tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
korando    1

Przecież można zamówic ten miernik i przyślą a jak nie to można kupić w azotach a Puławach jak ktos ma blisko .... Jak sie nie myle to kosztuje 118zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A brał ktoś może RSM z Dobrego Miasta z Agrochemu na mazurach? Jestem ciekaw jak u nich ważenie się odbywa, czy kierowcy mają papiery z wagi i czy plomby są zakładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Z tym RSMem to tak właśnie jest że 100% pewności nie ma. Z drugiej strony jak przy kamerce zakładają plomby to nie wiem czy kierowcy by się chciało jechać odlać trochę i musiałby wody dolać.... a przecież na środku drogi tego nie zrobi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do mnie teraz paliwo przywoził, plomby zerwał, a jak odjeżdżał to nowe zakładał. Bo tam gdzie jechał to wymagali plomby. Sam się śmiał z tego.

 

Z ważeniem jest problem, bo jak dokładnie 1 litr odmierzyć, menzurki nie mam i nie mam szans  zważyć. Raz kombinowałem z kubkiem z farby, nie ma szans.

Kupiłem arerometr z cieczy kalifornijskiej i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korando    1

prościej jest nalać 20l x 1.3kg i powinno sie zgadzać bo z małą ilością cieczy to będzie problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Kolego Alio czy masz może to urządzonko do mierzenia gęstości? Mi co roku z Litwy przywożą RSM i czas najwyższy zmieżyć czy na pewno ma 32%. Był u mnie gość z Puław i właśnie mówił żeby kupić i sobie zmierzyć.

Nic nie pali?? Jak różnica w cenie, wg polskiego?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja zwykle zamawiam z sąsiadami całą cysternę a że mamy do puław 40 km to zawsze do nas przyjeżdża RSM jeszcze dobrze ciepły prosto z taśmy. Od kilku lat ten sam dostawca, zawsze sprawdzamy i zawsze super jakość i wszystko w porządku. Teraz kupiony był na początku grudnia jeszcze w cenie 915 brutto za RSM32.

Leję go pod rzepak i pszenicę na 1 dawkę a jak zostanie jakaś resztka to najczęściej na przyorywaną słomę idzie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

W zasadzie to jak ktoś ma komputer w opryskiwaczu to jeśli chodzi o wage można sobie policzyć po rozlaniu ile poszło. Ja zawsze licze i się zgadza. Tylko ilość azotu to już trzeba zmierzyć ale faktycznie wagowo przy 1.32kg to nie wyjdzie wiarygodny wynik bo 200g zawsze może się nie zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Powiedzcie mi koledzy jaką średnicę ma wąż cysterny dostarczającej rsm, mam zbiorniki o małych otworach wlewowych średnica 70mm i jestem ciekawy czy do 6 zbiorników kierowca będzie miał chęci tankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Zbiorniki o pojemności 3 tys l po oleju opałowym, ale  z tak małym wlewem, w jaki wąż jest wyposażona autocysterna do przelewania rsm-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zazwyczaj pompują motopompą typu Honda ale wąż tam jest chyba 100mm. Troche za cienki otwór. Czasami mają redukcję na mniejszy otwór ale musisz mieć drugi otwór bo podciśnienie będzie jak wąż wepchasz na styk do tego otworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

24t z cysterny która stoi wyżej przelewamy w 18 zbiorników 1000l wężem 50 grawitacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ale różnica poziomów o równy zbiornik ma być. Ja zalewam zbiornik 50metrów to dwie cysterny wchodzą i jeszcze miejsca mam na pare ton. I jak miałem opryskiwacz 1000l to grawitacyjnie mi samochód zlatywał. Może kolego zaopatrz się w te zbiorniki 1000l bo w miare wygodne są i na przyczepe na pole można zabrać kilka na raz. Tylko też lipa bo prawie 20sztuk trzeba postawić na cysterne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Węże różne mają , zależy co akurat ma tam założone , nie ma standardu ale złączki "strażackie" . Jedni wylewają motopompą , inni powietrzem wypychają - tzn . pompują powietrze do beczki z ciągnika siodłowego .

Może akurat kierowca nie mieć cienkiego węża . Więc żeby nie było problemu to załatw sobie redukcję "strażacką" z 3cali do 2cali i kawałek węża 2 cale w miarę twardego , bo miękkim to nie robota.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Fajnie, dzięki za podpowiedź, zrobię sobie redukcję z złączek strażackich ze sztywnym wężem i trochę wolniej, ale przepompuję autocysternę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Węże różne mają , zależy co akurat ma tam założone , nie ma standardu ale złączki "strażackie" . Jedni wylewają motopompą , inni powietrzem wypychają - tzn . pompują powietrze do beczki z ciągnika siodłowego .

Może akurat kierowca nie mieć cienkiego węża . Więc żeby nie było problemu to załatw sobie redukcję "strażacką" z 3cali do 2cali i kawałek węża 2 cale w miarę twardego , bo miękkim to nie robota.

 

Każdy wie że miękkim to nie robota ;) Ja miesiąc temu za 26+siarka z cysterny płaciłem 1029zł za beczkę tyś litrów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

kolego dawałeś już wcześniej RSM z siarką? Na ten sezon chcem spróbować pierwszy raz na rzepak bo co roku dawałem 32%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

mam teraz pszenice przewódkę w fazie szpilkowania a część jeszcze nie wyszła, mogę na nią  polać rsm czy teraz to tylko saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja w ubiegłym sezonie swoją przewódkę potraktowałem RSM skoro wiosna i efekt był bardzo dobry. Wydaje mi się, że RSM lepszy bo zawiera dwie formy azotu i chyba dłużej działa jak sama saletra. Z kolei saletra wspomaga krzewienie ale przecież i RSM zawiera połowę formy saletrzanowej. Ja w każdym razie dałem RSM i oczywiście CCC na pokrzewienie w odpowiedniej fazie. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja w ubiegłym sezonie swoją przewódkę potraktowałem RSM skoro wiosna i efekt był bardzo dobry. Wydaje mi się, że RSM lepszy bo zawiera dwie formy azotu i chyba dłużej działa jak sama saletra. Z kolei saletra wspomaga krzewienie ale przecież i RSM zawiera połowę formy saletrzanowej. Ja w każdym razie dałem RSM i oczywiście CCC na pokrzewienie w odpowiedniej fazie. 

 

RSM32 zawiera 3 formy azotu - 1/4 saletrzanej -azotanowej , 1/4 amonowej i 1/2 amidowej

saletra amonowa zawiera 2 formy azotu -1/2 amonowej i 1/2 azotanowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj