tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

pandanger    2

Takiego rozwiązania jeszcze nie robiłem, ale skoro we wczesnej fazie rozwojowej dopuszczone jest bezpieczne dokarmianie 20% roztworem mocznika, więc pod względem ilości składnika w danej ilości wody wygląda to bardzo podobnie.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pandanger przypominam że w rsmie jest saletra i ja nie był bym na tyle odważny by zastosować go we zwykłym oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Owszem, amonowa i azotanowa forma nie bardzo nadaje się do dokarmiania dolistnego, jednak dawałem już ok 20l w 250l wody przy okazji jakiś zabiegów dokarmiania mikro na rzepak i buraka i reakcja roślin była mocno pozytywna, bez poparzeń. Tutaj mowa jest o 50l w 200l cieczy roboczej więc trochę mocno, ale jak już ktoś to testował i wyniki zamieścił w bądź co bądź szanowanym periodyku to warto sprawę przemyśleć, spróbować na mniejszym kawałku i na swoim przykładzie sprawdzić czy coś złego będzie się działo. Zalecałbym przy tym teście zachować wszystkie środki ostrożności dotyczące dolistnego dokarmiania azotem (temperatura, nasłonecznienie, uwilgotnienie i ogólną kondycję dokarmianych roślin). Pisałem kiedyś, że stosuję RSM z herbicydami w rzepaku i buraku, ale to zabiegi doglebowe i ryzyko poparzenia minimalne.

 

Owszem, amonowa i azotanowa forma nie bardzo nadaje się do dokarmiania dolistnego, jednak dawałem już ok 20l w 250l wody przy okazji jakiś zabiegów dokarmiania mikro na rzepak i buraka i reakcja roślin była mocno pozytywna, bez poparzeń. Tutaj mowa jest o 50l w 200l cieczy roboczej więc trochę mocno, ale jak już ktoś to testował i wyniki zamieścił w bądź co bądź szanowanym periodyku to warto sprawę przemyśleć, spróbować na mniejszym kawałku i na swoim przykładzie sprawdzić czy coś złego będzie się działo. Zalecałbym przy tym teście zachować wszystkie środki ostrożności dotyczące dolistnego dokarmiania azotem (temperatura, nasłonecznienie, uwilgotnienie i ogólną kondycję dokarmianych roślin). Pisałem kiedyś, że stosuję RSM z herbicydami w rzepaku i buraku, ale to zabiegi doglebowe i ryzyko poparzenia minimalne.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Czaję się z RSMem na rzepak, ale w nocy zdarzają się przymrozki, czy nie zaszkodzi jak w nocy po nawożeniu będzie minus kilka stopni?

Czy RSM nie uszkodzi nowych delikatnych rzepakowych listków?

Edytowano przez Cez4R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak da się wjechac to lejcie ten rsm.Ja się czaje trochę, ale na podlaski to koniec marca optymalny termin choć wczoraj na prubę 5ha polałem.Będzie widac czy dobra zrobiłem jak wegetacja ruszy ale nie ciekawie to wyglada.Oby pługa nie trzeba było wyciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Koledzy mam takie pytanie mam RSM 32, chiałbym go polać po rzepaku i pszenicy. Czy jest jakieś ryzyko że poparzę rośliny??? Czy lepiej go rozpuścić do 28%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

koledzy jak jest roznica miedzy dyszami 5 otworowymi a 7,poco jest ta roznica?

 

Podstawową rzeczą jest wielkość kropli z dyszy -logika- ilość otworów ma ścisły związek z ilością aplikowanej ciczy.

 

Ifo dla kolegow z problemem samooblewania belki opryskiwacza przy dyszach tylnowylewowych.

Jest firma w Nowym Dworze Gdańskim i produkuje adaptery i po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

aa o co chodzi z tym samooblewniem?bo ja zakupilem niedawno dysze 7 otworowe stabena one tez moga oblewac belke ?bo mi sie wydaje ze raczej nie powinny mam opryskiwacz pilmeta 1618,2006r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak jest wiatr to czym byś nie lał to belka będzie mokra. Są takie przedłużki ale jak dotkniesz ziemi to połamiesz, po za tym nie wiem czy na 3-4głowicowych korpusach da się to zamontować by nie przeszkadzało dla innych końcówek na głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Znacie ceny nawozów azotowych , co wg was lepiej się opłaca na uprawy np. pszenica, buraki ,qq, saletra , saletrzak czy rsm bo nigdy nie stosowałem rsm a mam zamiar troche zaoszczędzić, w sumie jak wszyscy, chodzi mi o ceny dawek na ha i rezultaty przy dzisiejszych cenach


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

JA MAM INNY POMYSŁ MYŚLE ŻAEBY SAMEMU ROBIĆ RSM

MAM BECZKĘ 1000L PLANUJE ZROBIĆ MIESZADŁO Z SILNIKA ELEKTRYCZNEGO SYPAĆ MOCZNIK I SALERE DO DECZKI LAĆ WODE I DALEJ TO JUŻ WIADOMO

 

Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Łatwiej i taniej kupić gotowy RSM;)ale co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek1986    0

witam chcialem sie dowiedziec ile kosztuje 1000L RMSu i czy mozna go kupic gdzies w okolicach mławy..... ciechanowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

JA MAM INNY POMYSŁ MYŚLE ŻAEBY SAMEMU ROBIĆ RSM

MAM BECZKĘ 1000L PLANUJE ZROBIĆ MIESZADŁO Z SILNIKA ELEKTRYCZNEGO SYPAĆ MOCZNIK I SALERE DO DECZKI LAĆ WODE I DALEJ TO JUŻ WIADOMO

 

Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Na pewno jest sens, mocznik 1600zł/t, saletra 1300zł/t, a gotowy RSM 1100zł/t. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

farmermf dokładnie .ja wiem że już zostanę przy rsm .przewaga nad saletrą czy innymi granulkami widoczna gołym okiem a w szczególności jak sucho jest.ale w tym roku na kłos chyba jeszcze posypie granulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

panowie orjetuje się ktoś gdzie można kupić rsm na południu podlaskiego. Lub okolice mazowsze , lubelskie. Macie jakiś namiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj