tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

sznajdik    573

Myślałem kiedyś nad tym żeby dorzucić siarczan amonu ale nie testowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

ja stosuję. normalnym opryskiwaczem pilmet 1700 l na koncówkach grubokroplistych. Przerzuciłem sie z tradycyjnego nawozu na rsm. Wychodzi dużo taniej, wydajniej i plon jest o wiele lepszy i większy. Nawóz granulowany stosuje jedynie przed siewem zbóż. na wiosne non stop rsm. Bardzo fajnie to idzie,zboże nie jest takie zielone lekko jak po zwykłym nawozie, a jest bardzo mocno zielone takie gęste i duże. Naprawde fajna sprawa polecam wszystkim. Tylko po każdym rozlewie rsm po dniu nalezy umyć opryskiwacz bo to bardzo powoduje korozję. I nie słuchaj kolego że jak deszcz nie po pada to jest nie ciekawie. Rsm sie wchłoni w ziemie od razu po rozlewie, wiadomo ze lepiej jak by popadało ale nawet jesli nie to i tak nic sie nie stanie. A nawóz jak rozsiejesz i nie popada to ciężko ma sie wchłonąć w ziemie. Ja juz 3 rok na RSM i jestem zadowolony i polecam :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

rsm to przyszlosc nawozenia azotem, dlatego moj przedmowca jest taki zadowolony koniec kropka :) 

 

 

wlasnie jesli by sie dodalo siarczanu amonu to czy nie bedzie przypalac jak w przypadku randapu moge sie mylic bo to calkiem inna reakcja z glifosatem trzeba by jakiegos technologa zapytac z pulaw ale tu na formu technologow tez jest masa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie mogą znaleźć artykułu o mieszaniu siarczany amonu z rsm ,jest to możliwe tylko musisz zachować siłę stężenia rsm-mu czyli do 32 %na 100 litrów dajesz 18,5 litra wody z rozpuszczonym siarczanem to da stężenia 28% rsm-mu , w wodzie rozpuszczasz tyle ile się da rozpuścić. jak masz słabsze rsm-my np. 28% to już nic nie dolejesz.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

u mnie w okolicy marazm (tarnow rzeszow) jedynie wamex handluje rsm i z tego co sie dowiaduje to tylko 32 w tym roku jest dostepna i dlatego musze sie bawic w jakies eksperymety a dobrze by bylo dolozyc siarke rzepakowi choc i pszenicy tez by nie zaszkodzilo czyli te okolo 20 liter wody z iloma kilogramami siarczanu prpoponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy Korn-Kali?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Cenowo są podobne, ale ja jednak brałbym Vibrance Gold bo z tego co się orientuje to jako jedyna zaprawa działa na ostrą plamistość oczkową. 

 

Pytanie do osób które zaprawiają normalnymi fungicydami: nie męczyło się wam zboże przy wschodach?

po vibrancie chyba troszke duzej wschodzi ja po baytanie takie moje obserwacje 

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy 

 

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy Korn-Kali?

potasu chyba jest juz na tyle bo ziemie mam raczej ciezkie i poszlo cos kolo 300 kilo przedsiewnie soli wiec juz odpada wiecej go dawac,  zostaje jakas wiosenna opcja nie bylo by problemu jak by by dostepny w mniejszyszch ilosciach rsm 26 S 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

u mnie w okolicy marazm (tarnow rzeszow) jedynie wamex handluje rsm i z tego co sie dowiaduje to tylko 32 w tym roku jest dostepna i dlatego musze sie bawic w jakies eksperymety a dobrze by bylo dolozyc siarke rzepakowi choc i pszenicy tez by nie zaszkodzilo czyli te okolo 20 liter wody z iloma kilogramami siarczanu prpoponujesz ?

Do 32% tylko 18,5 litra a siarczanu rozpuszczasz tyle ile woda przyjmie.

Lub nowy produkt z Siarkopolu Pro Siarka S 800 SC w ilości 5 litrów na 150-500 litrów RSM-mu 32% zalecenia producenta.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

tylko wlasnie sobie wstukalem strone siarkopolu i pisze zeby nie mieszac z rsm chyba ze cos pomylilem ? 


tylko wlasnie sobie wstukalem strone siarkopolu i pisze zeby nie mieszac z rsm chyba ze cos pomylilem ? 

sorki pomylilem sie pisze ze mozna a jaka cena tego srodka ? ile to wychodzi powiedzmy zeby bylo ze 3 4 kilo w 100 litrach 32 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

ja stosuję. normalnym opryskiwaczem pilmet 1700 l na koncówkach grubokroplistych. Przerzuciłem sie z tradycyjnego nawozu na rsm. Wychodzi dużo taniej, wydajniej i plon jest o wiele lepszy i większy. Nawóz granulowany stosuje jedynie przed siewem zbóż. na wiosne non stop rsm. Bardzo fajnie to idzie,zboże nie jest takie zielone lekko jak po zwykłym nawozie, a jest bardzo mocno zielone takie gęste i duże. Naprawde fajna sprawa polecam wszystkim. Tylko po każdym rozlewie rsm po dniu nalezy umyć opryskiwacz bo to bardzo powoduje korozję. I nie słuchaj kolego że jak deszcz nie po pada to jest nie ciekawie. Rsm sie wchłoni w ziemie od razu po rozlewie, wiadomo ze lepiej jak by popadało ale nawet jesli nie to i tak nic sie nie stanie. A nawóz jak rozsiejesz i nie popada to ciężko ma sie wchłonąć w ziemie. Ja juz 3 rok na RSM i jestem zadowolony i polecam :) Pozdrawiam.

Na flagowy liść czym jedziesz? Też RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

tylko wlasnie sobie wstukalem strone siarkopolu i pisze zeby nie mieszac z rsm chyba ze cos pomylilem ? 

sorki pomylilem sie pisze ze mozna a jaka cena tego srodka ? ile to wychodzi powiedzmy zeby bylo ze 3 4 kilo w 100 litrach 32 ?

Tam jest napisane ile siarki jest w litrze tego nawozu. X 5 i wychodzi , ja nie pisałem że 5 litrów na 100 litrów RSM-mu tylko 5 litrów na 150- 500 litrów RSM-mu 32% takie są zalecenia producenta 

A ile jest siarki w RSM-mie 26 + S , szału nie ma 

Osobiście nie stać mnie na tak drogą wodę i siarkę. 

Stosuje siarczan magnezu granulowany (posypowy) i następnie leje RSM 32% .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy Korn-Kali?

 

 

Oczywiście że lepiej, ale człowiek taka istota że lubi sobie życie utrudniać niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

W zeszłym roku laliśmy 32 z prosiarka ale S to w takiej mieszance za wiele nie ma. W tym pewnie też na rzepka damy a co do zbóż to się jeszcze okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Czy rsm który leżał rok na placu na te same właściwości co świeża dostawa? Podobno się krystalizuje ale to chyba jest proces odwrotny, mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Używa ktoś z was rozpylaczy iżektorowych Lechler ID ? Producent zaleca je również do RSM. Gość od ktorego kupiłem opryskiwacz jedzie takimi o rozmiarze 0,3 od RSM po wszystkie opryski i bardzo je chwali. Chcialbym jednak poznać opinie innych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ideom rozlewania RSM-mu jest duża kropla która szybko spływa z rośliny , I te  Lechler ID się nie nadają do tego. Gościu pocisną Ci kit.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Ale nawet producent zaleca je do RSM W opisie jest że przy niskim cisnieniu jest bardzo gruba kropla. Proszę o opinie kogoś co używa takie dysze a gość nie kituje bo jak bylem oglądać opryskiwacz to wrócił z pola z resztką rsm i właśnie dyszami Lachler ID które pózniej zamontował do nowego MGM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś z was stosował RSM na kukurydzę przedsiewnie lub bardzo wcześnie?

Bo ja np. stosowałem już na taką większą:

kukurydza_32212_359_3384.jpg

 

A chodzi o to, że RSM = opryskiwacz ciągany.

I w tym roku prawie pół areału kukurydzy będę miał na takich porypanych działeczkach, kliny, nie równe, malutkie. I jak w takiej dużej zacznę jeździć tym opryskiwaczem to pół wygniotę.

Przed siewem chcę dać 150kg/ha mocznika. I później RSM 32 200kg/ha.

Jak wam się to widzi aby ten RSM dać jak kukurydza ledwo co z ziemi powyłazi albo i przed? Nie za wcześnie go zaaplikuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wiem że wężami. Chodzi mi tylko o to jak lepiej będzie. W sumie powinienem napisać w temacie o nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Jeśli masz słabe przepuszczalną ziemię to lepiej po wschodach wężami ale u mnie w okolicy dużo gospodarstw stosuje pełną dawkę prze siewem i też kukurydza ładnie im rośnie. Ja stosuję nawożenie wężami. Masz fotkę w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1

ja stosuję. normalnym opryskiwaczem pilmet 1700 l na koncówkach grubokroplistych. Przerzuciłem sie z tradycyjnego nawozu na rsm. Wychodzi dużo taniej, wydajniej i plon jest o wiele lepszy i większy. Nawóz granulowany stosuje jedynie przed siewem zbóż. na wiosne non stop rsm. Bardzo fajnie to idzie,zboże nie jest takie zielone lekko jak po zwykłym nawozie, a jest bardzo mocno zielone takie gęste i duże. Naprawde fajna sprawa polecam wszystkim. Tylko po każdym rozlewie rsm po dniu nalezy umyć opryskiwacz bo to bardzo powoduje korozję. I nie słuchaj kolego że jak deszcz nie po pada to jest nie ciekawie. Rsm sie wchłoni w ziemie od razu po rozlewie, wiadomo ze lepiej jak by popadało ale nawet jesli nie to i tak nic sie nie stanie. A nawóz jak rozsiejesz i nie popada to ciężko ma sie wchłonąć w ziemie. Ja juz 3 rok na RSM i jestem zadowolony i polecam :) Pozdrawiam.

a czy do biardzkiego 400 l grubokropliste dało by rade do rsm-u bo orginalne to takie czarne ołówki ponoć lipa chcę spróbować pierwszy raz z rsm-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

Nawozów mineralnych nie można stosować podczas opadów deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

do biardzkiego kup zwykłe kołpaki 7-otworowe i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

Mam do was takie pytanie. W tym tygodniu mają być opady deszczu a w sobotę ma być mały przymrozek, czy jeśli rozleję rsm na przymrozku to nic mu nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj