Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 04 luty 2016 - 14:55

Żadna okazja , poszukaj po mniej zjadliwej chemii i w lepszym stanie ,droższe dużo nie bedą , góra 200 zł za zbiornik.

Edytowany przez fezoi, 04 luty 2016 - 15:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 21:23
  •  

#1302 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 04 luty 2016 - 16:49

Ja mam trochę inne pytanie. Trafiły mi się zbiorniki po 180 zł 1000 litrów. Gość mówi, że to po jakiś chemikaliach. Niby płukane, nic nie ma na dnie, ale wali chemią niemiłosiernie jakby klejem. Czy RSM może rozpuścić jakieś syfy, resztki co tam zostały i to może uszkodzić rośliny? Zawór tak średnio się zamyka bo jest oblepiony tym czymś... Co o tym myślicie?

Jak pisali wyżej żadna okazja. W mojej okolicy takie zbiorniki chodzą po 150 zł a jak brałem 5 i więcej to i 140. Owszem były nie myte, ale gość ma je po płynach do prania, do mycia naczyń itp.

Raz spuściłem w wiaderko 10l koncentratu do prania to żona już rok pierze. Oczywiście takie zbiorniki łatwo się myją.

Czyste umyte chodzą koło mnie właśnie po 180 - 200 zł

Co do Rozpuszczania przez RSM to z tego co zauważyłem łatwo wszystko rozpuszcza.

Miałem kiedyś taki zbiornik w którym 5 lat służył jako magazyn na ropę. Raz mi się trafiła felerna (odbarwiony kwasem olej opałowy) i po tym paskudztwie zostało na dnie warstwa gęstej mazi która wyschła i niczym tego nie mogłem umyć. Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, octanem etylu, rozpuszczalnikami i nic tego nie brało. Próbowałem mechanicznie skrobać i też nie szło.

Wlałem RSM i.... na wiosnę cały ten syf pływał na górze zbiornika. Nie rozpuścił się ale  dokładnie odeszedł od dna.

Miałem też w opryskiwaczu niewielkie pęknięcie o którym nawet nie wiedziałem, bo woda przez to wogóle nie przechodziła a RSM owszem sączył się.

Tak że RSM Ma też inne ciekawe właściwości i zastosowania.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#1303 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 04 luty 2016 - 18:24

RSM -kto z was używa tego nawozu tylko że w okolicy nie ma tańszych, chyba że ktoś ma jakiś namiar na dobre i tanie zbiorniki na Podkarpaciu lub południu lubelskiego? wracając do tych po 180 zł to gość mówił że trzyma tam adblue, ma dużą flotę tirów.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:32

Przeciez RSM i AdBlue to to samo tylko jedno barwione. Nie powinno sie nic stac roslina. I tak lejesz to na glebe nie rosline.

#1305 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:44

Ja też teraz kupowałem zbiorniki, cena 160zł za zbiornik po oleju roślinnym.  Umycie dyszą rotacyjną na zimno z płynem do naczyń zajęło minutę.  W okolicy teraz mocno wymiotło zbiorniki, bo wszyscy kupowali pod rsm lub pod tanie paliwo. Ale miałem też opcję 200zł za nowy zbiornik z fabryki.

#1306 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:57

Co do zbiorników, to poszukaj dalej. Ja kupowałem po 160zł/szt.

A co do rozlewania, to kolego po rsm od razu tego samego dnia będziesz dawał saletrzak?

#1307 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 04 luty 2016 - 20:09

Dzis kupione RSM 32% 953,70 zł netto za tonę.I pytanie czy na zboże 100 litrów bez rozcieńczenia na 1 ha to dobra dawka?Pytam bo pierwszy raz będziemy stosować w tym roku.Oprócz tego jeszcze saletrzak będzie sypany około 200kg i to na start.

I to azot ito , zboże to zależy ozime , jare , w jakiej fazie i kondycji po zimie ,jaka obsada , w jaki plon celujemy ( 3 ,a może 7 ton?) Generalnie nie ma sensu dawać jednocześnie tych dwóch nawozów , 100 litrów RSM na zboża to minimalna ( można tyle dać ) ilość na dawkę w zbożu . Kończąc , na 1 dawkę saletrzak , na drugą RSM  , możliwe są oczywiście inne rozwiązania .

#1308 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 04 luty 2016 - 20:25

Ja mam trochę inne pytanie. Trafiły mi się zbiorniki po 180 zł 1000 litrów. Gość mówi, że to po jakiś chemikaliach. Niby płukane, nic nie ma na dnie, ale wali chemią niemiłosiernie jakby klejem. Czy RSM może rozpuścić jakieś syfy, resztki co tam zostały i to może uszkodzić rośliny? Zawór tak średnio się zamyka bo jest oblepiony tym czymś... Co o tym myślicie?

Miałem to samo w zbiornikach jak kupowałem. wlałem w nie rsm i po rozlaniu nie widziałem żeby roślinom coś się stało. Zawory można kupić oddzielnie.

Latem kolega zaczął handlować zbiornikami. Muszę powiedzieć, że niezły biznes z tego kręci. Szkoda że mieszkasz tak daleko

Edytowany przez robert123farmer, 04 luty 2016 - 20:27.

#1309 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 06 luty 2016 - 09:33

a gdyby zmieszać saletre z mocznikiem albo rozsiać osobno to czy efekty byłby taki sam jak po rsm? skoro tabela mieszania nawozów pokazuje że nie można mieszać tych dwóch nawozów to jak się to ma do rsm?

#1310 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 luty 2016 - 10:47

Efekt będzie takim sam, tylko po to jest RSM żeby było taniej.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 luty 2016 - 11:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Gdy zmieszacie koledzy mocznik i saletre to zrobi sie błoto oba nawozy się rozpuszczą

#1312 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 luty 2016 - 12:16

Czy taki wąż będzie dobry do tankowania RSM ? http://img10.allegro...4/70/5931047092

#1313 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 07 luty 2016 - 12:26

To są najlepsze węże.

#1314 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:30

ja nalewam ze zbiornika rurka pcv 50 czy coś takiego, na końcu kolanko żadne węże mi sie nie zawijają nic nie trzeba trzymać, tylko podjechać zawsze tak samo trzeba. 3-4min i 400l nalane ;)

#1315 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 07 luty 2016 - 20:28

panowie che zastosować RSMS w uprawie gorczycy w jakiej fazie to zastosować przedsiewnie czy pogłównie? żeby jej nie poparzyć? stosował ktoś już to w tej uprawie?

#1316 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 luty 2016 - 06:50

Stosował ktoś takie dysze do RSM jak na zdjęciu ?  

596728865_sexapwp.jpg

Edytowany przez asharot, 08 luty 2016 - 06:58.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1317 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 luty 2016 - 12:34

Panowie stoję przed dylematem wyboru rodzaju rsm-u. Planuję go lać na pzsenicę, pszenżyto, rzepak o ile coś przetrwało i pod kukurydzę. Przedstawiciel dał mi oferty na RSM-S po 860 tona, 28 po 900 tona i 32....1150 zł... Ten trzeci odpada bo wydaje mi sie drogi. Skłaniam sie ku temu RSM-S bo wiadomo siarki też potrzeba. Czekam na Wasze opinie.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1318 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 08 luty 2016 - 13:02

ogólnie to  najtaniej ci wychodzi 26N +3S

#1319 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 luty 2016 - 18:12

Panowie stoję przed dylematem wyboru rodzaju rsm-u. Planuję go lać na pzsenicę, pszenżyto, rzepak o ile coś przetrwało i pod kukurydzę. Przedstawiciel dał mi oferty na RSM-S po 860 tona, 28 po 900 tona i 32....1150 zł... Ten trzeci odpada bo wydaje mi sie drogi. Skłaniam sie ku temu RSM-S bo wiadomo siarki też potrzeba. Czekam na Wasze opinie.

Ciekawie to wygląda w przeliczeniu na 1kg czystego N

RSM+S 3,31pln/kg

28 3,21pln/kg

32 3,59pln/kg

Odpowiedz jest prosta 28:))

Tylko że w RSM+S w każdej tonie masz 30kg siarki gratis:))

Ponadto jako że to pierwsza dawka odpada jak dla mnie 32 - krystalizacja.

Czyli reasumując pod rzepak RSM+S 300-350l/ha - u mnie tak jest w pierwszej dawce.

A pod zboża może być 28, u mnie RSM32 idzie na pszenice ozimą 200-220l/ha w pierwszej dawce.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share ManiakUrsus

ManiakUrsus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 luty 2016 - 18:27

A jak dam np jakieś 220-250l/ha RSM 32% na rzepak i pszenicę ozimą czy dawka azotu nie będzie za duża?