Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :(

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LukasR

LukasR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 12:40

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( Witam
Jestem posiadaczem Zetor Forterra 11441 od 3 lat. Ponad4 miesiące temu wystapił problem ze sprzęgłem zaczęło po woli zanikać aż teraz prawie wcale nie wysprzęgla. Jak chce ruszyć to najpierw jedynka a potem rewers inaczej nie da rady. Jakiś miesiąc temu wymieniłem tłoczek przy pedale sprzęgła ponieważ myślałem ze to on jest przyczyna tej awarii ponieważ troszkę ciekł. Jednak to nie pomogło. Zwracam sie z prośbą do was może ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać??
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Łukasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( Dzisiaj, 12:52
  •  

#2 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 13:56

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( do serwisu czy nawet tani serwis taniego zetorz jest za drogi???

#3 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 15:50

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( do serwisu Zetora najlepiej a tak na marginesie to dziwna sprawa a odpowietrzone masz to sprzęgło bo przy wymianie tego tłoczka to masz przy baku paliwa trudny dostęp i trzeba odpowietrzyć w dwie osoby a jak nie to będzie trza go rozpołowić chociarz myśle że się obejdzie a wcześniej 1 dobrze wchodziła nawet jak rewers był do przodu bo ja mam 11441 i ciężkawo właśnie wchodzi ta 1

#4 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:40

do serwisu czy nawet tani serwis taniego zetorz jest za drogi???

,czekaj, czekaj - i twoja valtra kiedys odmówi posłuszeństwa...

#5 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:57

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( widze ze wam sie to tez przytrafilo no jest na to sposób wymiana docisku tarczy ale nie znow na ceramiczna lecz plucienna i szlif talerza na ktorym jest wieniec
choc i to moze nie pomóc na wysprzeglanie sprzegla
gdyz skrzynia ze silnikiem jest zile spasowana
i nawet przy nowych juz odrazu to wystepuje ze sprzeglo nie wysprzegla
a masz go z ladowaczem

Edytowany przez Pavel, 03 wrzesień 2007 - 13:39.
błędy

#6 Share LukasR

LukasR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:01

do serwisu Zetora najlepiej a tak na marginesie to dziwna sprawa a odpowietrzone masz to sprzęgło bo przy wymianie tego tłoczka to masz przy baku paliwa trudny dostęp i trzeba odpowietrzyć w dwie osoby a jak nie to będzie trza go rozpołowić chociarz myśle że się obejdzie a wcześniej 1 dobrze wchodziła nawet jak rewers był do przodu bo ja mam 11441 i ciężkawo właśnie wchodzi ta 1

Jak był nowy to jedynka dobrze wchodziła i sprzęgło odpowietrzałem (ciężko było ale myślę ze to dobrze zrobiłem). A tak na marginesie czy niema takiego tłoczka przy samym sprzęgle który może być zepsuty?? A jeśli jest to czy można go jakoś zobaczyć bez rozpoławiania silnika i sprawdzić czy on działa czy nie??

widze ze wam sie to tez przytrafilo no jest na to sposub wymiana docisku tarczy ale nie znow na ceramiczna lecz plucienna i szlif taleza na ktorym jest wieniec
choc i to moze nie pomuc na wysprzeglanie sprzegla
gdyz skrzynia ze silnikiem jest zile spasowana
i nawet przy nowych juz odrazu to wystepuje ze sprzeglo nie wysprzegla
a masz go z ladowaczem

mam go bez ładowacza
i jakie są szanse ze wymiana docisku i szlif talerza pomoże??

Edytowany przez Pavel, 03 wrzesień 2007 - 13:37.
post pod postem...

#7 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 19:16

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( a jeszcze sprobuj podkrecic wysprzeglik na maksa i jeszcze odpowietrz dokladnie pompke

#8 Share LukasR

LukasR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 11:28

a jeszcze sprobuj podkrecic wysprzeglik na maksa i jeszcze odpowietrz dokladnie pompke

Zrobiłem tak jak mówisz i nic dalej to samo :(
macie jeszcze jakieś pomysły co można zrobić by naprawić ta usterkę??

#9 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 22:45

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( A pompa jest ok? W tych modelach pompy często padają. Kolega ma takiego z turem to co rok wymienia

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 20:21

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( Jak naprawisz to napisz ile Cie to kosztowalo (oczywiscie jak bedziesz mogl) :(

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LukasR

LukasR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:50

A pompa jest ok? W tych modelach pompy często padają. Kolega ma takiego z turem to co rok wymienia

o jaka pompę ci chodzi??

#12 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 22:06

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( pompę od sprzęgła! Jest taka sama jak od hamulców

#13 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 07:47

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( pompka sprzęgłowa jest zupełnie inna niż od hamulców hamulcowe są czeskie żółte z innym tłoczkiem a sprzęgłowa jest dużo dłuższa niemiecka czarna i więcej płynu podaje hihi że tak powiem i jest dużo droższa chyba te dwie hamulcowe tańsze niż sprzęgłowa

#14 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 17:54

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( Nie wiecie czy do 11441 da się chipa zamontować???
Pytam z ciekawości...mocy mi jeszcze nie braknie;p

#15 Share piehuj

piehuj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 02:54

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( widze ze zetor jest nie złym badziewiem dla ich posiadaczy... posiadam sam forterre 11441 i jestm zaszokowany jego wykonaniem ..po przepracowaniu 800 mtg wysiadły mi połbiegi , chłodnica olejowa przeciekała , naczynie wyrównawcze rowniez ciekło, ehr padł tez... wykonanie zetora jest straszne ...odradzam kupna tej marki ... a co najlepsze nowa wersje ma ocynkowane schodki szare felgi i inne lampy...a i takie małe udogodnienie rodzielacze od wyjsc na zewnatrz sa połaczone z ehr i w razie awari naprawa 3500 zł ...brawa dla tych co udogodnili ta wersje niby i jest drozsza o 10 tys zł

#16 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 14 wrzesień 2008 - 08:12

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( Co Ty za link dałeś?
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 11:23

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( 2 razy ten sam post gosc umiescil
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share przemo1211

przemo1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 18:52

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( moi znajomi są posiadaczami forterry i obydwaj mieli takie same problemy z zetorami. sprzęglo słabowysprzęglało , biegi slabo wchoziły no i niestety obydwaj musieli rozpoławiać i wymieniać tarcze sprzęgłowe. Sam jestem od półtorej roku posiadaczem zetora forterra 11441 i jestem zaniepokojony tym co się dzieje z tymi ciagnikami.

#19 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:27

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( Rozumie jakąs awarie w nowym ciągniku ale żeby aż zepsuło się tyle rzeczy nie uwierzyłbym.Może tylko poprostu trafił się taki :o egzemplarz.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 październik 2008 - 21:24

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :( ja mam tez stycznosc z ta marką... z zalem ale musze powiedziec "niestety" ja mam 5340... 950 mth i tez mi sie rozleciał tłoczek od sprzegła... w instrukcji jesli ja ktos czyta to powinni napisac wilekimi literami "za nim wsiadzesz spr czy nie tłoczek nie jest wilgotny i czy przypadkiem juz nie leci z niego płyn..." no sorry ale ja codziennie nie bede zdejmował boków tej maski zeby spr czy jeszcze płyn mi nie wyleciał... olej spr bagnetem i juz a to myslałem ze sie rzadziej spr... jednak nie... a inne przypadki znam z innych zetorów... i wiem ze ci ktorzy cieszyli sie bardzo z zetora + ładowcz czołowy, teraz bardzo tego załują... jak mozna w takich juz duzych modelach tak sknocic skrzynie... a ehr jak na czechow to mi sie wydaj zbyt duzy skok... A po ostanich targach rozwalił mnie pomysł umieszczenia skrzynki na akumulator... :| jak myslicie dlaczego w prospektach jest pokazywany z prawej strony?(Proxima) bo z lewej obok schodów jest ta super skrzynka :o :o
DEZERTER