Chota

Jaki MF jest najlepszy

Polecane posty

Chota    12

jaki waszym zdaniem MF jest najlepszy i najładniejszy


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Najlepszy jest 8480 ten który zdobył chyba traktor roku któregoś tam.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a dla mnie bez sensu temat...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

Nie ma dobrego MF


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

są dobre mf-y

ja posiadam mf 3060 i nie nażekam, a podobno to najbardziej awaryjna seria. od remontu skrzyni 2 lata temu nic się złego z nim nie działo. jak na 20-letni traktor to nie jest tak źle. jak dla mnie bardzo dobry sprzęt, zwrotny, wygodny i dużo nie pali. ale napewno są lepsze mf-y. :D

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

U mnie na wiosce sa 4 jeden nowy(2003r) 190 konny pracowal dzien i noc i pompa mu siadla nastepny ze skrzynia automatyczna(2000r) 150 koni na sprzedanie poniewaz biegi same przeskakuja i niekiedy ni idzie wlaczyc i zreszta nikt na mojej okolicy nie chwali sobie tej marki


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
U mnie na wiosce sa 4 jeden nowy(2003r) 190 konny pracowal dzien i noc i pompa mu siadla

Na barszczu czy na bełtach z niewiadomego źródła? Filtry też trzeba zmieniać.

 

nastepny ze skrzynia automatyczna (...) biegi same przeskakuja

Tak ma być :D

 

W okolicy jeździ kilka, kilku znajomych z roku też użytkuje MF'y. Nie słyszałem złego słowa na ich temat, za wyjątkiem MF 3065 którego znajomy kupił w opłakanym stanie za śmieszne pieniądze i próbuje wyprowadzić go na prostą... Teraz chyba żałuje, bo nie tędy droga. Sam mam dwa MF i jestem z nich bardzo zadowolony, są to ciągniki zwrotne i ekonomiczne.

 

Z MF tak dużej mocy (pow. 150KM) nie miałem styczności więc sie nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

MF są bardzo fajne ale również troszke wymagające. Czystość paliwa jakość filtry i oleje itd. Sam posiadam 3 fergasie i nie moge złego słowa powiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

MF jest jak wino - czym starszy tym lepszy :D np wersje 255 i pochodne są nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

smiej sie smiej ale pisze prawde nigdy w zyciu bym nie kupil MF zbyt awaryjna marka


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Niektórzy są stworzeni tylko do C360 i lać można do zbiornika każdy syf. A olej w silniku tylko dolewać. Dla tzw. szuszwoli bez obrazy nie polecam tego ciągnika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj ojciec kupil mf 8240 w 2001 roku i przez pierwsze 3 lata uzytkowania to byl istny koszmar, mial pare wad fabrycznych, ktore nie zostaly rozpoznane przez serwisantow wlasnie przez jakies 3 lata!!!!!!! najpierw klimatyzacja byla zle zamontowana (to zrobili szybko), po jakims czasie ciagnik przestal zapalac gdy byl cieply (z tym serwis sobie nie poradzil: wymieniali akumulatory, moduly, grzebali w elektronice, w elektryce i nie doszli, dopiero ojciec sie stuknal w glowe wymianil rozrusznik i bajka), potem pracownik myl karcherem zaspawal linke i zalal modul :D , pol roku temu znowu wymienilem filtry, niestety po wymianie ciagnik oslabl, wymienilem drugie to samo, dopiero po 3 wymianie wrocil do posluszenstwa (wszystkie oryginalne, z nadrukiem mf), no i na koniec jakies 2 miesiace temu zostal wymieniony pedal sprzegla. teraz naszczescie wrocil do swietnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
pisze prawde

 

Ja też pisze prawde. Nikt Ci nie każe kupywać MF, a najlepiej to kupić zabytkowego International'a :D Miałeś wogóle kiedyś MF'a że tak sie zapierasz rękami i nogami?

 

Ja z dużymi MF nie miałem styczności i tak jak pisze brzozak pewnie są niedopracowane i mają kilka wad fabrycznych (naliczyłem 3 - klima, rozrusznik i sprzęgło). Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Moge opowiedzieć też kilka historii z "legendarnymi" ciągnikami marki Fendt czy JD w całkiem podobnym kontekście. Nie ma reguły, wszystko sie psuje. Jak dla mnie marka pozostaje w czołówce najlepszych ciągników i choćby mi oba padły (tfu!) tak bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

podobnie uwazam jak mirasek, moj egzemplarz to poprustu felerny przypadek. wad fabrycznych jeszcze pare bylo, tylko takich mniejszych, jakis sterownik zalaczania napedu, takie drobnostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

według mnie bardzo udane sa masseye z seri 54xx super skrzynia dyna-4 ciagnik dobry tylko troszke glłosno w kabinie i te plastyki sa słabo dopasowane ale tak to tylko jezdzic i jezdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

Na pewno mniej awaryjna marka to Johne Deere i Fendt ale slyszalem tez dobre opinie na tema ciagnikow Same


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

wiesz co to nie jest tak ze awaryjne bo jak to tak porównac bys musiał kupic sobie JD 120 MF i Fendt`a taka sama moc to mozesz nam porównać co jak moze i massey nie jest tak wykonany jak JD czy fendt ale tez jest to niezła maszyna :) i wg mnie jest to ciezko porównac nie sa to złe ciagniki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

fendty i jd też się psują. a mf wyrobił sobie złą opinięprzez serię 3xxx. co do nowszych mf to ich awaryjność stoi na podobnym poziomie co same czy df, przynajmiej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w ostatnim RPT jest opis MF 5425.1745mth i wymiana sprzęgła z dociskiem za 7 tyś brutto...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

No to ladnie pojechali z cena, nie ma co. Dobrze ze do ruskich sa tanie czesci bo bym zbankrutowal :(


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

cena wcale nie odbiega od innych zachodnich marek. sądze że wymiana sprzęgła w fendt była by jeszcze droższa.

u mie w okolicy chodzi kilka mf z końca lat 90-tych i nie są szczególnie awryjne.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

no racje wyrobiły sobie i wtedy opinie ale kazda firma brnie na błędach :( i moje zdanie jest takie nie sa to złe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj