Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki MF jest najlepszy

147 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 15:30

Jaki MF jest najlepszy

Oczywiście że nie ma okazji.Kupując używke nie masz do końca pewności co w nim jest naprawde,bez względu na marke.Ciekawy jestem co rozumiesz przez pojęcie"stan ciągnika".NIe tylko wygląd zew. świadczy o tym że jest OK,mały przebieg? to jakiś chyba żart,zawsze można licznik cofnąć i tak np.10 latek ma max.5000 tyś. Motogodzin a w rzeczywistości może mieć dwa razy tyle.A jeśli uważasz że fendty to zasłyszana legenda no to już twoja opinia,ale ja mam inne zdanie i to jest moje zdanie-nikt nie musi się zgodzić.PS.Mam nadzieje że to ofrajerach to nie było do mnie.Pozdrawiam :(

Mówiąc stan ciągnika mam na myśli głównie podzespoły mechaniczne. Nigdzie nie napisałem że wygląd świadczy o stanie ciągnika, tak samo licznik motogodzin. A że go można cofnąć to żadnej ameryki nie odkryłeś :) Co do Fendt'a to jest to bardzo dobra marka (chyba najlepsza), ale mity o bezawaryjności to ja wkładam między bajki, wszystko kiedyś padnie, nawet Fendt. Znajomy zmieniał niedawno pierścienie i remontował przednie zwolnice, drugiego też niedługo czeka remont silnika. Tylko że to są Fendty i są najlepsze bo sie nie psują, a gdyby to były MF i trzeba było by mu zrobić remont, to już g...o nie traktor :) Dlatego w używkach trzeba patrzeć na stan a nie marke, bo ona jest tylko w celach marketingowych. Zresztą niektóre firmy produkują te same ciągniki tylko pod różnymi markami.
A o frajerach to takie powiedzenie, są nimi ci którzy liczą na okazje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki MF jest najlepszy Dzisiaj, 16:08
  •  

#42 Share Grzegorz6180

Grzegorz6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 21:24

Jaki MF jest najlepszy Dobrze mówisz " mirasek " stan techniczny to zawsze podstawa trafiają sie okazje i czasami są to trafne wyborem :( lecz nie zawsze jak ja szukałem rok temu w zime dla siebie MFa 6180 to był jeden okazyjny w KAliszu za 75 tys. na zdjęciach ładnie wyglądał opony nowe lakier się świeci przebieg 4800 mth dzwonimy facet mówi oryginał, opony nowe lekko pomalowany bok bo był poobcierany, pneumatyka, dinashift, zajezdzamy, stoi i nie chce odpalić, odpalił chodził nie najlepiej cały był rozkręcony wszystko silnik skrzynia tylny most sprężarka od STARa cały był doszczetnie pomalowany, a opony z tyłu prawie nowe MICHELIN ale z zaklejonymi dziurami a przednie nalewki i jeszcze o nie jednakowm biezniku. I tak to było byliśmy żli jak .... bo był kawał drogi w jedną strone aż 350 km ale kupiliśmy MFGa z KRotoszyna i jestesmy zadowoleni.

#43 Share Grzegorz6180

Grzegorz6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 21:27

Jaki MF jest najlepszy Dobrze mówisz " mirasek " stan techniczny to zawsze podstawa trafiają sie okazje i czasami są to trafne wyborem :( lecz nie zawsze jak ja szukałem rok temu w zime dla siebie MFa 6180 to był jeden okazyjny w KAliszu za 75 tys. na zdjęciach ładnie wyglądał opony nowe lakier się świeci przebieg 4800 mth dzwonimy facet mówi oryginał, opony nowe lekko pomalowany bok bo był poobcierany, pneumatyka, dinashift, zajezdzamy, stoi i nie chce odpalić, odpalił chodził nie najlepiej cały był rozkręcony wszystko silnik skrzynia tylny most sprężarka od STARa cały był doszczetnie pomalowany, a opony z tyłu prawie nowe MICHELIN ale z zaklejonymi dziurami a przednie nalewki i jeszcze o nie jednakowm biezniku. I tak to było byliśmy żli jak .... bo był kawał drogi w jedną strone aż 350 km ale kupiliśmy MFGa z KRotoszyna i jestesmy zadowoleni.

#44 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:38

Jaki MF jest najlepszy Okazję można trafić nie przeczę ale trafia się ona raz na 10 ciągników. Prawie jak w lotku.

#45 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:45

Jaki MF jest najlepszy według mnie bardzo udane sa masseye z seri 54xx super skrzynia dyna-4 ciagnik dobry tylko troszke glłosno w kabinie i te plastyki sa słabo dopasowane ale tak to tylko jezdzic i jezdzić hehe jeździć? moim zdaniem 3+ Ten plus za ładny wygląd Wszystkie są dobre jak się nie psują :(

#46 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 08:39

Jaki MF jest najlepszy najlepsze są 255 a wszystkie wyprodukowane po nim to sa dobre jak sie ich nie używa heheh

#47 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 08:52

Jaki MF jest najlepszy

najlepsze są 255 a wszystkie wyprodukowane po nim to sa dobre jak sie ich nie używa heheh

heheh, ja (i nie tylko ja) jakoś używam i jest dobry tak samo jak mój starszy 255, więc po co wprowadzasz zamęt?

#48 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 10:30

Jaki MF jest najlepszy

najlepsze są 255 a wszystkie wyprodukowane po nim to sa dobre jak sie ich nie używa heheh

Jak to stwierdziłeś? To, że twój wójek trafił jakiś felerny model, to nie znaczy, że wszystkie nowe mf-y są awaryjne. Ja mam (i używam, żebyś nie powiedział, że tylko stoi żeby się na niego popatrzeć) mf-a od ponad 3 lat i jak na razie nie narzekam. A co do mf-a 255 to nie wiem, czy jest aż tak dobry... Też mam takiego i od dwóch lat stoi w garażu i silnik czeka na drugą już kapitalkę, z resztą jak cała reszta tego ciągnika... Nie remontuję go bo i tak nie jest na razie potrzebny.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#49 Share mateusz8530

mateusz8530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 17:34

Jaki MF jest najlepszy MASSEY FERGUSON typ 5435 Dyna 4

#50 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 16:01

Jaki MF jest najlepszy Mój 3085 ma już nakręcone prawie 9000mth i narazie to tylko robiona była w nim elektronika takie tam drobne że np reflektory nie chciały działać no i kolejna usterka to dziurawa chłodnica no ale po przejechaniu takiego dystansu no i powoli słabnąca klima ale tak to oki. No i ważny atut to mało pali!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 19:38

Jaki MF jest najlepszy 255
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#52 Share Maro

Maro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 18:44

Jaki MF jest najlepszy Najwięcej na mf-a narzekają i krytykują ci którzy nie mieli styczności z tymi ciągnikami. Większość użytkowników chwali sobie te maszyny ja też ją chwale wiadamo wszystko się psuje. A takie przekonie że mf jest gorszy od jd czy fenda to o niczym nie świadczy bo te ciągniki mogły być mniej awaryjne ale dawniej a kto wie jak będzie teraz.

#53 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 21:16

Jaki MF jest najlepszy ja też sobie chwalę mf choć narazie mam tylko 255 ale myślimy nad nowym (używanym) ciągnikem i to raczej też będzie mf a czy fendty są mało awaryjne to zależy byłem w komisie i pytam kolesia co lepsze mf czy fendt a on mówi to zależy co się trafi czsami na mf można zrobić 2 razy tyle mtg co na fendzie a czasmi nie <_<
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#54 Share assddfghjkl123456

assddfghjkl123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:23

Jaki MF jest najlepszy słuchajcie pracuje juz na mf6480 az 4 lata nakreciłem ok 5tys motogodzin oprocz spalenia sie kabla od halogenów to nic pozatym nic sie nie dzieje ciagam 5 skibowy pług rabe werka obrotówke biore 2,5 metra i oram na ciężkich ziemiach. dziennie oram 20 ha z prędkością 9km/godzine. obroty ok 1850 obr/na min. polecam MF. kolega na sasiednim polu ma JD 155km ora 4 i sie męczy i ora ile gazu dała fabryka i 1,80 bierze. wiem ze pług ciągany idzie lepiej ale bez przesady na całym gazie oprocz orki wykonuje transport z kombajnu do magazynów przyczepa 20ton 3 osiowa ciagnik pracuje jeszcze z agregatem uprawowym 5 metrowym konskilde obecnie jest wykozystywany w gosp o pow 450 ha i sa jeszcze 3 mf 180km 260km i 90km starsze do 7 lat i tez latają na dzień dzisiejszy wymieniono tylko 4 opony i 2 siłowniki od wspomagania

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:38

Jaki MF jest najlepszy twoj nick nie wskazuje na to, ze jestes powazna osoba, wiec dlaczego mamy wierzyc w twoje bajki??
najbardziej podobalo mi sie to ze jd 155 KM ciagnie tylko 1,8 m i ma ciezej niz twoj MF 6480 tez. ok 150 KM i lepiej idzie na 2,5 m na ciezkiej ziemi 9 km/h ;) :) ;) :)
powtorzmy kolejny raz: nastepny noy na imprezie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#56 Share assddfghjkl123456

assddfghjkl123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:48

Jaki MF jest najlepszy brzozak2 popatrz sobie na swoja fotkę to sie nie dobrze robi jak nie wierzysz to nie ale ja już trochę pracuje na Mf wczesniej pracowałem na 8020 tez bez awaryjne przez 2 lata ale właściciel zmienił na nowy w D.H. H. i P. korbanków 6499

#57 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:24

Jaki MF jest najlepszy kupiłem 255 okazyjnie 2 lata temu za 16000 88 rok po "kapitalce" i powiem wam że zrobiłem 1000mth i zaczyna sie sypać wiedziałem że po za silnikiem reszta jest taka sobie ale widzę że chyba się przejechałem na tym silniku i co za tym idzie na tej okazji i teraz nie wiem czy go sprzedać w takim stanie jak jest czy go porządnie zrobić ale jak bym kupił to tez 255
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#58 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:27

Jaki MF jest najlepszy

twoj nick nie wskazuje na to, ze jestes powazna osoba, wiec dlaczego mamy wierzyc w twoje bajki??
najbardziej podobalo mi sie to ze jd 155 KM ciagnie tylko 1,8 m i ma ciezej niz twoj MF 6480 tez. ok 150 KM i lepiej idzie na 2,5 m na ciezkiej ziemi 9 km/h :) ;) ;) :)
powtorzmy kolejny raz: nastepny noy na imprezie

brzozak popieram cie :) Ten pan o dziwnym niku mysli chyba ze na af sa dzieci z zerowki co uwieza w kazda bajke jaka on powie :)

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 00:04

Jaki MF jest najlepszy

brzozak popieram cie :) Ten pan o dziwnym niku mysli chyba ze na af sa dzieci z zerowki co uwieza w kazda bajke jaka on powie :)

obstawiam, ze jego tata, dziadek, ciocia, czy sasiad pracuje na takim ciagniku, albo w gospodarstwie gdzie jest taki ciagnik i nasluchal sie poprostu info nie z pierwszej reki i polowe przekrecil ;)
najlepsze jest uzycie gps, przy odbiorze zboz i sianiu :) , no zgoda mozna, ale przy siewniku sa znaczniki mechaniczne, a i tak sie jedzie raz kolo razu, wiec to tylko troche wygody, a odbior zboz to chyba troche malo wprawy, bo ja tez odbieram w biegu i nigdy nie uronilem, przeciez widac przy poprzednim przejezdzie jak sie slady kombajna ukladaja, wiec jest taki naturalny system jazdy rownoleglej.
nie ma natomiast wspomniane o uzyciu przy agregatach podorywkowych czy uprawowych, no i druga wazna grupa rozsiewanie nawozow np. "pod korzen", albo pryskania zasianego rzepaku LASSO gdzie w obu przypadkach nie ma sciezek technologicznych ;)

jest podłączony z gps gdy jest wykorzystywany do siewy lub odbioru ziarna z kombajnu do prowadzenia w linni prostej super sprawa

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Prent

Prent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 luty 2008 - 22:06

Jaki MF jest najlepszy Ja sie zgodzę z brzozakiem, tamtego kolegi opowiesci są "trochę przesadzone" choc nie kłócę się do końca, cuda się zdarzaja(mój kumpel ciągnikiem C-380 ciągnie 5 skibowy pług który zabiera ok 38 cm na korpus i orze na głębokość 29 cm- trochę nierealne ale prawdziwe)

a co do MFów: u mnie na wiosce pracuje ponad 10 używanych MFów sprowadzonych z Anglii i z ich awaryjnością jest różnie fakt nie mają zbyt dużo do roboty bo sadaz [o tym co robiły tam a co robią tu to myślę że tu to one odpoczywają bo tam nikt nie miał ciągnika o mocy 100 km na 15 ha ziemi.

Dodaj odpowiedź