włoszczyzna(a włoski to tylko makaron dobry :D)

#24 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 13:05

Kombajny Fendt. A czy przypadkiem oś amortyzowana w serii300 Vario nie jest Carraro? To niejest włoskie? 2 sprawa... Prasy Ghaligani też ludzie chwala i jest ichtroche u nas w okolicy... Claas Rollant czy Variant to też przeciesz sa francuskie a nie niemieckie prasy a ludzie sobie je chwalą. Ja osobiście wolę kombajny Claas ale uważam że taka marka jak Fendt nie pozwoliła by sobie na wypuszczanie jakiejś tandety. Ciekawy w Fendt czy MF heder Power Flow... Nawet Claas tego nie wymyślił a to napewno swiększa wydajność, do tego nie potrzeba stołu do rzepaku. Wszystkie maszyny maja swoje wady i zalety.

#25 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 13:22

Kombajny Fendt. Zgadzam się,tak uznana firma nie przyklei swojej nazwy do pierwszego lepszego kombajnu.Laverda(bo onich mowa)jest prostym ocynkowanym kombajnem,który jest trochę w Polsce znany.

#26 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 13:30

Kombajny Fendt.

dlaczego uwazasz, ze kombajny agco sa slabe?? wszystkie serie oceniasz tak samo??

W tym sesonie letnim mielismy po raz pierwszy mozliwoas przetestowania tych maszyn , porownania ich z maszynami Claasa i testowania obu tych marek u roznych rolnikow w roznych warunkach. Wielu rolnikow skorzystalo z darmowej oferty prezentacji kombajna Fend razem z kierowca...i niestety ale wiekszosc rolnikow byla skrajnie niezadowolona z pracy,jakosci i szybkosci tych maszyn. Zdazylo sie nawet w paru przypadkach ze rolnik kazal natychmiast przerwac koszenie i wynosic sie z pola.U nas w okregu wiekszosc gospodarstw ma wielkosc od 500ha do nawet 5000ha ( srednia to ok.2500 ha), wiec potrzebne sa takie maszyny jak Leion 600, a jak narazie zadna z maszyn firmy Fendt nie moze im dorownac....a pomiedzy tymi maszynami jest jeszcze wieka przepasc. Wedlug mnie tak samo jak Claas nigdy nie dorowna ciagnikom Fendt tak samo Fendt nie dorowna kombajnom Claasa. I wlasnie dlatego kazdy powinien sie chyba koncentrowac na tym co najlepiej potrafi robic a nie zabierac sie do rzeczy gdzie zaleglosci sa tak ogromne ze zeby je nadrobic potrzeba dobrych kilkudziesieciu lat.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#27 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 13:57

Kombajny Fendt. aż tak źle z wydajnością największych kombajnów Fendt, przecież kombajny MF, Challenger należą do najpopularniejszych w USA, a tam 500-5000ha to gospodarstwo mało obszarowe :D

#28 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 17:00

Kombajny Fendt. Moze problem polega na tym ze ludzie przyzwyczaili sie do tych Lexionow 600, ale faktem jest ze po wielu probach i testach ciazko jest dorownac Lexionowi 600. Ale mysle ze czas pokaze jak jest naprawde i czy kombajny Fendt wejda w laski rolnikow niemieckich. Ale juz z rozmow z mechanikami zajmujacymi sie naprawa i sprzedarza tych kombajnow od paru lat mozna wywnioskowac ze sa to niestety dosyc slabe maszyny .
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 18:16

Kombajny Fendt. no tak ale skoro porownujesz do lex 600, to praktycznie tylko jedna rotorowa serie, a mnie sie rozchodzi o klawiszowe

rozmowa przeniesiona do wlasciwego tematu :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 20:58

Kombajny Fendt. A jakie modele byly na pokazach,klawiszowe czy rotor,bo może chcieli porównac "vistulę z bizonem".Ja kosiłem trochę 5250e i spoko idzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 09:31

Kombajny Fendt. hmmmm a ja myślicie lepiej kupić FENDTa czy Classa?

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 09:41

Kombajny Fendt. Co za głupie pytanie...
Mógłbyś się trochę więcej wysilić i napisać więcej konkretów...

#33 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 09:43

Kombajny Fendt. Nie znam jeszcze dokładnie modeli FENDTa dlatego nie chce pisac konkretnych ale powiedzmy że byłby to kombajn na 350 hektarów

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:01

Kombajny Fendt. poczytaj forum, wiele juz zostalo napisane. jak nastepnym razem wyskoczysz z takimi rewelacjami to uznam, ze nabijasz posty.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:39

Kombajny Fendt. Starałem się znaleźć coś o kombajnach fendta ale niestety na forum nic nie znalazłem chyba że źle szukam ale szukałem i jedyny temat jaki znalazłem na temat tych kombajnów to jest właśnie ten;]

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:58

Kombajny Fendt. http://www.agrofoto....mbajn-na-320ha/
juz ci otworzylem, jesli sie okaze w rozmowie, ze rzeczywiscie masz zamiar kupic kombajn to i tytul tematu edytuje.

tu masz zeby sie zapoznac z oferta fendta:
http://www.agrofoto....rguson-i-fendt/

mozesz przesledzic te tematy, jesli jeszcze nie wiesz na jaki typ kombajnu sie zdecydowac (ilosc klawiszy, rotorow, system omlotu, moc, szerokosc hedera, itd.)
http://www.agrofoto....raae-na-600-ha/
http://www.agrofoto....w-290-hektarow/

czym wiecej konkretow podasz o gospodarstwie, polozeniu, uksztaltowaniu terenu, produkcji, tym wiecej uzyskasz fachowych odpowiedzi.

#37 Share los72

los72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:51

Kombajny Fendt. :lol: ;[ u nas w okolicy kupił noweg fenda a ja z kumplem bedziemy kupowali new holanda słyszałem ze fendy to złe kombajny i drogie a new holandy to wiele osób chwali i nie są jeszcze tak strasznie drogie

#38 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 10:48

Kombajny Fendt. Jestem ciekawy,czy ktoś już swoim Fendtem kosił w te żniwa.Pierwsze spostrzeżenia i uwagi,wydajność itp.Myślę że trochę się tego sprzedało i będzie oczym pisać.

#39 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 21:09

Kombajny Fendt. Może ktoś z was zna cenę najmniejszego fenda 5180E?? Chyba nie przekroczy mocno ceny 300tyś?? Z tego co widziałem akurat ten model na góry się nie nadaje :) Rekord dalej wiedzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share siwcu

siwcu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 15:25

Kombajny Fendt. Co do dyskusji czy Laverda to Fendt czy też New Holland. i co jest lepsze... W tym roku kupiłem New Hollanda L624 ( jak wiadomo, następca wymarłej na jakiś okres marki Laverda). kombajn jest z 96 roku. Miałem kilka części do wymiany, więc pojechałem do Korbanków po części, bo wiem, że Fendt zjechał swoje kombajny z Laverdy. Podaje im numer katalogowy z katalogu mojego New Hollanda (LAVERDY!!) i okazuje się, że Panom z serwisu wyskakuje pasek który chciałem właśnie kupić. Dodam jeszcze, że na prawie każdej części wybity jest znaczek FIATa.

Kiedyś ktoś napisał tu na forum: "John Deere jest lepszy od Claasa, ale najlepsza jest Laverda" B)

Dodaj odpowiedź