ursus1634

Kombajny Fendt.

Polecane posty

xsc    56

to nie laverdy tylko MF-y i challenger bo to jedna grupa AGCO


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@xsc ma racje, chociaz nazwa koncernu owszem jest podobna bo ARGO, ale nie pojmuje skad lukasz wymyslil jakies podobienstwo do laverdy?? :(:) , przeciez nawet stylistycznie to dwie inne filozofie projektowania sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Fendt to kombajny mf, zmieniają wszystkie maski na fendt i tak rodzi się kombajn pewnie droższy od mf. A tak naprawdę to mf.

 

 

 

Tak robi się biznes :(:) :) :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

łukasz ma racje. Laverda produkuje kombajny dla Fendta. Był nawet kiedyś program taki w TV właśnie o fendt'cie i Laverdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no i nawet dzisiaj sprawdzalem ze oferta kombajnow mf i fendta pokrywa sie, ale jeden model wyglada tez podbnie wlasnie do laverdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
Był nawet kiedyś program taki w TV właśnie o fendt'cie i Laverdzie

 

Kiedy on był? Gdzie można go obejrzeć?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

nie wiem dokładnie. kiedyś przy obiedzie siedziałem sobie i skakałem po programach i trafiłem na niego ale nawet nie oglądnąłem do końca bo robota goniła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Wie ktoś coś o nich są takie kombajny w polsce ostatnio takiego widziałem w gazecie

W Polsce te kombajny nie są oferowane, na żywo takiego nie widziałem. Ale chyba jednak Fendt robi lepsze ciągniki niż kombajny. Niewiem jak jest na zachodzie, może tam są popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Kiedyś kombinowałem z zakupem najmniejszego kombajnu Fendt - serii E, po lekkim spaleniu w Niemczech w bardzo korzystnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Teraz kombajny Fendta można kupić u Korbanka.Za 5220e z silnikiem 226km ok97tyś euro.Podobno żaden model fendta fergusona ani laverdy nie jest produkowany w Brazylii.Cenowo fendt wcale nie jest droższy od laverdy w tym samym modelu.Czy warto kupić taki kombajn zwłaszcza u korbanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A słyszeliście że w Fendtcie siedzą silniki Deutza? Jakoś chyba nikt nie narzeka... z tym że różnią się troche w mocach do 160 KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Jeżeli chodzi o nowe fendty to są tam silniki iveco,sisu i w rotorowych caterpilar.Korbanki twierdzą,że sprzedawali dobre(claas)a teraz sprzedają jeszcze lepsze(fendt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej że tak się spytam co ma silnik deutza do belarki fendta?? Silnik deutza jest niemiecki i sprawdzony i dlatego nikt nie narzeka a belarki są włoskie (tak samo kombajny).Jak ktoś był na pokazach mógł się przekonać że kombajny fenda to włoszczyzna(a włoski to tylko makaron dobry :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A czy przypadkiem oś amortyzowana w serii300 Vario nie jest Carraro? To niejest włoskie? 2 sprawa... Prasy Ghaligani też ludzie chwala i jest ichtroche u nas w okolicy... Claas Rollant czy Variant to też przeciesz sa francuskie a nie niemieckie prasy a ludzie sobie je chwalą. Ja osobiście wolę kombajny Claas ale uważam że taka marka jak Fendt nie pozwoliła by sobie na wypuszczanie jakiejś tandety. Ciekawy w Fendt czy MF heder Power Flow... Nawet Claas tego nie wymyślił a to napewno swiększa wydajność, do tego nie potrzeba stołu do rzepaku. Wszystkie maszyny maja swoje wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Zgadzam się,tak uznana firma nie przyklei swojej nazwy do pierwszego lepszego kombajnu.Laverda(bo onich mowa)jest prostym ocynkowanym kombajnem,który jest trochę w Polsce znany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj