Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1722 odpowiedzi na ten temat

#921 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:16

u mnie z tego powodu nie widziałem strat gwarancji nie daje tylko pisze co u mnie sie dzieje 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 12:36
  •  

#922 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:52

@krzysztof1987 odważny jesteś

#923 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:57

Mam pytanko o RSM z siarką. Chcem pierwszy raz w tym roku zastosować i nie wiem czy dać w rzepaku na dwie dawki czy tylko w jednej. Co roku daje 200kg czystego azotu na ha i jakbym tak dał te 200 z siarką byłoby ok? Stosowaliście w ten sposób? A jakby w pszenice dać z siarką tylko myśle na drugą dawke polać..... Kiedyś dałem właśnie na drugą sulfammo z timaca z siarką to super efekt był i od razu gluten miałem wysoki, a z RSMem nie wiem jak to by wyszło...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:07

@krzysztof1987 odważny jesteś

czego kolego twierdzisz że jestem odważny 

powiem ci lepszą historie mam kolegę co w 2013 r polał QQ rsm i nie było deszczu z 2 tyg i wszyscy sie z niego śmiali ( nawet ja ) bo na pole rzucił bys zapałkę i całe pole by sie spaliło a QQ miała ok 1 m ale przyszedł deszcz i ta QQ była podczas koszenia lepsza od mojej gdzie ja dawałem azot w granulkach i w 2014 r ja polałem taką QQ i trochę miałem przypalona natomiast jak była polana wilgotna to przypalenie było większe a lałem QQ jak miała 1 m a ten kolega w 2014 r polał przedsiewnie 300-400 i miał taka sama jak ja a napewno nie lepszą tak więc ja bede lał zawsze jak QQ bedzie miała ok 1m  bo zawsze swieże liście wyjdą a przypalone naturalnie uschną  

#925 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:30

odważny bo ja bym nie zaryzykował tak. ja też dawałem zawsze późno azot bo wówczas go QQ bardzo potrzebuje ale wielokrotnie wydawało mi się ze ta QQ jest mało zielona jak jest mała i w tym roku podzieliłem i dałem ok 100l pod korzeń i później ok180l  i w tym roku myślę podobnie zrobić ale druga dawka oczywiście z wężami i to beż są poparzenia

#926 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:36

kolego ja nie stosuje węży bo mam tak opryskiwacz skonstruowany że węże sie nie da założyć bo lance składają sie hydraulicznie do siebie i nie da sie założyc węże musiał bym to robic na polu a w QQ nie daje azotu pod siew tzn idzie tylko w oborniku i w nawozie wieloskładnikowym ale nało jest w % tam azotu a ziarna miałem 12 t/ha tak więc nie narzekam i będe tak robił dalej 

#927 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:45

ok nie mówię ze nie wolno. ja sieje tylko na kiszonke. a jakiej firmy opryskiwacz masz??

#928 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 luty 2015 - 21:01

opryskiwacz mam hardi a ja też sieje na kiszonkę ale i na ziarno i część ziarna zakiszamy a część suszymy 

#929 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 luty 2015 - 07:26

i jak wychodzi Ci zakiszane??? super pasza pewnie. ja myślałem kupić w tym roku i kisić ale mam miałem problem z miejscem do zakiszenia i odpusciłem sobie a cena QQ była w tym roku opłacalna do kiszenia. osobiście na ziarno nie mogę zasiać bo nic nie zbiore bo dziki wszystko wpie**** :(

#930 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 luty 2015 - 12:02

kiszone ziarno super sprawa sama energia w 2015 r zasieje soje i zrobie mix zmieszam ziarno QQ i soje i zmiele i zapakuje w rękaw 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 luty 2015 - 19:03

Jakich kryz użyć do rozlewania RSM32 opryskiwaczem 15m kołpak http://agroplast.pl/...-7-otworowy/136 żeby uzyskać jakieś 200l/ha przy prędkości 5-7 km/h ciśnienie 4-5 bar jestem dopiero na początku historii z tym nawozem i potrzebuję wszelkich podpowiedzi co i jak

#932 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 luty 2015 - 19:40

tu masz tabele orientacyjnie  bo dokładnie to musiał byś sam zmieszyć wydajność i wychodzi ze 1  musiał byś założyć. osoiśćie sam używam tylko 1.2 i manipuluje ciśnieniem

http://www.nawozyplynne.pl/rsm.html

#933 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:06

mf 255 predkosc obrotowa silnika 1500 bieg 1 to daje jakies 6.5 km /h cisnienie na zaworze 3 atmosfery belka 15 m kryzy 1.2 kolpaki 7- otworowe wylew rsm 32  200 litry /h

mam tez takie pytanie

czy jak wylewacie na zamarznieta ziemie na pszenice wczasie szronu to nic sie nie dzieje nawet jak na drugi dzien jest -5 

Edytowany przez reno9034, 15 luty 2015 - 14:15.

#934 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:01

ja nigdy tak nie robiłem. ogólnie to po co tak robić?? RSM działa szybko i na czas jak zrobi sie cieplej rozlać.   ogólnie jest zasada ze powinno  się stosować rsm jak już jest w miarę ciepło i temperatura nie spada poniżej 0

aha nie znam prękośći mf255 ale z tabeli wychodzi ze koło 1500 na jedynce bedzie ok 5.5km/h więc powinno wyjść ok 260l/ha to duż różnica a szerokość belki tu nie ma zanczenia

#935 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 luty 2015 - 23:27

Panowie pytanie. Mam opryskiwacz biardzki 12m z tą potrójną głowicą. te dysze do rsmu, które tam są fabrycznie są delikatnie mówiąc słabe i leją jak chcą. Czytałem w tym temacie trochę o tych końcówkach i Albuzy ESI wyglądają solidnie i w miarę korzystnie cenowo. Ale tu pojawia się moje pytanie czy będą one pasować w te głowice.

#936 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 18 luty 2015 - 13:29

A określ precyzyjnie co to znaczy "leją jak chcą"? Dysze do rsm właśnie mają "lać" czyli ma w nich powstawać gruba kropla, jak deszcz Krople mogą być mniejsze i większe. O wydajności na końcówce decyduje kryza a nie dysza. Kryza wydziela dawkę RSM a dysza ją kropluje i raczej im kropla większa tym lepiej. Stosowanie RSM to nie jak stosowanie odżywek dolistnych tylko zabieg doglebowy. Gruba kropla gdy spadnie na roślinę to się z niej stoczy na glebę a drobna może na roślinie zostać i powodować poparzenia. Akurat do RSM od kilku lat stosuję tanie krajowe rozlewacze i żadnych problemów z nimi. Co innego dysze do normalnych oprysków.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#937 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 luty 2015 - 19:16

Ja dokładnie wiem jak ma wyglądać duża kropla. Wiem też jak ważne jest żeby od razy spadła na ziemię.te biardzkiego końcówki podobno są bezkryzowe i owszem sciągnalem każdą jedną i nic poza uszczelką tam nie ma. A "leją jak chcą" wygląda tak: jedna dysza leje ładnie książkowo, druga sobie "sika" że oblewa może na szerokość 20cm, inna znowu rozlewa na prawie metr. to właśnie te genialne "gratisowe końcówki". prosze o namiary na coś lepszego  w przystepnej cenie.

#938 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 18 luty 2015 - 19:57

Do Biardzkiego kupilem Albuzy ale trzeba tez wymienic kolpaki i uszczelki. Koszt ok 30 zl/szt.

#939 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2015 - 12:27

Kolego wiesko jakie kołpaki potrzeba żeby założyc ESI do biardzkiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 24 luty 2015 - 20:39

Jutro przywiozę RSM 32. Czy jest sens rozwadniać go do 27 N gdy w nocy nie ma przymrozków?

Stać ma w garażu, nie na dworze.