tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

ZAP    0

a myślisz, że beczkę to za darmo postawi? Zwiąże ci tym abyś od niego kupował i będzie dyktował ceny. Wolę mieć własne. A widziałem u kilku rolników używają worki i chwalą sobie. Stalówka trochę za droga i miejsca trzeba mieć. Poza tym na zimę kupowanie RSM to trochę fatalnie, bo 32% się krystalizuje i potem ciężko wyciągnąć ze zbiornika. Ewentualnie można rozcieńczyć do 28% lub kupić RSM z siarką. Od razu pod rzepaki jak znalazł.

 

Za zbiornik 50 m3 śpiewają 15000 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Gdzie można kupić RSM z siarką?

W ofercie ZA Puławy nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

W firmie Unibaltic Agro w Szczecinie. Oni dostarczają tylko zachodniopomorskie, Lubuskie, Pomorskie. min zamówienie 24 tony czyli 18500 litrów. Dalej to pewnie wysokie koszty transportu.

 

Nie cytuj poprzedniego postu!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

czy jezeli sa krotkie okresy temp minusowej, to rsm 32 tez sie skrystalizuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

RSM 32% krystalizuje się przy temperaturze 0 'C, ale oczywiście ta temperatura musi się utrzymywać tak myślę przez około 2-3 dni. W przypadku krystalizacji trzeba go przemieszać z odrobiną wody w celu nasycenia roztworu. Najgorzej jest jak kryształy zablokują zawór, wtedy jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

w ostatni dzien stycznia mozna bylo kupic po ok 960 za tone, a teraz jest po 1100 podobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
Gdzie mozna kupić rsm na Śląsku?

 

 

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa Chempest SA - Racibórz oni maja, skad dokladniej jestes?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

czyli w RSM jest to mocznik i saletra w płynie. A jakby tak granulowany mocznik i saletrę rozpuścił w wodzie i dał doglebowo np przez wężyki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

A tak z ciekawosci stosowal ktos taki nawoz na laki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

RSM na łaki to normalnie stosuje jak na zboża a co do rozpuszczania mocznika i saletry to efekt można uzyskac rsmu ale trzeba znać proporcje ,ale jak chcesz sie pobawić to kup końcówki do rsmu i rozpuść sam mocznik np.jak susza nie pozwala zastosowac granulatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. Mimo że była sucha wiosna trawa miała ciemno zielony kolor. Problemy zaczeły sie jak zaczołem kosić zielonke krowom na bieżące spożycie, krowy bardzo niechetnie ją jadły. Rozmawiałem z innym rolnikiem co też stosował RSM na użytki zielone, twierdzi że miał takie same problem ze skarmianiem zielonki, sianokiszonki, siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

czy ktoś teraz rozlewa RSM na kłos w pszenicy ozimej końcówkami 5-7 otworowymi, jeżeli tak to w jakich dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Nie!!! teraz tylko węże poparzysz liść flagowy.

 

 

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. Mimo że była sucha wiosna trawa miała ciemno zielony kolor. Problemy zaczeły sie jak zaczołem kosić zielonke krowom na bieżące spożycie, krowy bardzo niechetnie ją jadły. Rozmawiałem z innym rolnikiem co też stosował RSM na użytki zielone, twierdzi że miał takie same problem ze skarmianiem zielonki, sianokiszonki, siana.

Przecież to ten sam azot co w granulacie.

Żeby trawa była smaczna dla bydła na 7-10 dni przed zbiorem robimy oprysk siarczanem magnezu /ten sam jest w lizawkach sól gorzka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

A można wymieszać RSM i siarczanem magnezu razem i wykonać jeden zabieg zamiast dwóch...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

można wymieszać ale wtedy magnez i siarka jest dostarczana do rośliny przez kożeń anie przez liście i to troche dłużej potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0
czyli w RSM jest to mocznik i saletra w płynie. A jakby tak granulowany mocznik i saletrę rozpuścił w wodzie i dał doglebowo np przez wężyki? ;)

RSM 28 zawiera 40% saletry amonowej, 30% mocznika i 30% wody

*instrukcja RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. .....

 

W instrukcji pisze 86kg/ha laki, wiec chyba mocno przesadziles, moze stad klopoty ze skarmianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
RSM 28 zawiera 40% saletry amonowej, 30% mocznika i 30% wody

*instrukcja RSM

 

a jak to się ma do czystych składników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

RSM 28

azotanowy 7 %

amonowy 7 %

amidowy 14 %

100 kg RSM 28 zawiera 28 kg N, to jest 78 dm^3 cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a kiedy RSM najlepiej stosować-pewnie krótko przed deszczem, w czasie deszczu i zaraz po? A wszystko po to aby nie przypalić roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

rośliny muszą być suche a RSM po rozlaniu musi szybko spłynąć, więc po deszczu w trakcie raczej odpada, przed deszczem chyba można ale żeby to nie była mrzawka bo sie RSM może przykleić do rośliny.

 

a czy można domieszać jakieś mikroskładniki do RSM i do którego żeby roślin nie przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj