Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 05 maj 2015 - 07:13

W tym roku prawie nie skrystalizował się. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 15:32
  •  

#1042 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 05 maj 2015 - 15:34

Ja od 2 lat przy zakupie jesienią rozcieńczam RSM nieco wodą i się wogóle nie krystalizuje. Na stronie Puław są podane proporcje. Polecam, to naprawdę działa a na wiosnę żadnych problemów. Nie muszę pisać że we wrześniu kupiłem RSM po niżej 900 bruto...

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#1043 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 06 maj 2015 - 20:45

Witam. Stosowałem RSM 26+3%siarki i powiem że szału nie ma. Raczej pozostanę przy 32. 26trzeba więcej stosować a to mija się trochę z opłacalnością. No chyba że siarka wpłynie jakoś zauważalnie na plon.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 maj 2015 - 08:22

Ja też po RSM-S szału nie widziałem ale po opinii kolegi eMWu dodałem inhibitor i jest zancznie lepiej, straty formy amidowej są mniejsze a w RSM-S amidowa ma bardzo duży udział.

#1045 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 09 maj 2015 - 21:47

Tyle że ten inhibitor cenowo cienko coś wychodzi cenowo. Wole za te pieniądze mocznika kupić czy więcej RSMu i wychodzi na jedno.

#1046 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 10 maj 2015 - 08:01

A ja w tym roku po RSM 32 jestem bardzo zadowolony, lepszy efekt niż po saletrze sąsiada.

Inhibitor dawałem na 2 dawkę, czy działa  ??? jak jest mokro to specjalnie efektu nie zobaczy się, czy wogule zobaczy się efekt to jest pytanie. Wszyscy mówili że ma być susza więc dlatego dodałem. Kosztował 1500 zł na 20 ton, to nie za duży koszt, nawóz wychodzi raz drożej.

#1047 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 10 maj 2015 - 20:37

Za 1500zł lepiej mocznika kupić i dać go dolistnie to efekt 100% i wchłanianie azotu dobre. Przynajmniej wiadomo że działa.

#1048 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 maj 2015 - 04:40

Panowie czy RSM można prze azotować zboże mimo dużej dawki zebrane zboże jest drobne? spotkałem się z taką opinią

#1049 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 13 maj 2015 - 07:04

Prze azotwoanie wiąże się z spaleniem plantacji. Drobne jest to jest inny problem. Jakie jest PH o od tego trza zacząć, potem mikro i makro elementy. I na końcu rok, ile jest opadów.

Ale podstawą  żeby ziarno było dorodne to zabiegi fungicydowe.

Sąsiad nic nie daje na grzyba i poślad dosłownie kosi, ja w miedzę  ładne dorodne grube ziarno.

#1050 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 13 maj 2015 - 09:19

Panowie jakie końcówki używacie do rozlewania Rsmu? Słyszałem opinię że im więcej otworów tym lepiej a jak to jest naprawdę ? Przykładowo lepsze końcówki 7 otworowe czy wachlarzowe ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:54

Podobno wachlarzowe najlepsze. Ja mam z Albuza 8 otworkowe i zadowolony jestem, nie ma co  narzekać, ale zgobilem z  3 sztuki a w opryskiwaczu  mam 3 otworkowe na wyposażeniu, opryskiwacz z Francji, więc je założyłem i bez nadzieja,  w pszenicy są dosłownie ślady, pasy po RSM jeden rządek pszenicy ciemny a drugi jasny.

#1052 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 maj 2015 - 21:06

jakim kolego opryskiwaczem rozlewasz ten rsm?

#1053 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 13 maj 2015 - 21:11

Tecnoma 4 tyś z  83 roku.

#1054 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 maj 2015 - 12:17

RSM -kto z was używa tego nawozu Właśnie dużo osób mówi że poparzyło uprawy ale nie dodają w jakich warunkach pryskane i jakimi końcówkami. W jakiejś gazecie czytałem że niby w wachlarzowe gorsze niż np 7 otworowe, ale wiadomo trzeba szukac opinii od użytkowników a nie suchy tekst z gazet.

#1055 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:19

Wachlarzowe trochę przereklamowane. Na stronie Puławy są zalecenia że można stosować na nich RSM w fazie kłoszenia. To jakaś pomyłka. Każde chlapnięcie pali i można nieźle narozrabiać stosując się do ich zaleceń. Nie ma czegoś takiego że każda kropla nawet jak gruba spadnie i nie popali. Zawsze rośliny będą mokre od RSMu. Ja leje na kłos co roku na wężach a tak to 7otworowymi i jest ok. Zebra spotykana na polu to tylko błąd że większość podnosi sobie lance na 1.5 metra i leje. Mają być trochę wyżej jak do oprysku i nie ma żadnej zebry. Drugą dawkę przyspieszam i daje zaraz po kolanku. Drobne przypalenia były tam gdzie pszenica miała 2kolanka. Do tego lepiej omijać rozlewanie w czasie rosy i unikać wysokich temp. i to wszystko. Jak ktoś nie bierze tych zaleceń do siebie i stosuje się do tego aby dać.... to niech da sobie spokój z RSMem bo zawsze będzie narzekał. Trzeba to robić z głową a zadowolony będzie każdy kto spróbuje. Ja leje 10 lat i saletry nie widzę. Ba na prawie 300ha nie mam w ogóle rozsiewacza zawieszanego bo chemie i azoty opryskiwaczem a fosfory piastem sieje. Beczka, motopompa, dobry opryskiwacz i wszystko.

Edytowany przez petro11, 14 maj 2015 - 21:22.

#1056 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 14 maj 2015 - 22:18

Witam. Ja u siebie po tym RSM 26+S dałem siarczan+mikro i już pszenżyto dobrze wygląda. Wyprawia się :)

#1057 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 15 maj 2015 - 12:16

RSM -kto z was używa tego nawozu Osobiście wydaje mi się że im wyżej belka tym wieksza prędkość wpadającej kropli, ale warunki bez wiatru i bez rosy, końcówki 7otworowe i musi być wszystko dobrze, no i drugi raz rozlewać nie za późno.

#1058 Share Marques

Marques

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motocykle enduro, motoryzacja

Napisany 16 maj 2015 - 21:55

W tym sezonie pierwszą dawkę Rsm  zastosowałem dopiero w pierwszych dniach kwietnia (przeciągająca się naprawa gwarancyjna Case Farmalla 75A, trwająca 5 miesięcy-skandal), pogoda; lekki wiatr(moim zdaniem to atut- bujając rośliną zrzuca krople na ziemię, słonecznie, ale chłodno- nawożenie w godzinach popołudniowych, dysze wachlarzowe, efekt żadnych poparzeń, po kilku dniach kolor pszenicy i rzepaku soczysta ciemna zieleń.

Druga dawka pod koniec kwietnia rzepak w fazie luźnych pąków, próbnie rozlany na kilku ha, późnym popołudniem, lekki wietrzyk ( u nas nad morzem zawsze jest przynajmniej mały wiatr), rano miało padać, po kilku dniach- lekkie poparzenia, zauważalna różnica w kolorze i budowie roślin do pola nawiezionego saletrą- pod deszcz.

Pszenica po rozlaniu drugiej dawki miejscami lekko przypalona- końcówki liści, po dwóch tygodniach żadnych widocznych efektów ubocznych, pszenica wygląda jak na poletku doświadczalnym!!! Moim zdaniem Rsm naprawdę lepiej i szybciej działa i do tego taniej, jedyny minus to krótsze życie opryskiwacza i traktora. Zauważyłem na naszym nowym Maschio gaspardo na mosiężnych elementach zielony nalot- reakcja chemiczna. Po  zakończeniu pracy wieczorem trzeba spłukać opryskiwacz i współpracujący z nim ciągnik i nie będzie źle- zyski przebiją koszty.  Naprawdę warto spróbować z przejściem na Rsm, graniczę z polami dużej spółki z kapitałem niemieckim, nie muszę pisać jakim oni sprzętem pracują!

Jestem przy nich działkowiczem, zawsze dziwiłem się dlaczego ich rzepak, pszenica tak bardzo różni się od mojej, fakt oni zaczynają siewy pszenicy już w połowie września, mają kilka tysięcy ha, w październiku pryskają na choroby. Ale w tym roku po Rsm nasze uprawy wyglądają równie imponująco, jeden człowiek nalewa i nawozi, jeden ciągnik i opryskiwacz, a przy granulach; ciągnik z rozsiewaczem + traktorzysta, ciągnik z trolem+ operator i ciągnik z przyczepą, łatwo policzyć zaoszczędzony czas i pieniądze, tylko kupić Rsm jesienią!

#1059 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 17 maj 2015 - 15:08

Ja tam z rsmu 26+s jestem bardzo zadowolony, jest efekt...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 17 maj 2015 - 15:41

Stosowałem w tym roku pierwszy -raz RSM32 i EFEKTY sa naprawde imponijace jestem strasznie zadowolony i bede raczej przechodzil na rsm na granulki nie chce nawet patrzec. Polecam naprawde warto zaglebic sie w ten temat

Zastanawia mnie tylko czy ktos stosowal razem z RSM dodatek siarczan magnezu jako mieszanina ? I w jakich proporcjach

Edytowany przez mariusz27, 18 maj 2015 - 14:41.

zetor team
ZIELONA STRZALKA