Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawory C-330

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:05

Zawory C-330 Sprawdź jeszcze raz , Ustaw na kołek GMP pierwszego cylindra potem go wysuń przekręc koło zamachowe o 180 stopni i zobaczysz czy kołek wpadnie w otwór czy nie ! Ja twierdzę że wpadnie ...........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawory C-330 Dzisiaj, 09:08
  •  

#22 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:37

Zawory C-330 Witam u mnie jest tak jak napisał <miscola>
w kole zamachowym jest dwa otworki blisko siebie ,ale tylko jeden odpowiada GMP pierwszego tłoka, natomiast do ustawienia GMP drugiego tłoka już nie ma otworka

#23 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 luty 2009 - 23:49

Zawory C-330 Jest dokładnie tak jak pisze @daniu. Są dwa otworki blisko siebie. Pierwszy z nich oznacza początek wtrysku paliwa i służy właśnie do ustawiania pompy wtryskowej, a drugi oznacza GMP pierwszego tłoka. Po obróceniu wałem o 180° nie ma otworu. Ale nie ma się czym przejmować bo nawet jeżeli obróci się wiecej niż 180° to przecież trwa suw pracy więc zawory i tak są zamknięte (problemy mogą byc jeżeli obróci się mniej niż 180°). A swoją drogą ja nigdy nie używałem kołka ustawczego do regulacji zaworów. Po prostu obracam powoli wałem przy zdjętej pokrywie i patrzę kiedy zamykają się zawory pierwszego cylindra. Jeżeli przez niewielki obrót wału pozostają zamknięte to je reguluję, następnie obracam o 180° i reguluje drugi cylinder. Do tej pory nie zdarzyło się żeby ta metoda nie sprawdziła się. Metoda z obserwacją paliwa w króćcu pompy też jest dobra, tylko zajmuje więcej czasu, bo jeszcze trzeba odkręcać przewód wysokiego ciśnienia.

#24 Share maher

maher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:53

Zawory C-330

Jest dokładnie tak jak pisze @daniu. Są dwa otworki blisko siebie. Pierwszy z nich oznacza początek wtrysku paliwa i służy właśnie do ustawiania pompy wtryskowej, a drugi oznacza GMP pierwszego tłoka. Po obróceniu wałem o 180° nie ma otworu. Ale nie ma się czym przejmować bo nawet jeżeli obróci się wiecej niż 180° to przecież trwa suw pracy więc zawory i tak są zamknięte (problemy mogą byc jeżeli obróci się mniej niż 180°). A swoją drogą ja nigdy nie używałem kołka ustawczego do regulacji zaworów. Po prostu obracam powoli wałem przy zdjętej pokrywie i patrzę kiedy zamykają się zawory pierwszego cylindra. Jeżeli przez niewielki obrót wału pozostają zamknięte to je reguluję, następnie obracam o 180° i reguluje drugi cylinder. Do tej pory nie zdarzyło się żeby ta metoda nie sprawdziła się. Metoda z obserwacją paliwa w króćcu pompy też jest dobra, tylko zajmuje więcej czasu, bo jeszcze trzeba odkręcać przewód wysokiego ciśnienia.

mozna prosic jakies zdjecia?

#25 Share Butu

Butu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:24

Zawory C-330

obracac wałem do momentu az pierwszy tłok <od strony chłodnicy> bedzie w GMP i bedzie na poczatku wtrysku, ustawic luz na 0,2 na wydechowym i ssacym, nastepnie obroci wałem najlepiej korbą :) o 180stopni zgodnie z kierunkiem obrotu wału i ustawic zaworu na tłoku drugim :)

Gmp? co to jest :)

#26 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:53

Zawory C-330 GórnyMartwyPunkt GMP i DolnyMartwyPunkt DMP tłoka :)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#27 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:12

Zawory C-330 Czesc jak myslicie ile mozna podłozyc podkładek po sprężyne w zawoze pompa ma 19 lat i nie mam mozliwosci sprawdzenia cisnienia. Więc ile takich podkładek mozna podłozyc zeby czegos nie uszkodzic ?? :unsure:

#28 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:18

Zawory C-330 rozumiem ze chodzi o pompę olejową silnika??,czy hydrauliczną. Jesli olejowa to tam nie masz otworów ponawiercanych zeby zawleczke w inny otwór wstawić i zwiększać ciśnienie??

#29 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:40

Zawory C-330 Przepraszam ze zle sie wyraziłem mam na mysli pompe hydrauliczna od podnosnika :unsure:

#30 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:44

Zawory C-330 no własnie :unsure: od 2 do 3 podkładek wystarczy napewno, a pytanie po co chcesz je tam podkładać, dzwigasz coś ciężkiego ze nie da rady podnieść?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:56

Zawory C-330 Ja dałem tam 2 od siebie i jakas jeszcze cienka tam była wiec sa 3. To pewnie razem ok 3-4 mm maja.

#32 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 16 grudzień 2009 - 18:00

Zawory C-330 a nie powiedziałes po co wkładasz, coś ciężkiego podnosisz ze zawór przepuszcza

#33 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 18:03

Zawory C-330 Opryskiwacz 600l to raczej bedzie u mnie najwiekszy ciężar. Wiec jezeli nie zaszkodzi to moze pomoze :unsure: a tak wogole to te podładkidaje sie po to aby był wiekszy udzwig ???

#34 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 16 grudzień 2009 - 18:15

Zawory C-330 tak podkładasz aby można było więcej podnieść, ale bez przesady hehe, nominalnie powinien podnieść 700 kg więc bez podkładania powinien podnosić ten opryskiwacz, a jak słabo podnosi to może być juz wina samej pompy:) ale napewno jak zwiększysz to nie zaszkodzi tylko mówie 3 wystarcza w zupełności

#35 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 18:20

Zawory C-330 Tak pompa pewnie juz długo nie pociągnie ale jak bede zmieniał to zostawie 2 podkładki mysle ze tak bedzie bezpieczniej dla nowej pompy :unsure:

#36 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 16 grudzień 2009 - 18:34

Zawory C-330 no tak teraz wsadz te 3 no lub 4 i styknie :unsure: potem jak mówisz 2 wystarczą bo wiadomo po pewnym czasie i sprężyna traci swoje właściwości i jak dasz 2 to sie wyrówna :blink:

#37 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 09 luty 2010 - 18:44

Zawory C-330 Co ile i jaki luz ustawiacie dla zaworów głowicy w C-330?
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#38 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:53

Zawory C-330 Luz ma być sprawdzany co 400mtg (0,20)

#39 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 09 luty 2010 - 21:04

Zawory C-330 Wiem co ile ma być sprawdzany i ile ma wynosić, pytam o konkretne przypadki, a nie dane z książki. ;[
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 09 luty 2010 - 21:05

Zawory C-330 Ja zprawdzam co 2 lata. I tak jak kolega pisze wyżej wielkość luzu zaworu ssącego i wydechowego przy zimnym i gorącym silniku powinna wynosić 0,2mm.

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...