Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1719 odpowiedzi na ten temat

#801 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:21

RSM -kto z was używa tego nawozu Jutro mają do mnie przywieść z Puław, czekam 1,5 miesiąca, mam 40 km do Puław

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 02:55
  •  

#802 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 11:53

RSM -kto z was używa tego nawozu Dojechał!!!!

#803 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:44

RSM -kto z was używa tego nawozu no to masz szczęście, ja nigdzie nie mogę dostać RSMu, już od 2 tygodni pytam po składach nawozów i sami nie wiedzą kiedy przyjedzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:37

RSM -kto z was używa tego nawozu W sobotę część pryskałem, resztę wczoraj. Te co w sobotę, to widać przypalenia na liściach, te co wczoraj to też, na jednym polu dość mocno (po pastwisku) bo nie równo i krople się zderzały i ciut więcej poparzyło, do tego doszła rosa.
Fakt że zboże jest już wysokie, więc pewnie dlatego też. Teraz czekam na deszcz i efekt :)

#805 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 09 kwiecień 2014 - 10:23

RSM -kto z was używa tego nawozu No ja jadę zaraz druga dawkę rsm-u 32 w sumie 300l na ha rsm-32, pszenica po antywylegaczu ma 25cm wys, teraz dostanie końcowa dawke 100-120l na ha i potem ochrona grzybowa.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#806 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 18:51

RSM -kto z was używa tego nawozu Mi również niestety rsm przypala liście, nie da się tego chyba w pełni uniknąć. Nie każda kropla spada z liścia na glebę, dodatkowo kropla jak spadnie na liść to nieraz się rozpryśnie na boki i chyba te drobinki wtedy palą liście. Im zboże większe, łan gęściejszy to i ten problem staje się poważniejszy. Robiłem już eksperymenty z ciśnieniem rozlewu, gęstością rsmu, wysokością belki nad łanem i ciągle tak samo przypala, co ciekawe przy 120L i 200L ilość przypalonych liści jest podobna. Kołpaki mam 7-otworowe. Trochę przykro jak się to ogląda w pierwszych dniach od oprysku, jednak zboże szybko rośnie i po 2-3 tygodniach już pięknie wygląda.

#807 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 09 kwiecień 2014 - 19:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Ja w przyszłym roku przechodzę na rsm wykluczając standardowe granule. Sporo czytam na ten temat i stwierdzam że prócz przypalania i krystalizacji nie ma żadnych wad. Macie może jakieś podpowiedzi dla początkującego z tym nawozem? Składowany będzie w zbiorniki plastikowe 1000l w garażu- przynajmniej narazie

#808 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:22

RSM -kto z was używa tego nawozu

Mi również niestety rsm przypala liście, nie da się tego chyba w pełni uniknąć. Nie każda kropla spada z liścia na glebę, dodatkowo kropla jak spadnie na liść to nieraz się rozpryśnie na boki i chyba te drobinki wtedy palą liście. Im zboże większe, łan gęściejszy to i ten problem staje się poważniejszy. Robiłem już eksperymenty z ciśnieniem rozlewu, gęstością rsmu, wysokością belki nad łanem i ciągle tak samo przypala, co ciekawe przy 120L i 200L ilość przypalonych liści jest podobna. Kołpaki mam 7-otworowe. Trochę przykro jak się to ogląda w pierwszych dniach od oprysku, jednak zboże szybko rośnie i po 2-3 tygodniach już pięknie wygląda.

szybciej niż 2-3 tyg :)
u mnie po 4 dniach coś już widać, szkoda że deszcz nie pada, bo dopiero wtedy podejrzewam, że efekt byłby duużo lepszy.
Nadawali deszcze, od dwóch dni miało padać, ale nie padało... jak nie popada dzisiaj w nocy i jutro to będzie nie za ciekawie ;/

#809 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 11:41

RSM -kto z was używa tego nawozu Własnie RSm o tyle dobry ze i bez deszcz daje rade, a wez teraz mocznikiem posyp to bedzie lezał i leżał..

#810 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:20

RSM -kto z was używa tego nawozu Koledzy prosze o radę
Pierwszy raz stosuję RSM i zasilam żyto w 2 dawce i .....
co oznacza nie lać na mokre rośliny....
Czy rosa to mokre, czy jak pociągnę ręką i poczuje dosłwonie krople 2 wody, czy mokre to po prostu po deszczu....

Dzięki za odpowiedzi a nie drwiny.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 02:57

RSM -kto z was używa tego nawozu Tak mokre to juz rosa i po deszczeu. Najlepiej lac wieczorem chyba że jest pochmurno i słońca wielkego nie ma to mozna laci i w dzień

#812 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 06:01

RSM -kto z was używa tego nawozu A czy stosując RSM na lekko mokre rośliny spowoduje to duże przypalenia liści? Pytam, gdyż wczoraj cały dzień było pochmurno, niestety bezwietrznie i po prostu rosa utrzymywała się cały dzień. Liczyłem że chociaż o 17-18 uda się wyjechać ale jak patrzyłem na pszenicę przed wyjazdem to szczególnie na dolnych liściach były jeszcze małe kropelki wody. Ostatecznie zrezygnowałem z rozlewu ale tak się właśnie zastanawiam czy gdybym jednak pojechał z RSMem to bardzo uszkodził bym pszenicę? Od poniedziałku dalej praktycznie na każdy dzień deszcz zapowiadają więc nie wiadomo kiedy będzie można wjechać w pole.

Edytowany przez Kamilmkm, 13 kwiecień 2014 - 06:04.

#813 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:35

RSM -kto z was używa tego nawozu Zależy jaka wysokość roślin.
Ja na 2 polach pryskałem gdzie była rosa jeszcze (zboże wyższe) to trochę więcej poparzyło niż na zbożach suchych. Ale tragedii nie ma, powinno się bez problemu odbudować.
Ja czekam na deszcz. Wczoraj minął tydzień od pierwszych rozlewów RSM, i efekt na razie jest, ale nie zadowalający, myślę że to wina braku deszczu. Mam nadzieję, że jutro popada w końcu.

#814 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:46

RSM -kto z was używa tego nawozu Xtro jaki braki deszczu w naszym rejonie? też jestm z okolic radzynia i jednak popaduje troszkę:) Jakie ilości RSMu z siarką dałes na hektar?

#815 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:50

RSM -kto z was używa tego nawozu skąd jesteś ?
bo w mojej miejscowości padał przez trochę i to nie za duży deszcz, przemoczyło może na niecały cm...

myślę, że wyszło coś około 250l/ha

#816 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:56

RSM -kto z was używa tego nawozu panowie do jakiej maksymalnej fazy mozna pryskac rsm 32 kolpakami zeby nie spalic pszenicy
bede chcial dac 200 litry na hektar bo jeszcze nic nie dawalem gdyz bylem chory a rsm stoi od listopada
a teraz nadaja caly tydzien deszcze i tez nici z tego

#817 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:09

RSM -kto z was używa tego nawozu To jak nic nie dawane jeszez to zboze i nie urosło zapewne tez za bardzo takze spokojnie mozesz jeszcze ten tydzien wytrzymac. A moze nie bedzie tyle deszczu to wczesniej polejesz

#818 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:20

RSM -kto z was używa tego nawozu Druga dawka powinna iść na mniej więcej 1 lub drugie kolanko. Ja jeszcze nie odchwaszczałem i zapowiada się że może do świąt uda mi się cherbicydem prysnąć, póżniej skróce i fungicyd pójdzie a dopiero później drugą dawke RSMu. Najlepiej dać na suche rośliny tak około 1szego kolanka i spokojnie nie przypalisz. Ja stosuje RSM w 100% nawet na kłos, także już wiem jak pilnować żeby było ok....

#819 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:22

RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj popadał deszcz, jutro też ma padać. Czekam na efekt RSMu :)

petro11- po ilu dniach przeważnie działa RSM ? tzn widać efekty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:14

RSM -kto z was używa tego nawozu Po tyogidniu juz powinno byc widać. duzo dałes tego RSMu z siarka?