tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesko    15

Grawitacja Ci pomoze. Na samym poczatku bedzie lecialo z duzym cisnieniem jak zostanie 300 l bedzie juz wolniej. Pompa zbedna chyba zeby z ziemi do opryskiwacza ot co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Gdzie można dokupić wylewkę do baniaka jak na powyzszym zdjęciu , która ma nakrętkę jak ta czarna , próbowałem dopasować coś w sklepie z hydrauliką ale  było albo za duże albo za małe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie kupisz i nie dopasujesz. Albo trzeba wycinać otwór w oryginalnej nakrętce i coś kombinować (tak było chyba robione w tym na zdjęciu) albo iść do dobrego tokarza i dorobić cały króciec. Gwint jest tam nie dość że sporego skoku to jeszcze niesymetryczny ale wprawny tokarz dorobi to bez większego problemu.

Trafiają się też zbiorniki z drobnym gwintem i tam jest nieco łatwiej z dorabianiem. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przestrzegam wszystkich którzy nie mieli jeszcze styczności z Rsm. Jak najmniej stalowych rzeczy typu zawory bo azot żre to niesamowicie. Poza tym same plusy stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Stalowe jak umyjesz może być gorzej kolor Takie plastykowe króćce były u mnie przy każdej beczce w komplecie, widziałem na  olx po 12zl

wylewka-biala.jpg

216353495_2_1000x700_wylewka-do-paletopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak ktoś myśli o RSMie, a ma zamiar kupić nowy opryskiwacz to proponuję od razu pomyśleć nad belką aluminiową. Zawsze belka będzie mokra od RSMu i nic nie da nawet dobrze malowana bo korozja prędzej czy później będzie. Jak ktoś szuka używanego do RSMu to proponuję taki jak pracuje u mnie. Blanchard. Belka cała aluminium, podest z drabinką też aluminium i zero rdzy a rozlewam 10lat. Gdzieś tam na ramie ślady są ale w miejscach gdzie farba odprysła. Niektórzy obawiają się o ciągnik że korozja weźmie ale to nie prawda. Zawsze rośliny są małe jak się rozlewa i nie marze się podwozie. Chyba że ktoś na wężach rozlewa, ale mój sposób to uwrocie na każdym polu robię na końcu i po problemie. Schodki mam zardzewiałe bo wiadomo na butach się naniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@EKO-ENERGIA napiszę szczerze że nie miałem jeszcze problemu. Ale najlepiej będzie podgrzać. Najlepiej nie dopuścić do krystalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

ja ożywam 3 rok i nie miałem takiego problemu, dlatego tak dopytuję, nie dopuścić to już za późno, te mrozy złapały go że 3/4 zbiornika jest skrystalizowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ożywam 3 rok i nie miałem takiego problemu, dlatego tak dopytuję, nie dopuścić to już za późno, te mrozy złapały go że 3/4 zbiornika jest skrystalizowane...

 

kupowałeś 32 na zime i nie krystalizował się??? to ciekawe ile napradę miał  tego azotu. po paru dniach z tych 3/4 zrobi się pewnie 1/4

 

ja rozpuszczałem myjką ciśnieniową wkładam lancę do zbiornika  dysza rotacyjna i ciepła woda. przejedzie się po dole zbiornika dwa razy i po kłopocie a wody nie dużo się doleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Najlepiej jeśli masz duże zbiorniki to przed zimą rozcienczyć go do 28% i już ci nie zamarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Już się wyleczyłem z RSM, najbliższy i najtańszy dystrybutor sprzedaje po 1200zł/1000l przy cenie Saletry 125zł w ogóle mi się nie opłaca.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Faktycznie przy takiej cenie, to już atrakcyjny sposób nawożenia nie jest. Ale pazerny dystrybutor, jednemu wystarczy kilka procent zysku i sprzeda dużo, a inny musi przywalić z grubej rury i odstraszać kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Ci się nie opłaca?? cenowo wychodzi taniej. i nie przesadzaj ze dystrybutor taki paserny bo jeśli to jest 32 to przy 1000l to jest 1320kg za 1200zł to wychodzi ok  909złza tone więc tanio

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W sumie to masz rację.Przeglądając klika stron wstecz to koledzy zamawiają jeszcze drożej,

jeszcze się zastanowię bo lubię nowe wezwania i eksperymenty.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Azot w RSM jest tańszy, plusem jest to że jak jest susza to rośliny go pobiorą a z saletry czy mocznika już może być problem bo potrzeba sporo wody do rozpuszczenia granuli. W 1000l RSM( kupuje sie na kg a nie na l, więc w 1000l jest go 1320kg) masz 442N w 3 postaciach a w 1tonie saletry masz 320kgN więc szybko sobie oblicz co wychodzi taniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie, chciałbym zastosować na I dawke w pszenicy Rsm 26+ S, czy bedzie on lepszy niż 32? Niby to tylko 3% siarki. Czy pszenica nie potrzebuje i gonić ją azotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Panowie, chciałbym zastosować na I dawke w pszenicy Rsm 26+ S, czy bedzie on lepszy niż 32? Niby to tylko 3% siarki. Czy pszenica nie potrzebuje i gonić ją azotem :)

Według przedstawiciela Azotów ten RSM 26+3% S to można liczyć jakby miał 28% azotu. Te 3%S zwiększa pobranie i wykorzystanie azotu i pomimo że zawiera mniej % azotu to przekłada się na +w wykorzystaniu przez roślinę. Aczkolwiek na pierwszą dawkę ja stosuje 32%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło, dzieki wielkie

a powiedźcie mi jeszcze z tym laniem rsm'u na śnieg czy w czasie mrozu, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

No jak, he ?

Też może będę pierwszy raz używać i chciał bym wiedzieć czy na zamarznięte pole, czy poczekać aż będzie ciepło i sucho.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na śnieg i na zamarzniętą ziemie bez problemu mozna lac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj