tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Kula07    163

Witam.

 

Panowie mam takie nietypowe pytanie. Czy RSM można przechowywać w betonowy szambie? Takie 12m3 można kupić za ok 2000zł.

 

Co Wy na to?

 

I dostałem odpowiedź od najlepszego z możliwych źródeł informacji czyli specjalisty z Grupy Azoty:

 

Panie Mateuszu,

RSM można przechowywać w zbiornikach betonowych ( taki zbiornik 400 t wykorzystuje Agro Efekt), jednak powinien on być doszczelniony wewnątrz specjalnymi membranami i mieć w miarę szczelne zadaszenie, które również można wykonać z membrany. To, że zbiornik jest w ziemi, jest jego duża zaletą, z uwagi na fakt, że ziemia jest świetnym izolatorem, nie krystalizuje RSM.

 

Trafiłem jeszcze na coś takiego http://www.rubotanks.com/aktualnosci/23,zbiornik-elastyczny-na-rsm-25m3-transport-gratis

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Wszystko dobrze tylko ile zostanie na dnie? Bo wszystkiego pompą nie wyciągniesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No prawda, też o tym myślałem. 

 

Tak pytam się i orientuje bo chciałbym od przyszłego sezonu przejść częściowo na RSM stąd poszukiwania zbiornika. 

 

Ten elastyczny mógłbym wstawić w jeden z kojców chlewni którą mam na głębokiej ściółce. Znowuż betonowy wkopałbym w ziemie i nie byłoby problemu z krystalizacją. 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oryginalnie przy opryskiwaczu powinieneś mieć filtr z funkcją ssania,jak nie ma to dokupić za około 50zł.

 

O którym filtrze mówisz? Tym dużym z boku przez który spuszcza się wodę podczas płukania? Drugi jest przed samym rozdzielaczem na wężu, tak jak tu https://www.google.pl/search?q=biardzki+400l+12m&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiJ24T3u7zRAhUBM5oKHQyLDCAQsAQIOg&biw=1280&bih=918#tbm=isch&q=filtr+biardzki+400l+12m&imgrc=3VnmQVf55V-IvM%3A


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A czy jak podlacze pod ten spust wody w tym filtrze waż to pompa zassie? 

filtr-ssawny-opryskiwacza-przewody-fi-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie nie zassie Ci bo dalej będzie brało z beczki opryskiwacza. 

Najprościej rozciąć wąż pomiędzy zbiornikiem a pompą i wstawić taki zawór http://agroplast.pl/pl/p/Zawor-kulowy-3-drozny/278 i po sprawie.

A tak patrząc po zdjęciach to nie wiem czy nie da się go dokręcić do filtra i  będzie najprościej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ze skrystalizowanym RSM jest dodatkowo problem, zapycha filtry i odstaje się na dnie  Najlepiej lać na sito z włączonym opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Niekoniecznie bedzie brało z beczki bo tak sa 3 regulacje, mozna spuscic cała wode spuscic tylko z filtra i zakmkniete, mysle ze jakby ustawił na spuszczanie tylko z filtra to moze by zaciągło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mds212 dokładnie ja taki mam w starym Pilmecie i zasysa aż miło, beczkę 500l jakieś 6 minut. Trzeba wyciągnąć dźwignie do końca i obrócić i wtedy nie ciągnie z beczki tylko ze spływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A cofnij się parę stron i pisaliśmy o końcówkach.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

@mds212 dokładnie ja taki mam w starym Pilmecie i zasysa aż miło, beczkę 500l jakieś 6 minut. Trzeba wyciągnąć dźwignie do końca i obrócić i wtedy nie ciągnie z beczki tylko ze spływu.

 

A wąż masz na stałe czy masz jakąś szybko złaczke do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadłem na nieco szalony pomysł ale może nie jest taki zły. Mianowicie zamówiłem kabel grzewczy bo woda mi zamarza w stodole u bydła. Wymyśliłem żeby tym kablem oplątać mauzera i podgrzać rsm żeby go odkrystalizować. Próbował ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Kolego daj sobie spokój przed nami jeszcze 1,5 miesiąca czekaj na wyzsze temperatury szkoda prądu na takie zabawy ;-)

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dziś wpadłem na nieco szalony pomysł ale może nie jest taki zły. Mianowicie zamówiłem kabel grzewczy bo woda mi zamarza w stodole u bydła. Wymyśliłem żeby tym kablem oplątać mauzera i podgrzać rsm żeby go odkrystalizować. Próbował ktoś ?

Uważaj żebyś nie  zagotował ...

:D  :D

 

Lepiej trzeba  było za  wczasu kupić kilka  farelek  i stale  ogrzewać  :D

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dziś wpadłem na nieco szalony pomysł ale może nie jest taki zły. Mianowicie zamówiłem kabel grzewczy bo woda mi zamarza w stodole u bydła. Wymyśliłem żeby tym kablem oplątać mauzera i podgrzać rsm żeby go odkrystalizować. Próbował ktoś ?

Jest inny patent kolega go stosuje w mauzerze z adblue do tir-ów ,- baniak stoi na dworze i ma włożoną grzałkę z akwarium jakiejś małej mocy i to się mu sprawdza. ale jego stać ma cztery tir-y.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stary ruski patent żeby paliwo nie zamarzało w  zbiorniku w ciężarówce., to żarówka taka 10 w włożona do zbiornika  w paliwo.Oczywiście  pod prądem że non stop świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

O ciekawe pomysły, a mi po głowie chodziło ognisko pod beczką tylko szkoda malowania tego całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja rozpaliłem ognisko, ponad 10 lat temu. Farba nie spalia sie bo za ma temperatura byla, spaliem wersalke moze dwie, i cos jeszcze, nie malo. Bylo tam 18 tys l,palilem z 3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tutaj oprócz podgrzania powyżej 0C dochodzi ciepło przemiany fazowej, więc trochę kWh trzeba włożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Czy ktoś mi może podpowiedzieć jaka max dawkę RSM 28 można zaaplikować na pierwszy rzut w rzepaku i pszenicy 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już było o tym pisane,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj