Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki MF jest najlepszy

147 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 14 luty 2008 - 14:45

Jaki MF jest najlepszy Ja mam od nowości MF255 i robiliśmy jeden remont bo w prasie chodził ;) MF255 są najlepsze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki MF jest najlepszy Dzisiaj, 02:26
  •  

#62 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 18 luty 2008 - 17:17

Jaki MF jest najlepszy no co wy nie wiecie jaki mf jest najlepszy ? ;) przecież to oczywiste ze mój mf255 :D :) :)

#63 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:57

Jaki MF jest najlepszy mf 8240 posadamy go od 2002 do tej pory sadły hamulce tarcze i dociski ale czy to z z winy maszyny czy z niedopatrzena to trudno powiedzieć podobnie popuscila kontra od regulacji i to byla przyczyna ich zratcia . ogulnie maszyna spisuje sie super mocna i dobry stosunek masy do mocy.
Duża siła uciągu. Spalanie w normie i żadnych wycieków zero dolewania oleju od zmiany do zmiany w normie sie mieści . I podobno z tego co słyszalem jedna z najlebszych i najmniej awaryjnych skrzyni dayna 4.

#64 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 17:28

Jaki MF jest najlepszy "Katator" ma racje to nie prawda żw seria 30 jest wadliwa wszystko zależy co traktor robił i jak był użytkowany dlatego nie piszcie że seria 30 jest wadliwa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#65 Share milk

milk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 21:10

Jaki MF jest najlepszy Mialem MFa 3095 wzglad super ale sypal sie jak stare budownictwo,puzniej sie okazało ze ma 17 tys mtg a naliczniku miał 5 tys mtg . Jak by miał to co na liczniku to było by Ok.Za MFa kupiłem reno ares 620 RX narazie jest OK.2 tygodnie temu kupiłem nowego MF 5435 ful opcja.

Zapomniałem dopisac ze nie uwazam MFa jako zły ciągnik tylko żeby nie był wyjechany.

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edit"

Edytowany przez mirasek, 26 marzec 2008 - 22:10.

#66 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 09:06

Jaki MF jest najlepszy co masz w full opcji w 5435???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share milk

milk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:46

Jaki MF jest najlepszy rewers bez użycia sprzegła przekładnia Dyna 4 półbiegi zmieniane w rewersie i joistikiem ,4 zakresy też bez sprzegła 3 pary hydrauliki , podnosnik o udzwigu 5 ton przednie obciożniki klima EHR 4 prętkosci WOM fotel pneumatyczny radio mp3 3 zaczepy górny suwany

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 15:37

Jaki MF jest najlepszy najlepszy mf:
mf 7465 :) dzis na pokazach jezdzilem 7480 :) swietna maszynka i zakochalem sie w skrzyni bezstopniowej (nie chce widziec na swoim podworku juz zadnego ciagnika z mechaniczna przekladnia).
naprawde super maszynka, komfort - rewelacja :) 7465 bardziej mi sie podoba, bo widzialbym go w roli najmniejszego ciagnika w gospodarstwie :)
jezdzilem tylko chwilke, bo kolejka sie zrobila, wiec dalem szanse innym.
operator siedzacy obok naprawde udany, dalo sie z nim porozmawiac o maszynach, a nie o sprzedazy :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#69 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja maszyny rolnicze itp

Napisany 28 marzec 2008 - 15:51

Jaki MF jest najlepszy MF sa malo awaryjne?? a JD duzo?? w sumie zalezy jaki typ, ale jeszcze nie slyszalem zeby JD czy fendt byl awaryjny, slyszalem ze na MF narzekaja :) ale chyba skrzynia mechaniczna to samo co bezstopniowka, tylko ze jest atomatyczna :) moze byc chyba jeszcze pneumatyczna stopniowa i bezstopniowa.........

Edytowany przez brzozak2, 28 marzec 2008 - 16:27.
literowki, interpunkcja, orty

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 16:25

Jaki MF jest najlepszy o z tymi skrzyniami to namieszales konkretnie :)
sa skrzynie mechaniczne, inaczej stopniowe (mechaniczne od kol zebatych - stopni) i takie moga byc zautomatyzowane, np. dyna-4, czy hexashift.
sa skrzynie bezstopniowe (mocno skomplikowane), napedzane po czesci olejem, poprzez pompy wielotloczkowe

nie wiem jak sobie wyobrazic skrzynie pneumatyczna, moze da sie jakos przeniesc moment za pomoca powietrza, tylko ja nie mam pomyslu, ale w ciagnikach na pewno nie sa takie stosowane :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 16:36

Jaki MF jest najlepszy aha tak tak tylko ja mowie ogolem, bo w ciagnikach siodlowych skrzynia pnematyczna jest zastosowana, np. polbieg zalacza sie pnematycznie

w traktorach tez jeszcze nie spotkalem skrzyni pnematycznych, jeszcze podobno w autobusach solarisach jest skrzynia beztopniowa pnematyczna

Edytowany przez brzozak2, 28 marzec 2008 - 16:54.
literowki, interpunkcja

#72 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 16:38

Jaki MF jest najlepszy oo skrzynia pneumatyczna :) nie ma takowej, albo ja jestem mocno do tylu z wiedza :)
Chociaż na YT widziałem filmik o jakimś konstruktorze co wymyślił silnik na powietrze :)

Honda - The Power of Dreams :)

#73 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 16:39

Jaki MF jest najlepszy biegi przelaczane pod obciazeniem to jeszcze inna historia :) w ciezarowkach jeszcze sprzeglo potrzebuje powietrza :)
w solarisach nie mam pojecia jaka jest przekladnia :)

#74 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 16:40

Jaki MF jest najlepszy nie rozumiemy sie kolego bieg jest zalaczany pnematycznie np w autobusach w c -siodlowych w traktorach jeszcze nie spotkalem

ale nie spierajmy na te tematy, bo ja wszystkiego nie wiem ale cos takiego jest a jeszcze w ciezarowce sprzeglo raczej pnematyczne nie jest jest normalnie lozysko dociskane

Edytowany przez brzozak2, 28 marzec 2008 - 16:52.
literowki, interpunkcja

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 16:50

Jaki MF jest najlepszy

skrzyna pnematycna
skrzynia beztopnowa pnematyczna

hmmm a czy ja powiedzialem, ze moment jest przenoszony nie za pomoca tarcia, tylko powietrza???
nie uzyjesz sprzegla jesli nie ma odpowiedniego cisnienia powietrza.
poza tym jest roznica miedzy sterowaniem, zalaczaniem biegu w zwyklej przekladni mechanicznej, a przekladnia bezstopniowa napedzana powietrzem (a tak to nalezy zrozumiec, jesli piszesz przekladnia pneumatyczna bestopniowa)

EDIT

jesli w przyszlosci interesowalbys sie przekladniami bezstopniowymi to musisz przyswoic pewne pojecia, reguly i zasady dzialania, gdyz w przeciwnym razie nie zrozumiesz zalet takiej przekladni i bedzie to tylko narzekanie dlaczego fendt jest taki drogi - odp. bo jako jedyny producent nie oferuje vario jako opcja, tylko jako standard :) (m.in.)

#76 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 17:09

Jaki MF jest najlepszy

aha tak tak tylko ja mowie ogolem, bo w ciagnikach siodlowych skrzynia pnematyczna jest zastosowana, np. polbieg zalacza sie pnematycznie

Masz na myśli skrzynie sterowaną pneumatycznie, bo nie ma czegos takiego jak skrzynia pneumatyczna :)

#77 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 17:30

Jaki MF jest najlepszy tak kolego cos w tym stylu ze sie zalacza bieg czy cos, bo wiem ze na bank cos takiego jest,
bo to jest nie mozliwe zeby skrzynia byla na powietrze, to jest nie realne tylko mam na mysli ze cos sie zalacza za pomoca powietrza pozdro

do brzozaka

rozumiem cie tylko ze mi taka szeroka wiedza nie jest potrzebna bo nie chce byc mechanikiem tylko tak sie wypowiadam chce sie czegos dowiedziec to po pierwsze, a po drugie takze chce wiedziec czy dobrze mysle a wypadalo by cos wiedziec, takie podstawowe info.
a co to tego sprzeglo, no tez chyba jakos te, powietrze pomycha lozysko oporowe do tarczy nie wiem dokladnie jak to jest,
jakos to mi sie nie klei, ale sie dowiem jak to jest
dzieki pozdro Af

Edytowany przez brzozak2, 29 marzec 2008 - 13:17.
literowki, interpunkcja, orty, co to znaczy pomycha???

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2008 - 17:37

Jaki MF jest najlepszy Jak się nie mylę to chodzi o realizację zmiany półbiegu. W ciągnikach zmiana półbiegu odbywa się poprzez sprzęgła sterowane hydraulicznie, w ciężarówkach zastosowano sterowanie pneumatyczne (ciekawe czemu).

#79 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 20:21

Jaki MF jest najlepszy połbieg załączasz bez sprzegla a gdy chesz go wlaczyc to wciskasz sprzeglo i masz np 5,5 (tu jest na odwrot najpierw polowka potem sprzeglo)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 13:19

Jaki MF jest najlepszy

bo to jest nie mozliwe zeby skrzynia byla na powietrze, to jest nie realne

tzn. chyba w robotyce cos takiego jest stosowane :)

Dodaj odpowiedź