Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1719 odpowiedzi na ten temat

#661 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:33

RSM -kto z was używa tego nawozu takie głupie pytanie :D
jeśli ma rozpylacze do RSM to kołpaki gdzie montuję ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 02:10
  •  

#662 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:10

RSM -kto z was używa tego nawozu To jest kołpak (w tym przypadku typu hardi):
Dodany obrazek
Do niego wkładasz dysze typu ESI i inne, które nie są zintegrowane z kołpakiem. Kołpak przedstawiony przez Tomka jest zintegrowany z otworami, ma jednak wymienną kryzę (ta blaszka z otworem - otwór reguluje wydatek cieczy).

EDIT: polecam dysze przedstawione przez Tomka,z tego co widziałem nie powinny lać Ci po belce, a są tańsze. Ja mam ESI wyłącznie z powodu konstrukcji belki mojego burego.

Edytowany przez eMWu, 12 grudzień 2013 - 21:12.

#663 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:16

RSM -kto z was używa tego nawozu Te co dałem link, to miałem taki parę lat i byłem zadowolony, teraz mam z Albuza, ale dlatego że innych nie mogą do tecnomy założyć, a tamte dodałem do opryskiwacza ja go sprzedawałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:30

RSM -kto z was używa tego nawozu czyli podsumowując potrzebuję:
1- rozpylaczy
2- kołków z kryzami
3- uszczelek
?

jeszcze pytanie, dlaczego kołpak w linku tomka ma otwory z boku a rozpylacz ma ESI ma na dole ?

Edytowany przez XTRO, 12 grudzień 2013 - 21:32.

#665 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:43

RSM -kto z was używa tego nawozu Bo ESI jest tak skonstruowany, żeby nie lać po belce, jeżeli inne rozpylacze rozpylające pod kątem leją. W Twoim opryskiwaczu z tego co widziałem nie powinno się nic takiego dziać, ale sobie sam zobacz, czy nie tam jakiś zakamarków, gdzie RSM mógłby zostawać na balce w razie równoległego wylewania wzgl. podłoża.

#666 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:35

RSM -kto z was używa tego nawozu zobaczę, jak się nada ESI to będzie on, jutro zobaczę co i jak jest w moim

#667 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 10:32

RSM -kto z was używa tego nawozu niżej zdjęcia z mojego opryskiwacza:
http://zapodaj.net/7...709702.jpg.html
http://zapodaj.net/6...1870f8.jpg.html
http://zapodaj.net/c...42e384.jpg.html
http://zapodaj.net/2...19a8a1.jpg.html
http://zapodaj.net/8...916b3e.jpg.html

ciekawe czy nadadzą się ESI

#668 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:26

RSM -kto z was używa tego nawozu Ciężko po tych zdjęciach coś wywnioskować, ale ESI będą się nadawać na 100%, ale może pasowałyby tańsze dysze. Nie ma gdzieś na necie zdjęcia belki Twojego opryskiwacza? Model może być inny, byle belka była tej samej konstrukcji.

#669 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:48

RSM -kto z was używa tego nawozu Panowie ja stosuje takie Rozpylacze co o nich powiecie?Załaczam Linka http://www.lechler.a...mieniowe-FD.php

#670 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:34

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak byłem na szkoleniu z puław na temat rsm to twierdzili że te lechlery , mają najlepszy stopień pokrycia roślin . Ogólnie bardzo je chwalili...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 20:06

RSM -kto z was używa tego nawozu A Dziękuje za odp również uważam że są bardzo dobre :) Pozdrawiam

#672 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:06

Ciężko po tych zdjęciach coś wywnioskować, ale ESI będą się nadawać na 100%, ale może pasowałyby tańsze dysze. Nie ma gdzieś na necie zdjęcia belki Twojego opryskiwacza? Model może być inny, byle belka była tej samej konstrukcji.

http://pictures.trad...45535E5DE17.jpg

coś w tym stylu

#673 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:48

RSM -kto z was używa tego nawozu Wydaje mi się, że powinny pasować zwykłe końcówki do RSM-u (takie jak podał tutaj wcześniej Tomek73 - lejące do tyłu, a nie w dół jak ESI), ESI pasują do każdego typu belki. W razie kupna końcówek ESI konieczne dokupienie kołpaków, zalecane uszczelek (w razie zgubienia starych nie popryskasz) i kilku filtrów na głowicę na zapas (w razie zgubienia/uszkodzenia/zapchania na polu nie musisz czyścić, wystarczy zmienić).

A co do RSM-u to dzisiaj do mnie przyjechał, jest jeszcze ciepły.

#674 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:49

RSM -kto z was używa tego nawozu Odnośnie RSM, to jest to nawóz doglebowy i "dobre pokrycie roślin" spowoduje poparzenie i uszkodzenie rośliny, rozpylacz do RSM powinien gwarantować szybkie dotarcie nawozu do gleby, poniżej link jak pracuje dysza do RSM

#675 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 18:13

Wydaje mi się, że powinny pasować zwykłe końcówki do RSM-u (takie jak podał tutaj wcześniej Tomek73 - lejące do tyłu, a nie w dół jak ESI), ESI pasują do każdego typu belki. W razie kupna końcówek ESI konieczne dokupienie kołpaków, zalecane uszczelek (w razie zgubienia starych nie popryskasz) i kilku filtrów na głowicę na zapas (w razie zgubienia/uszkodzenia/zapchania na polu nie musisz czyścić, wystarczy zmienić).

A co do RSM-u to dzisiaj do mnie przyjechał, jest jeszcze ciepły.

mógłbyś mi zaproponować jakieś kołpaki ?

#676 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:00

RSM -kto z was używa tego nawozu zle to trochę sformułowałem chodziło mi ogólnie o pokrycie w przypadku lechlera poprzeczne pokrycie niech będzie gleby ( choć wiadomo że krople rsm spadaja również na rośliny a następnie dzięki dużej kropli i ciężarem spływają na glebe ) . Ja raczej wybiore albuza ponieważ nie trzeba przerabiać belki i w ogóle jestem zadwolony z tej marki . Panowie a jak wygląda sprawa z dawkowaniem rsm przez komputer , czy trzeba również stosować współczynnik korekcyjny ?? czy może przepływomierz ogarnie inną gęstość rsm ??

#677 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:26

RSM -kto z was używa tego nawozu Mi oszukuje z 5%, może trochę wiecej, mniej pryska.

#678 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:16

RSM -kto z was używa tego nawozu Kołpaki kupujesz pasujące na głowice i do końcówki, w tym przypadku ESI. Musisz sobie zobaczyć, jakiego typu masz głowicę (rau/arag - czym się różnia musisz sobie poszukać w googlach - a różnią się średnicą). Kołpaki kupuj razem z dyszami, bott agro powinien miec dobrej jakości, sam kupowałem w "w.g.w", ale ich już nie mogę znaleźć w sieci.

Potwierdzam, RSM-u wylewa sie minimalnie mniej, do 3-5%.

#679 Share rafalwwe42

rafalwwe42

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 23:10

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam wszystkich. też stosuje rsm od 3 lat. pierwsza i druga dawka bez węży, rozlewacze siedmiodrogowe w kołpaku.
Opryskiwacz krukowiak heros.800/15
Interesuje mnie wpływ rsm-u na działanie przepływomierza, komputera. u mnie odkąd zacząłem stosować rsm muszę co jakiś czas wymieniać zegar.
korozja powoduje że szlak go trafia. jak to jest z przepływonierzem i komputerem. czy rsm może uszkadzać te elemęty?
Ci którzy użytkują dłuższy czas: nie macie z tym problemu.

Odnośnie rsm-u to nawożenie bardzo dokładne nie przeszkadza wiatr, nie leci na sąsiada, nie ma nakładek lub ominięć, cena też najtańszy azot.
Od niedawna wyszedł też rsm z siarką 26%N 3%S. cena jeszcze lepiej wychdzi niż 32% bynajmniej narazie.
oczywiście działanie w porównaniu do stałych nawozów dużo lepsze. mniej w powietrze oraz bardziej równmierne działanie w czasie.

do minusów to przechowywanie przez zime 32% 0* C krystalizacja, 28% -17* C krsytalizacja. ale wiosną można wszystka wymieszać i jest ok.
działanie korozyjne, może poparzyć mokre rośliny (dlatego na suche rośliny lub przed, w trakcje deszczu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 14:46

RSM -kto z was używa tego nawozu RSM powoduje silną korozję ( zawiera mocznik ), manometry w rozdzielaczach włoskich nie mają separatora, RSM wchodzi bezpośrednio do rurki bourdona i powoduje jej korozję. Polskie rozdzielacze często mają separator olejowy, który chroni manometr przed korozją.