Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#821 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:54

RSM -kto z was używa tego nawozu tydzień minął i coś tam widać już, ale myślę, że powinno bardziej być widoczne :D

Wyżej napisałem ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 02:07
  •  

#822 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:39

RSM -kto z was używa tego nawozu Słonca teraz porzeba :D Drugą dawkę tez RSM z siarką czy juz 32%??

#823 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:01

RSM -kto z was używa tego nawozu To była druga dawka :P na pierwszą poszła saletra ;d

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:57

RSM -kto z was używa tego nawozu a to chyba że tak. My na następny rok chcemy zobaczyć na pierwszą dawkę rsm z siarką a na drugą dać ten 32%

#825 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:26

RSM -kto z was używa tego nawozu Koledzy mam 2 pytania. Jeśli chcę pierwszą dawkę rsm-u zastosować pod jare przedsiewnie to ile dni przed siewem najlepiej? I drugie pytanie czy jeśli nie mam ścieżek to czy nic nie grozi przejechanym roślinom na które spadnie rsm?

#826 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:34

RSM -kto z was używa tego nawozu Pod jare zboża RSM możesz dać nawet po siewie przed wschodami zbóż by nie przypalić pierwszych liści, a przed siewem jak chcesz to najlepiej tuż przed uprawą. Ja pod jare zboża dawałem sam nawóz NPK przed siewnie i dopiero po wschodach w fazie pełni krzewienia rozlewałem pierwszą i jedyną dawkę RSMu.
Co do drugiego pytania to na pewno RSM przypali trochę liście tym położonym roślinkom bo kropla RSMu nie będzie miała jak z tych liści spłynąć. Ja bym się tym nie przejmował bo przecież będziesz jeszcze później tymi samymi przejazdami jeździł z opryskami.

#827 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 18:37

RSM -kto z was używa tego nawozu Koledzy mam pytanie posiadam końcówki do RSM Lecher FD wachlarzowe chcę rozlać RSM32% do kiedy go mogę stosować tymi końcówkami
w pszenicy ozimej aby nie było skutków ubocznych?

Edytowany przez piotrdd, 26 kwiecień 2014 - 18:44.

#828 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:09

RSM -kto z was używa tego nawozu Kolego ja mam takie one nie przypalaja ślicznie rozkładaja RSM na rośliny :) Wiesz jak dlamnie można do formowanie Klosa dawac ale moze sie nie znam :) Pozdrawiem

#829 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:39

RSM -kto z was używa tego nawozu Dzięki kolego mam zamiar dawać na liść flagowy a nie chce mi się bawić jeszcze w rurki według mnie pogarsza to równomierność naworzenia.

#830 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2014 - 16:35

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam panowie !!! :P

Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o RSM i chcę go dać na drugą dawkę, tylko mam pytanie mam opryskiwacz biardzki 600 l 15 m i on ma w standardzie 3 końcówki, jedna z nich ta czerwona z tą czarna rurka na końcu jest do RSM i jak patrzałem film na necie to one sikają takimi strumieniami albo pięcioma, albo siedmioma i czy mogę pryskać nimi ?? nie po przypala ?? czy lepsze są węże [ których nie posiadam ] ale mogę :D tylko chole...nie drogie są !!! <_<
I mam jeszcze jedno pytanie czy mogę stosować rsm jako pierwszą dawkę na wiosnę chcę go dawać na rzepak i pszenice ?? jeśli tak to jakimi końcówkami ?? nie po przypala ponieważ liście rzepaku czasami sie tak układają jak łudka i wtedy niema możliwości, żeby z nich rsm spłyną. i czy mogę go stosować dolistnie jako taką odżywkę np zamiast mocznika ??
czy wtedy mogłbym dodać do tego siarczan magnezu i jakąś odzywkę ??

pozdrawiam ! B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2014 - 08:30

RSM -kto z was używa tego nawozu do jasnej anielki nikt kurcze nie używa RSM codziennie zaglądam a tu żadnych odpowiedzi !!! halo!???

#832 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 maj 2014 - 21:25

RSM -kto z was używa tego nawozu Te oryginalne końcówki biardzkiego ponoć kiepsko rozlewają, sam posiadam biardzkiego ale miałem 3 końcówki płasko-strumieniowe i dokupiłem sobie rozlewacze Stabena z kryzami. Węże są bezpieczniejsze w przypadku stosowania w późniejszych fazach. Tymi końcówkami co masz to bym stosował maksymalnie do 1 kolanka pszenicy. Ja właśnie stosuje na ruszenie wegetacji pierwszą dawkę i na 1 kolanko drugą dawkę RSMu. Rzepaku nie sieje to nie pomogę. Do RSMu nic więcej się nie dodaje, żadnych nawozów czy środków.

#833 Share rafalwwe42

rafalwwe42

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:27

RSM -kto z was używa tego nawozu rsm na rzepak druga dawka bez węży można stosować do momętu jak zwarty pąk jeszcze nie jdzie do góry. jak rzepak jest suchy to nie powinno paparzyć, chociaż w tym roku bardzo mało ale gdzieniegdzie poparzyło.
forumkowicz 42 strony do przeanalizowania i masz wszysto.
+rsm to równe rozmieszczenie na polu, szybsze działanie, mniej strat azotu, nie przeszkadza wiatr podczas rozlewania, cena najniższa jak narazie same plusy
- to przechowywanie

#834 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:24

RSM -kto z was używa tego nawozu ile dajecie rsmu na 3 dawke w pszenicy?

#835 Share rado81

rado81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 maj 2014 - 17:07

RSM -kto z was używa tego nawozu Mozna jeszcze rsm na pszenice ozimą bez węż, dyszami 7 otworowymi, czy juz za pozno ?

#836 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:38

RSM -kto z was używa tego nawozu jeżeli przenica jest już duża to niepróbuj bo przypalisz .ja trzeci raz pryskałem rozcieńczonym mocznikiem 35 kg /h i przyjarałem troche było za póżno ale już zmienia kolor .jeszcze troche konce żółte .ale cóż człowiek uczy sie na błędach

#837 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 17 maj 2014 - 09:19

RSM -kto z was używa tego nawozu Czy zdarzyło się komuś przypalić pszenicę RSM? I jakie były później ewentualne skutki? Jakiś spadek plonu całkowite zamieranie roślin czy roślina odbija?

#838 Share Sv89

Sv89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 maj 2014 - 13:53

RSM -kto z was używa tego nawozu Na YT jest wiele ciekawych filmów nt aplikacji RSM, np

Dużo ciekawych artykułów nt aplikacji RSM jest w Agro Liderze na stronie Puław http://www.zapulawy....PL/default.aspx

polecam nr 19, zresztą i w innych są ciekawe wypowiedzi rolników od lat stosujących RSM

Edytowany przez Sv89, 29 maj 2014 - 13:56.

#839 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:13

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam wszystkich,
W gospodarstwie głównie uprawiam kukurydze, w tym roku 32 ha. Czytam o tych zaletach RSM i zastanawiam się czy na drugi rok opłacało by mi się kupić te węże rozlewowe i rozlać np w fazie 8 liści 200 l na ha. Stosuje ktoś z was RSM w kukurydzy? Jeśli tak to jakie dawki, w jakich fazach i jakie efekty zauważyliście?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:37

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam Kolego ja stosuje RSM w kukurydzy i SUPER sprawa . Stosuje 2 dawki 1- jak qq ma ok 2-3 liście i 2-gdy qq ma ok 5-6 liści aby nie łamać łodyg i węże suneły się między rzedami. 1dawka ok 150litry, 2 - ok 200 efekt widać natychmiast nawet na drugi dzień jak jest mokro. Teraz rozlewałem między deszczami to qq od razu zrobiła sie ciemna. węzy nie kupowałem tych drogich tylko zrobiłem sam. Te końcówki 7 otworowe przewierciłem i naciągnołem przewód ok 1m i na dole go obciążyłem nakrętkami to lepiej ŚLIZGA się w międzyrzędziu.