tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

S-Piotr    58

Tak lałem wężami, miałem opryskiwacz z korpusami co 25cm , ale węże w zbożu to porażka (przy gęstym łanie) wyłażą na wierzch i poparzenia przepotężne. teraz jak jest potrzeb to sypnę saletrę. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
Napisano (edytowany)

Pierwsza dawka przedsiewnie, a druga pójdzie jak kukurydza nabierze rozpędu. Nalać wszystkiego na raz to mi się nie widzi. @piotreksoltys2 - też jak zaczynałem związek z RSM miałem takie problemy jak Ty. W ubiegłym roku dla spróbowania rozlewałem RSM potym wywioskowałem że lepiej zostać przy płynie. Dlatego ten rok na full RSM. Jeszcze stanowczy plus to taki że nie przeszkadza wiatr. Sąsiad leciał z saletra i teraz po rzepaku widać gdzie znioslo granulat. Przy płynie tego nie ma. Zreszta zastosujesz sam się przekonasz że warto. RSM też nie goni roślin do góry jak saletra, albo mi się wydaje.

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja już z  5 lat RSM. A jak siało się granulat to i rowy  były zasilone, nie raz  na  drogi lecialo jak ktoś nie umiał ustawić

Następna rzecz to rozsiej dobrze moczbnik na 30 metrow, prawie nie wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5233

ja wtym roku pierwszy raz lałem rsm na II dawke (pierwsza była saletra) mimo, że po przypalało mi pszenżyto to widze  już działanie tego rsmu, fajnie to wygląda

 

zgadzam się z przedmówcami , dodam że o wiele szybciej i wygodniej rozlewa sie rsm niż lejkiem  granule wysiewa i to mi sie podoba bo dużo czasu człowiek może zaoszczędzić :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

zgadzam się z przedmówcami , dodam że o wiele szybciej i wygodniej rozlewa sie rsm niż lejkiem granule wysiewa i to mi sie podoba bo dużo czasu człowiek może zaoszczędzić :)

Też chcę spróbować RSM ale z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. W godzinę jestem wstanie rozsiac od 15 do 20ha N w dawce 100kg. Da się tak z RSM?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

My już 2 rok lejemy i w 100% wiosna przechodzimy na płynny N w tym roku kupiliśmy węże, zobaczymy jak to się sprawdzi. Ale miałem już dość siania sąsiadom pól, bo po przejsciu na 21m sa pole gdzie sa tylko 2-3 przejazdy. O równomiernosci nie będę mówił bo nie ma nawet co. Generalnie uprawy wyglądają teraz równomiernie, zobaczymy jak to przełoży sie na plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5233

Też chcę spróbować RSM ale z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. W godzinę jestem wstanie rozsiac od 15 do 20ha N w dawce 100kg. Da się tak z RSM?

 LEJKIEM?? jesli tak to gratuluje ja takich zdolności niemam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Napisałeś że swojego punktu widzenia, ja ze swojego. W moim przypadku przy RSM będzie szło wolniej. Minusem jest, też problem z wjazdem w mokrych warunkach. Jednak ciagnik z rozsiewaczem jest lżejszy i bardziej "mobilny" niż z opryskiwaczem.

Edit. Nie doczytałem o tym lejku.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Też chcę spróbować RSM ale z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. W godzinę jestem wstanie rozsiac od 15 do 20ha N w dawce 100kg. Da się tak z RSM?

Zakładam , że nawóz granulowany masz dowieziony na pole na przyczepie , RSM większość dowozi opryskiwaczem i tutaj jesteś na pewno szybszy , ale są inne kwestie  np. cena . Ps. Z tą mobilnością rozsiewacza masz rację , w tym roku do RSM (1 dawka ) podczepiłem większy ciągnik , inaczej bym poległ .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Po nawóz zjeżdżam z pola. Ale z tymi 20ha przesadziłem, tyle zrobię przy mniejsze dawce ale nie przy 300kg saletry. Jednak 15ha jestem w stanie zrobić. No nic, jak nie spróbuję to się nie dowiem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Granule jednak szybciej się rozsypię niż RSM. Dlatego że  przy granuli jadę z 14-15 km.h a RSM  6 km/h, przy wydatku 300 litrów.

Z drugiej strony rozsiewacz mam 3,5 t a opryskiwacz 4,7 tyś litrów więc leję prawie 6 ton RSM a nalewam go z 30-40 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

Wszystko zależy od wielkości opryskiwacza i szerokości. ja swoim zrobię przy przy rsm 26 +s i dawce 300l. 11ha z beczki a wypryskam to w 40 min.bo mogę 9km/h jechać fakt ciśnienie robocze duże ale średnica węży w opryskiwaczu pozwala na takie wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja przy 5,5 km na ha wylewam około 200l RSM z siarką przy cisnieniu 2-2,2 atm. Pierwszy raz stosowałem RSM na drugą dawkę w pszenicy i jak narazie jestem zadowolony. Poszło tak jak wspomniałem około 190-200l na ha czyli około 65 N. Pszenica ciemnieje. Ma sporo plusów RSm ale i minusy tez. Wszystko ma swoje plusy i minusy nigdy nie jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5233

żeby groch miał 2 metry :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Z RSM-em to chcesz mieszać ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

rsm to raczej grube kropelki, żeby spływały na ziemię, a fungi, mikro czy reterdanty to kropelki średnie,żeby nie spływały na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Podobno mikro można mieszać z RSM i lać kołpakami, bo zostaną pobrane przez korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Witam, czy rozlewa ktoś z was rsm na kukurydzę za pomocą węży  o rozstawie co 75 cm? Jeśli tak to poprosiłbym  o poradę  jaką kryzę zastosować by rozlać 150-170l/ha , prędkość opryskiwacza 10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj