Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:20

RSM -kto z was używa tego nawozu Panowie Ja kupiłem pod koniec lutego RSM i po problemie a ceny takie same jak na koniec poprzedniego roku :) Teraz dokupuje 2 tira i po taj samej cenie 900 zł netto RSM 32%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 11:32
  •  

#742 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 06 marzec 2014 - 19:48

RSM -kto z was używa tego nawozu A od jakiej firmy bo mi agro lok za samochód podał cene 1150 brutto.

#743 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 20:29

W zbiorniku 25tyś l raczej nie wymieszam dobrze kijem żeby się rozpuściło

najprostszym sposobem na mieszanie RSMu jest mieszanie spalinami np ciągnika. Kawałek przewodu, rurka aluminiowa, ciągnik pracujący na wolnych obrotach. Tak mieszałem ilości cało samochodowe coś około 4-7 minut. Niestety nie stosuję RSMu już od kilku lat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:39

RSM -kto z was używa tego nawozu Czemu zaprzestałeś używania RSM-u?

#745 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 06 marzec 2014 - 20:55

RSM -kto z was używa tego nawozu Najlepiej przechowywać w kupionym starym zbiorniku co wymieniali na stacji benzynowej. Postawić na podwyższeniu w dobrej dojazdowo lokalizacji. Albo kupić starą ale szczelną naczepę cysternę. Można taką wykupićza grosze zyli w enie złomu :)

#746 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:12

Panowie Ja kupiłem pod koniec lutego RSM i po problemie a ceny takie same jak na koniec poprzedniego roku :) Teraz dokupuje 2 tira i po taj samej cenie 900 zł netto RSM 32%

Gdzie takie ceny?

#747 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 21:39

Czemu zaprzestałeś używania RSM-u?

RSM jest bardzo dobry. Zaprzestałem ze względów logistycznych. Granula wychodzi drożej ale przechowywanie jej jest tańsze i aplikacja w wiele szybsza. Saletrę z Puław kupiłem za 1150 brutto (listopad) różnica w cenie RSMu była około 70 zł na tonie.
20 kilo azotu i tak masz więcej w saletrze. czyli 20kg x(cena 1kg N) = 60zł. Na wiosnę różnica w cenie jest duuuuuużo większa.

#748 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:47

RSM -kto z was używa tego nawozu W listopadzie RSM był po 890 netto (960 brutto), więc troszkę przesadziłeś z tymi oszczędnościami, licząc też te 2kg azotu. Ja wybrałem RSM bo mam bardzo dobry opryskiwacz, a kiepski rozsiewacz (nie dorzuca na szerokość ścieżek, brak możliwości wykonania próby kręconej), to zadecydowało, jak policzyłem cenę za nowy rozsiewacz z dodatkowo droższym nawozem, to zdecydowanie mi się to nie opłaciło. W pierwszym roku stosowania RSMu wyszedłem na 0 (koszt zbiorników i końcówek wyniósł mnie tyle co różnica w cenie dla 24t RSMu i saletry), od tego roku oszczędzam i to nie małą kasę. I mam najlepiej działający nawóz azotowy. Obecnie mimo lekkich deszczyków, nie narzekam na brak rozpuszczania granul jak ludzie co stosowali (przepłacone i niewarte swojej ceny) nawozy azotowe yary.

#749 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 22:13

W listopadzie RSM był po 890 netto (960 brutto), więc troszkę przesadziłeś z tymi oszczędnościami, licząc też te 2kg azotu. Ja wybrałem RSM bo mam bardzo dobry opryskiwacz, a kiepski rozsiewacz (nie dorzuca na szerokość ścieżek, brak możliwości wykonania próby kręconej), to zadecydowało, jak policzyłem cenę za nowy rozsiewacz z dodatkowo droższym nawozem, to zdecydowanie mi się to nie opłaciło. W pierwszym roku stosowania RSMu wyszedłem na 0 (koszt zbiorników i końcówek wyniósł mnie tyle co różnica w cenie dla 24t RSMu i saletry), od tego roku oszczędzam i to nie małą kasę. I mam najlepiej działający nawóz azotowy. Obecnie mimo lekkich deszczyków, nie narzekam na brak rozpuszczania granul jak ludzie co stosowali (przepłacone i niewarte swojej ceny) nawozy azotowe yary.

masz rację kolego, każdy oszczędza jak może. Ja takiej dobrej ceny na nawozy płynne nie dostałem. Z racji że mam wagę samochodową, nie omieszkałem ważyć rsmu jak i granul. Nawóz płynny nigdy sie nie wyważał(nie wiem,może chodzi o parowanie wody z gorącego nawozu). Saletra za każdym razem się wyważała. Zdaję sobie sprawę, że aplikowanie opryskiwaczem nawozów jest o niebo lepsze niż najlepszym rozsiewaczem. Ja posiadam 2 opryskiwacze z czego 1 nowy amazone (końcówki do rsmu są) i nowy rozsiewacz też jest. Do Rsmu chciałbym wrócić ale jak na razie albo mam za małe gospodarstwo, albo TEN nawóz jest za drogi żebym znalazł oszczędności.

#750 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:21

RSM -kto z was używa tego nawozu Za rok pytaj w osadkowskim, maja dobre ceny na RSM, a auto i tak idzie z Puław (a faktura pocztą). Opcją na sprawdzenie RSMu jest badanie aerometrem (wykalibrowanym do gęstości 1,2-1,4g/cm3), autem można podjechać na wagę, jeśli jest w pobliżu.
Ja będę szukać w tym roku dużego zbiornika na RSM, aby nie bawić się w lanie z tysiączek, i tak biorę 32 bo jest tańszy, ale trochę jest na wiosnę zabawy, aby rozpuścić osad (mieszanie i lanie wrzątku na osad po wylaniu płynu). Jak będę mieć jeden duży zbiornik to nie będzie trudno zmniejszyć stężenia azotu do pożądanej wartości.

Ja sam kupowałem po 915 netto, bo się spóźniłem o 3 dni i ceny poszły mocno w górę, u osadka aż o 45zł na tonie w górę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:32

RSM -kto z was używa tego nawozu Mam pytanie.
Jeśli zamierzałbym pryskać Lancetem oziminy ( termin stosowania do pierwszego kolanka), a chcę dać RSM na fazę strzelania w źdźbło, a później na pierwsze kolanko antywylegacz i fungicyd, to nie będzie to ze sobą kolidowało?
Boję się że może się coś złego przytrafić, bo odstępy między zabiegami będą raczej małe nie ? Czy jakieś inne propozycje proponujecie ?

#752 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:19

RSM -kto z was używa tego nawozu Nic się nie stanie. No chyba, że pryśniesz lancetem na kilka dni przed skracaniem, nie wiem, jaka będzie reakcja roslin.

#753 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 08:00

RSM -kto z was używa tego nawozu eMWu, jakie masz u siebie końcówki do RSMU? Albuza?? Na targach mówili twierdzili że wachlarzowe z lechlera nie są za dobre... :/ Teraz już całkiem nie wiem jakie kupić... I czy w brawo 180 jezeli pryskam rsm i chce wypryskać 200 l to i tak mam też ustawić na komputerze czy trzeba korzystać z przelicznika?

#754 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 12:10

RSM -kto z was używa tego nawozu Każdy swoje chwali, wachlarzowe u mnie odpadły ze względu na konstrukcję belki, konieczne byłyby przedłużki, co mogło by uniemozliwić obracanie głowic. Ja tam na ESI nie narzekam.

Dobierz sobie ten wydatek do prędkości i pamiętaj o przeliczniku 1,15 do RSMu 32 (czyli dla wydatku 200l mnożysz go przez 1,15 - to jest wydatek cieczy do wody, bo RSM ma większą gęstość). Najlepiej, aby dobrac te końcówki do najmniejszych wydatków, np. 55kg N przy 1,5 bar (ok. 130l RSMu 32 - 150l wody), i tak żeby dla tych 200l/ha RSMu (230l wody) ciśnienie wynosiło max 3-3,5 bar (czym mniej tym lepiej) dla prędkości przy której pryskasz.

Wydatek ustawiasz na komputerze dla ilości RSMu (tu już nie korzystasz z przelicznika). Aby wybrac rozmiar kryzy poszukaj sobie tabelki albuza w sieci, jak chcesz to moge moją Ci zeskanować i wysłać. Ja sobie wybrałem za małe końcówki, aby dało rade wylewać minimalnie 35kg N pod bobik, muszę sobie dokupić coś większego (przy laniu 200l/ha musze jeździć 4,5-5km/h co jest porażką), ale to najwcześniej za rok, teraz moc wydatków.

#755 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:58

RSM -kto z was używa tego nawozu dzisiaj przyszły mi końcówki ESI, jak moderator zaakceptuje zdjęcie, to będą w mojej galerii :)

#756 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:13

RSM -kto z was używa tego nawozu Dzwoniłem dzisiaj do Botta i stwierdzili że w moim przypadku najlepszy będzie kolor niebieski. Chciałbym wylewać od 150 do 300L Wcześniej zastanawiałem się czy czasem czerwone nie będą lepsze bo grubsze krople by były. Ale mam chyba troszkę za małą pompe bo 170l i belke 18m. A ja to 300L będę lał tylko na kukurydzę, jedna dawka i tyle. Najwięcej będę lał w granicach 200-220l. I tak nie wiem teraz jaki kolor tych albuzów.

#757 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:18

RSM -kto z was używa tego nawozu my wzięliśmy czerwone, i zamierzamy wylewać 220-230l/ha RSMu 32 i 28

#758 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:41

RSM -kto z was używa tego nawozu Przy jakiej prędkości? Jaką pompą i z jaką belką?

#759 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:16

RSM -kto z was używa tego nawozu Pompa 160l chyba, belka 12m, prędkość 7-8km/h

http://www.agrofoto....comment_1456361

Edytowany przez XTRO, 10 marzec 2014 - 20:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:49

RSM -kto z was używa tego nawozu No to pompa prawie taka jak moja ale belka sporo krótsza :/ Także chyba ja czerwonymi chyba nie popryskam...