Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont pompy Ślęza Pilmet - problem z rozbiórką

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gawin82

gawin82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 maj 2010 - 17:13

remont pompy Ślęza Pilmet - problem z rozbiórką witam Wszystkich:) czy ktoś z was rozbierał pompę zespoloną w opryskiwaczu Ślęza Pilmet 1000l??? Otóż mam do wymiany przepony, zaworki oraz simeringi na wałku z obu stron. Rozbieranie szło do pewnego czasu gładko - zdjąłem głowice, wyjąłem zaworki oraz przepony, pokrywę z przodu pompy (od strony ciągnika - tam jest simering) ale mam ogromny problem ze zdjęciem pokrywy od tyłu pompy, czyli od strony opryskiwacza:( jest tam na wałku takie zabezpieczenie - taka tuleja, którą zaznaczyłem na czerwono na fotkach. Próbowałem to wykręcić i w lewo i w prawo - za nic nie chce się ruszyć:lol: podważyć też zbytnio nie można:( wogóle pól dnia się dziś z tym męczyłem i za nic nie chce drgnąć. Jeśli tego nie zdejmę to nie wymienię simeringu od strony opryskiwacza a tam mi też trochę ciekło. Czy ktoś z Was wie czy to jest tylko wciskane czy też wkręcane i jaki jest tam gwint??? Jak to zdjąć domowymi sposobami żeby nic nie połamać i nie popsuć??? Załączam fotki i proszę o pomoc...

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0443.jpg
  • Zdjęcie0444.jpg
  • Zdjęcie0446.jpg
  • Zdjęcie0447.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont pompy Ślęza Pilmet - problem z rozbiórką Dzisiaj, 18:50
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 maj 2010 - 17:44

remont pompy Ślęza Pilmet - problem z rozbiórką Ja sie nie znam :lol: ale jakbym miał rozkręcać tę pompe to po pierwsze rozkręciłbym je , one są skręcone ze sobą rozkręć je może w środku znajdziesz coś* dzięki czemu uda Ci sie je całkowicie rozbebeszyć :lol: być może ten wałek ma wyjść z pompy i w ten sposób jaki próbujesz nie wyjdzie. Polscy konstruktorzy mają to do siebie że trudno za nimi nadążyć za ich logicznymi rozwiązaniami .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share gawin82

gawin82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 maj 2010 - 19:04

remont pompy Ślęza Pilmet - problem z rozbiórką właśnie wróciłem spocony z garażu i udało się w końcu:) nie ma to jak młotek i przecinak... przywaliłem kilka razy z całej siły w ten element w lewo i poszło - wałek ma prawy normalny gwint pod tą tuleją. Jednak najprostsze sposoby są najbardziej skuteczne:) W poniedziałek kupuję potrzebne mi części i składam pompę. Gdyby ktoś potrzebował pomocy przy rozbiórce pompy zespolonej do Ślęzy to chętnie służę pomocą:lol: temat można zamknąć. pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pilmet1600

pilmet1600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 maj 2010 - 11:59

remont pompy Ślęza Pilmet - problem z rozbiórką z pompą to proponuje odwiedzić stronę www.agropserwis.pl tam masz rozrysowany schemat pompy i można również zadzwonić i zapytać to ci dokładnie powiedzą jak naprawić i na co zwrócić uwagę

Dodaj odpowiedź