tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

 

W związku z tym iż we wcześniejszych postach pojawiło się wiele pytań na temat flexitanków chciałbym poinformować, że firma oferuje takie zbiorniki świetnie nadające się do magazynowania nawozów płynnych, wody i płynnych pół produktów spożywczych, oferujemy szeroką gamę flexitanków różnej wielkości w przystępnych cenach w razie pytań proszę o kontakt na e-mail: flexitank@flexitank.pl

na wszystkie pytania chętnie odpowiem.

http://www.flexitank.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakiej cenie macie flexitank na RSM z pojemnością 20 tys litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jakiej cenie macie flexitank na RSM z pojemnością 20 tys litrów?

 

Proszę o podanie maila, na który będę mógł wysłać ofertę.

 

Pozdrawiam

Zespół Flexitank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam , odnosnie tematu, mam taka prosbe czy ktos mogl by mi opisac jakie najlepiej koncowki{rozpylacze}powinno sie stosowac do rsm, rozne linki opisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wzbogacał ktoś z was RSM32 w siarke?Jest taki fajny nawóz Photrel sie nazywa,można to wymieszac w opryskiwaczu z RSM-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzbogacał ktoś z was RSM32 w siarke?Jest taki fajny nawóz Photrel sie nazywa,można to wymieszac w opryskiwaczu z RSM-em?

 

Taniej i efektywniej będzie jak wysiejesz siarczan amonu. Jeżeli szukasz NTS-u 27-3 to ma go w ofercie firma na północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Jak już mrozy odpuszczą to trzeba mieszać. Ja robię to w ten sposób, że do 1000l beczki z RSM dolewam ok 50l wody i mieszam motopompą w zamkniętym obiegu. Można też sprężonym powietrzem, ale to mniej skuteczne.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

sthil

W jakim zbiorniku i ile tego RSM-u?

Edytowano przez RSM32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

czy wiosną przy nawożeniu rzepaku RSMem stosujecie same rozpylacze 5 bądź 7 otworowe czy system węży rozlewowych? chodzi mi o pierwsze nawożenie.

bo w przypadku pszenicy i jęczmienia chyba wystarczą same rozpylacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

sthil007 przepraszam że dopiero dzisiaj

Dwa zbiorniki po 8000l jeden 1000l plastikowe.

Jeżeli jest to RSM-32 to mieszamy pompą pobierając z dołu zbiornika i kierujemy na dół w przeciwległą część zbiornika.

Bardzo przyspiesza dodawanie małej ilości wody do ssania pompy.

Ilość wody odczytaj z instrkcji na stronie ZA Puławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

RSM32:

 

Jaka jest aktualna cena roztworu? Interesuje mnie zakup calego auta - 24t. Pow Sochaczew.

 

Prosze o info

 

Pozdrawiam


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja mam pytanko, małe, w jakiej proporcji zrobić RSM w domowych warunkach na odżywianie kukurydzy. w tym roku robiłem taki nawóz płynny na 400litrowy opryskiwacz 25kg mocznika i tym pryskałem, ale jak sobie temat to widzę że można dosypać jeszcze saletry i mamy RSM, i tutaj pytanie czy po zastosowaniu takiego nawożenia będzie wszystko ok?? tzn czy nic nie popali, bo po samym moczniku nie zaobserwowałem żadnych ujemnych stron takiego oprysku, dodam że ziemi są u nas bardzo słabe, qq pryskane będzie co tydzień(oczywiście jak jakaś susza nie wyskoczy) no i oczywiście nie samym azotem.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

RSM 28% 40% saletra 30% mocznik 30% woda

RSM 30% 42,8% 32,2% 25%

RSM 32% 45<7% 34,3% 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam

 

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem jednej rzeczy

A mianowicie

Czy da się stosować RSM na warzywa ( marchew, pietruszka, selery, kapusta, cebula, buraczki ćwikłowe ) ??

 

Jak bym musiał to kropić ?? Czy tylko rozpylacze czy węże pomiędzy rządkami i redlinami ??

 

I czy w warzywach RSM nie zaszkodzi ??

 

I jeszcze jedno

Czy mogę zastosować RSM przed siewem prosto do gleby ?? Czy to coś zadziała i czy nie popali roślin zaraz po siewie ??

Albo czy można zastosować go np. tydzień po siewie ?? Tylko pokropić rozpylaczami ??

 

 

Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Z warzywami to ostrożnie, mój znajomy lał rsm wężami w międzyrzędzia kapusty...a główki i tak porobiły się "kwadratowe".

Edytowano przez Cez4R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Z warzywami to ostrożnie, mój znajomy lał rsm wężami w międzyrzędzia kapusty...a główki i tak porobiły się "kwadratowe".

To bardzo dobrze!! bo główki kapusty lepjej pasują do skrzynek /opakowań/ RSM nie jest kwadratowym nawozem tylko nawozem z trzema formami azotu i w warzywach stosowany robi główki "trójkątne". To może żart ale w temacie chyba wiadomo o co biega.

Na stronie ZA Puławy jest obszerna instrukcja o stosowaniu RSM-u w warzywach proponuję od tego zacząć.

Edytowano przez RSM32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Interesuje mnie taka sprawa w stosowaniu rsm, a mianowicie w nr2 topagrar w artykule o skracaniu zbóż napisano że np. można dać 50l rsm+150l wody i CCC? Z tego co wiem to jest to parzący nawóz i nalistnie się go nie stosuje. Wynika z tego że to błąd lub istnieje bezpieczne stężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj