tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Jestem laikiem w tym temacie ponieważ u mnie w okolicy nikt tego nawozu nie stosuje. Dlatego też chciałbym zapytać czy ten nawóz można stosować na łaki?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Witam, wie ktoś możne gdzie w woj. opolskim w okolicach Opola kupie rsm w mniejszych ilościach bo cala cysterna to za dużo dla mnie. Potrzebuje około 6-7tys. l. Może ktoś mógłby odsprzedać?

 

Kolego Herman89 duże udogodnienie dla Ciebie nie będzie to co powiem ale okolice Prudnika - Biała (hurtownia Rolnik) oraz Lubrza (Osadkowski) w tych dwóch pkt. sam się zaopatruję mimo że mam 10 - 20 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

dzięki kolego z podpowiedz, dzisiaj załatwiłem w GAWOR przywiozą do domu nawet w mniejszych ilościach po 1180 netto myślę ze niezła cena. Po ile Ty płaciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Ja kupuję RSM bardzo szybko, zazwyczaj jeszcze jesienią. Jeżeli jesienią to "niby" tylko 28% bo nie mam gdzie składować w temperaturze dodatniej. Płaciłem po 940 netto. Dzisiaj kolega jedzie do tej samej firmy po RSM ale już 32% to dowiem się potem jaka cena jest aktualna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Najlepiej kupować wiadomo po sezonie albo przed tj. między lipcem a październikiem. 32 w dolnośląskiem w sierpniu była po 920 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kako9561    8

Panowie mam problem , stosuję RSM pierwszy rok i spóźniłem się z II dawką w rzepaku , już się pojawił zwarty zielony pąk i nie wiem czy można jeszcze wylać RSM za pomocą węzy ? Nic się nie stanie z pąkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

bo kolego to po 1000 kupilem w styczniu a teraz mi brakło i musialem dokupić.I byl troche droższy

 

Normalnie mozesz Lać go na rzepak nic nie bedzie. Ja leje bez weży i nic mu nie dolega i zbożu tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja nie zdążyłem na część pszenic teraz wylać i będę go rozcięczał do 28%, i jaszcze pytanie,

Ile wody wlać żeby zrobić z 32% 28% RSM. na 1000 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ilość wody potrzebna do rozcieńczenia RSM32 do RSM28

 

Vw = Vp x 0,189

 

Vw - ilość wody w litrach

Vp - objętość RSM32 w litrach

 

litry RM32 + ilość wody = ilość RSM 28

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja nie zdążyłem na część pszenic teraz wylać i będę go rozcięczał do 28%, i jaszcze pytanie,

Ile wody wlać żeby zrobić z 32% 28% RSM. na 1000 l.

Napisz mi prosze, w jakim celu bedziesz rozcieńczać rsm? Bo nie bardzo widze sens, logike i potrzebe.

Do 100l rsm 32 dodać 19litrów wody i masz 28%, tylko po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Rozcienczony rsm lepiej po prostu się rozprowadza po polu. Dla pompy opryskiwacza też jest łatwiej. Generalnie,

żadne zalecenia na świecie nie mówią o stosowaniu RSM 32 %. Ale Polak zawsze mądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A po co wode na pole wozić? Kropla z 32% jest cięższa od kropli 28%, więc łatwiej i szybciej spadnie z liścia. Im mniejsze stężenie tym bardziej palące dla roślin. Znasz jeszcze jakies zalety rsmu 28%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Witam,

Stosowałem już w tym roku rsm wcześną wiosną rozpylaczami wielootworowymi, i w najbliszych dniach mam zamiar polecieć z następną dawką, i tutaj pytanie do praktyków, do jakiej fazy rozwojowej pszenicy można aplikować tymi rozpylaczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no bardziej bym doradzał do liscia podflagowego, ale teraz to śmiało.

Tomek90 a i owszem, ale rozmawiamy o teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Napisz mi prosze, w jakim celu bedziesz rozcieńczać rsm? Bo nie bardzo widze sens, logike i potrzebe.

Do 100l rsm 32 dodać 19litrów wody i masz 28%, tylko po co.

Dlatego że jak kiedyś pryskałem 32% to poprzypalałem pszenicę i teraz nie chcę tego błędu popełnić. Może to i wina była pogody, bo było dość sucho i deszczu długo nie było, a może że RSM miał 32 %.

Ale tu też czytałem posta że ktoś pryskał 28 i z a 2 dni pojechał 32 i po przypalało pszenicę, a 28 nic nie było.

Potem poodbija i niby nie ma to wpływu na plon, ale ja i tak jednym opryskiwaczem nie oblece, tylko będzie z 1,5 opryskiwacza.

4 dni temu pryskałem 32% i wczoraj w nocy poszło ponad 30 litrów deszczu na metr, na pole i pszenica bardzo podrosła w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Prośba do kolegi Tomek73 -wlej trochę RSM32 i zrób jeden przejazd , a dalej na tym samym polu tak jak zamierzasz ( rsm28 ), wszyscy będą ciekawi efektu . Sam bym się poświęcił :) , ale mam obecnie tylko formę 28%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wypryskałem jakies 500t przez 9 lat rsm 32%, i nie widzę żadnego problemu. W suszę może troche przypalić, ale to bardziej w późniejszej fazie jak ktos opóźnia 2 dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

A jak jest ze zbożami jarymi konkretnie pszenica jara, kiedy można dać drugą dawkę w rsm-ie, pierwsza poszła po siewie, 200l/ha. A i czy można stosować rsm przy słabym deszczyku.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj