Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:11

RSM -kto z was używa tego nawozu wez kup sobie Moto pompe spalinowa tania sprawa i mieszaj Ja tak robie ale i tak sie nie rozpusci jak jest niska temp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 15:32
  •  

#462 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:38

RSM -kto z was używa tego nawozu Spuść go osadu wymieszaj mieszadłem wiertarką i jakąłś grzałkę włóż i podgrzej.
Ja tak miałem robić mam jakołś grzałkę, ale wczoraj spuściłem z opryskiwacza i żadnego osadu nie ma. RSM 32% kupiony w połowię stycznia.
Byłem dzisiaj u kolegi i mówię mu o tym , i on ma to samo, wcale nie skrystalizował. Ważył, sprawdzał i to jest 32%
Podejrzewa że Puławy coś dodały żeby nie krystalizował się.

#463 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:32

RSM -kto z was używa tego nawozu ksys ta akurat wejdzie do tysiączka z małym otworem, bo wylot ma umieszczony na górze pompy a nie z boku :) Notabene innej pompy do takich małych baniaków nie ma :). Dlatego warto kupować baniaki z duzym otwoerem 22cm, bo wtedy można wkładać bardziej wydajne pompki..

koledzy puławy nic nie dodają do RSM w kwestii krystalizacji.. Po prostu trzeba rozcieńczyć i po sprawie. Po co sobie robić dodatkową robotę, grzałki , mieszania. 28% wytrzyma w tysiączkach nawet mrozy -30 stopni. Sprawdzone. Powiedzą niektórzy że przecież krystalizuje się przy znacznie wyższej temperaturze. Tylko taki RSM w tysiączku ma swoje ciepło właściwe i należałoby poddać go długotrwałemu działaniu niskiej temperatury , powiedzmy przez kilka dni.
Dlatego zawsze bezpieczniej rozczieńczyć niż później czekać na dodatnie temperatury aby odkrystalizować...Pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:29

RSM -kto z was używa tego nawozu To może dlatego mi się nie skrystalizował, bo był w opryskiwaczu w garażu, a mrozu nie były duże i długie.

#465 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 09:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Umnie pojemnik stoi na dworzu i zawsze gdy na wiosne leje RSM to na dole beczki jest ten bialy osad dopiero jak zrobi sie cieplej sam sie rozpuszcza:)

#466 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 13:26

RSM -kto z was używa tego nawozu Co do pomiaru zawartości azotu, gęstości, to kupiłem aerometr z cieczy kalifornijskiej na allegro i dobrze pokazuję. Dzwoniłem do firmy tej i pytałem się czy będzie dobrze pokazywał, to odpowiedzieli ze tak i będzie on dobry. On jest od 1100 do 1500, z firmy GOMAR z Warszawy. Polecam. http://allegro.pl/mi...3111840987.html

#467 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 15:31

RSM -kto z was używa tego nawozu Ten biały osad to azot. Nawóz został dostarczony do mnie 22 lutego, myślałem że zaraz będzie wiosna i nie rozcieńczyłem, teraz na każdym tysiąc litrowym mauserze mam 20cm osadu na dnie, próbowałem mieszać, aby rozpuścić ten azot, ale po 30 minutach mieszania jednego zbiornika stwierdziłem, że nie ma to sensu, rozpuściło się może z 5cm. Myślę, żeby wylać wszystko co ciekłe z pojemnika do opryskiwacza, a następnie dolać na skrystalizowany azot taką ilość wody, w celu rozpuszczenie go, żeby summa summarum w opryskiwaczu znalazł się RSM 30 lub 29.

Pytanie: czy podczas mrozów myjecie opryskiwacz i dysze, czy jedziecie z resztkami RSM-u w przewodach do domu? Czeka mnie kilka kursów na mrozie po 6km (razem 12km i napełnianie opryskiwacza - 1 do 1,5 godziny), i nie wiem, czy myć go po oprysku wodą, która zamarza, czy zostawić w przewodach ten RSM 29, najwyżej zleję go z elektrozaworów i przepływomierza.

#468 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 15:52

RSM -kto z was używa tego nawozu A RSM można lać na mróz, nie poparzy roślin?
Ten biały osad nie rozpuści się wodą, chyba że ciepłą. Też tak w tamtym roku kombinowałem.
Takie coś radzę, przelej dobry RSM i do skrystolizowanego włóż grzałkę, a lepiej z 2000 W. http://allegro.pl/gr...3113723360.html

#469 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 26 marzec 2013 - 16:11

RSM -kto z was używa tego nawozu Słyszałem że ponoć Puławami możn się dogadać co do zbiornika na RSM, słyszał ktoś coś, prawda to?

#470 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:13

RSM -kto z was używa tego nawozu Tylko że już jutro/pojutrze jadę z nawozem, i pójdzie na to z 7-8 zbiorników. To będę lać ciepłą wodę, troszkę przez to czasu stracę, ale trudno. Śniegu u mnie na obsianych polach nie ma wcale, a po czwartkowej małej odwilży, nawet gdyby jutro popadało, będzie można w nocy i nad ranem lać azot. Mróz ponoć też nie szkodzi, powinno spłynąć po liściu. Może przewiozę te mausery do obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:11

RSM -kto z was używa tego nawozu witam panów :) od takie pytanie, jako że w zeszłym roku wiosna przyszła wcześnie to z RSM32 wyjechałem w pole pszenicy koło 18 marca i lalem na niezmarznieta ziemię bo było już na tyle sucho że bez problemu szło jechać. w tym roku każdy widzi jak jest... opóźnienie straszne i zastanawiam się żeby zaraz po świętach tj 2-3 kwietnia wyjechać w pole z RSMem na zmarznieta ziemie... czy nic nie stanie się roślinom ? bo zapewne będą oszronione, nigdy tak nie wylewalem i nie mam doświadczenia. z góry dzięki za pomoc

#472 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 26 marzec 2013 - 19:41

RSM -kto z was używa tego nawozu

Co do pomiaru zawartości azotu, gęstości, to kupiłem aerometr z cieczy kalifornijskiej na allegro i dobrze pokazuję. Dzwoniłem do firmy tej i pytałem się czy będzie dobrze pokazywał, to odpowiedzieli ze tak i będzie on dobry. On jest od 1100 do 1500, z firmy GOMAR z Warszawy. Polecam. http://allegro.pl/mi...3111840987.html

Do sprawdzenia RSM wystarczy zwykły miernik elektrolitu w akumulatoże jaki zapewnie posiadacie w gospodarstwie.

#473 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 19:50

RSM -kto z was używa tego nawozu Mierzyłem wczoraj takim miernikiem to pokazał 1,21, a tym co podałem 1,33 wiec któremu wierzyć.Kupowałem 32% i powinien mieć 1,32, ważyłem go to miał 1,31, ale nie jestem pewny że czy było idealne 1 litr. Bo musiał bym mieć menzurkę laboratoryjną, a miałem kubek za sklepu co sprzedają farby do samochodów.
Ten sam RSM ta sama bańka.
Dzisiaj mierzyłem też adblue do silników z samochodu to pokazał 1,11

#474 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 07:47

RSM -kto z was używa tego nawozu Lukasz a w zwykłym aerometrze jest skała do 1.32 bo mi sie nie wydaje
Tomek ja mam aerometr do rsm i mierzyłam nasz Puławski i Litewski i jest 1,32 także ok. Jak chcesz to tu se zamów http://www.areometr....l-o_firmie.html
Barabus oszronione rosliny przed ruszeniem wegetacji to zaden problem, mozesz lać, robie tak co roku.

Edytowany przez farmermf, 27 marzec 2013 - 07:48.

#475 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 27 marzec 2013 - 10:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Kto z was dodaje do rsm- u stabiluren . Dodam ze będę podlewał i zastanawiam się nad dodaniem stabilurenu i ewentualnie wzbogacić mieszaninę o siarkę i magnez co polecacie. j myśle nad siarczanem magnezu tylko czy to się rozpuści i czy nie wytrąci się osad.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#476 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 16:42

RSM -kto z was używa tego nawozu Używa ktoś tych końcówek i jak się sprawują?
http://www.agrojet.p...-nawozenie/sj-3

#477 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:29

RSM -kto z was używa tego nawozu Dzwoniłem do tej firmyo aerometr to nie wiedzili o jaki mi chodzi. Mam ten do cieczy i też do niech dzwoniłem i to jest to samo, nadaję się do RSM.
Czy na zmrożone rośliny mozna lać RRSM i jakie stężenie, 32 czy 29.
Stabiluren to nie jest inchibitor uerazy?. Jeśli tak to je stosuję na wszystko.
Siarczan magnezu też myślałem dodać, ale nie wiem?

Te dysze to stary typ już nie używane, 3 otwory stanowczo za mało.

#478 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:23

RSM -kto z was używa tego nawozu do rsm teraz najlepsze są wachlarzowe FD lechlera.

#479 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 22:14

RSM -kto z was używa tego nawozu Nie powinno się lać rsm na oszronione rośliny bo można popażyć je tak pisze w Agronom pl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:41

RSM -kto z was używa tego nawozu Byłem dzisiaj w polu, jest sucho, ale jeszcze z tydzień raczej nie wyjadę.