Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#141 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 01 kwiecień 2010 - 15:40

RSM -kto z was używa tego nawozu Wg mnie przecholowałeś z ciśnieniem. RSM rozlewa się przy ciśnieniu 1 do 1.5 Bara jeżeli się myle proszę mnie poprawić.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 16:05
  •  

#142 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 16:59

RSM -kto z was używa tego nawozu Bolid20 ja RSM rozlewam już 4 lata i zawsze było około 4 atmosfer a teraz nawet 5.5 bara.Przy dawce 240l/ha to z jedą atmosferą to trzeba by było terenowym biegiem jezdzić by uzyskać taki wydatek.

#143 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:11

RSM -kto z was używa tego nawozu no własnie ja chce dac po 220 l/ha na rzepak pozostaje mi robic próbe na polu z woda,pierwszy raz sie w to bawie nawet na próbe podlalem rsm em 3 najmniejsze roślinki rzepaku ale troche przegiołem bo liście uschły i wolałbym tego uniknąc na polu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:08

RSM -kto z was używa tego nawozu jedz na próbe z wodą na pole i niebaw sie w obliczania.Cisnienie 3.8 na próbe przy kryzy 1.2 jeśli na 15m opryskiwacz

#145 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:13

RSM -kto z was używa tego nawozu mam 18 m, a wiesz mniej więcej przy jakiej predkości osiągne 220 L/ha?

#146 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:12

RSM -kto z was używa tego nawozu Woda poleci inaczej i Rsm inaczej (inna gęstość).Zrób sobie próbę na zmierzonej powierzchni.Ja pryskam kryzą 1 przy ciśnieniu 3 atm, i jeśli trzeba zmienić dawkę to po prostu jadę szybciej lub wolniej.

#147 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:44

RSM -kto z was używa tego nawozu I tak właśnie zrobie,a napisz mi czy jak zakładałeś kryzy to zakładałes z powrotem te sitka ?

#148 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 06:07

Woda poleci inaczej i Rsm inaczej (inna gęstość).Zrób sobie próbę na zmierzonej powierzchni.Ja pryskam kryzą 1 przy ciśnieniu 3 atm, i jeśli trzeba zmienić dawkę to po prostu jadę szybciej lub wolniej.

Znikoma róznica między wodą a rsmem.Jak sie zna długość danej działki to raz przejechać i se pomnożyć przez szerokość opryskiwacza i będzie widać ile wyszło.Ja zawsze wjeżdzam z rsmem i leje a regulacje to nawet trwają kilkanaście ha, ale to juz rozchodzi sie o 10-20litrów i tu duże znaczenie ma poślizg kół.Teraz nawet przy oprysku z komputerem to ponad 20-30litrów oszukiwał zewzględu na duży poślizg kół praktycznie cały czas podczas pierwszej dawki.

#149 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 09:14

I tak właśnie zrobie,a napisz mi czy jak zakładałeś kryzy to zakładałes z powrotem te sitka ?

Sitka muszą być!

#150 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:03

RSM -kto z was używa tego nawozu A miałeś taki przypadek że po oprysku rzepak zaczął ci zółknąć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:18

RSM -kto z was używa tego nawozu SAUTER
Za duża dawka :lol:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#152 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:42

A miałeś taki przypadek że po oprysku rzepak zaczął ci zółknąć?

Żółkną ci całe liście, czy tylko widać kropki po RSM-e,Jeśli całe to może brakuje jakiegoś mikro składnika.Po Rsm-e czsami widać ślady na liściach ,ale to nie ma znaczenia.Na pewno nie będzie za duża dawka,tym bardziej w rzepaku.Zapodaj siarczan magnezu to powinno załatwić sprawę?.

#153 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:06

RSM -kto z was używa tego nawozu Już wyjaśniam o co chodzi.Rzepaku nie pryskałem tylko podlałem kilka roślin na próbe.Za 1 razem przegiąłem i te roślinki pożółkły i uschły całkowice.Zrobiłem 2 próbe pokropiłem ziemie pod kilkoma roślinkami przychodze na drugi dzień a roślinki żółte i wiotkie.Strasznie mocny ten rsm to było kilka kropel.Wiem że takie próby ni jak mają sie z opryskiem ale chciałem zobaczyc czy efekt bedzie widoczny juz po 2 dniach jak niektórzy pisza,no i efekt był ale nie o taki mi chodziło.W tym tygodniu prysne połową zaplanowanej dawki i tylko 1 przejazd jak na 2 dzien bedzie ok to jade calość.

#154 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:30

RSM -kto z was używa tego nawozu RSM stosuje 10 lat i takiego przypadku nie miałem.Zastosuj normalnie z opryskiwacza dawkę ,tylko 28%,jeśli nie wiesz jakie masz stężenie to sprawdź areometrem od akumulatora.Ja pryskam dawką około 250 litrów 28% Rsm-u na 1 hektar.Takie zalecenia dał mi specjalista z Puław jak miałem zacząć się w to bawić.Tylko nigdy nie rozlewaj na rosę!!!.Najlepsza jest słoneczna wietrzna pogoda kiedy rośliny się ruszają i krople same spadają z roślin na ziemię.

#155 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:52

RSM -kto z was używa tego nawozu Ej panowie o co chodzi z RSM. Jak to sie stosuje w jakich ilościach w jakih opakowaniach sie to kupuje jakie to jest drogie ;)
czy trzeba miec jakis specjalny opryskiwacz??
niech ktos mi powie co i jak :)

#156 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:55

RSM -kto z was używa tego nawozu rsm stosujesz tak samo jak saletre zalezy ile chcesz dac do opryskiwacza wystarczy tylko dysze kupic z tego co wiem to albo w beczkach 1000L kupujesz albo luzem jest troszke tanszy od saletry

#157 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 18 kwiecień 2010 - 06:36

RSM -kto z was używa tego nawozu tak RSM jest tańszy od saletry bo wczoraj pryskałem RSM cena RSM to 860 z za tone
tylko ze np masz opryskiwacz 400litrów to RSM do niego wejdze 500litrów bo RSM waży 1.32kag

#158 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 06:43

RSM -kto z was używa tego nawozu litrów 500 to napewno nie wejdzie a raczej kilogramów 528 do 400litrowego opryskiwacza jeśli użyjesz rsm32

#159 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 18 kwiecień 2010 - 07:12

RSM -kto z was używa tego nawozu no kilogramów bo zapomniałem że to w kilogramach a co do końcówek to musisz miec specjalne cena takiej jednej 9zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 08:24

RSM -kto z was używa tego nawozu Istnieje jeszcze możliwość stosowania RSM jako nawóz wspomagający. Ja daję 350 kg saletry na pszenicę w dwóch dawkach a przy okazji oprysku fungicydem dodaję jeszcze 20 l na ha RSM. Nie można jednak przesadzać stosując normalne dysze bo można przypalić liście.