Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#401 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:28

RSM -kto z was używa tego nawozu 32%, było sucho, długo nie padało i po też z 2 tygodnie nie padało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 14:39
  •  

#402 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:22

RSM -kto z was używa tego nawozu a jaki najlepszy termin na pierwsza dawke rsm tak jak z nawozami na rzepak

#403 Share krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:32

RSM -kto z was używa tego nawozu Pytanie do znawców tematu. W przypadku gdy RSM 32% skrystalizuje sie na mrozie to powstaje warstwa białego osadu na dnie zbiornika załóżmy 10-15 cm, to ile procent bedzie miał RSM ten co się nie skrystalizował dalej będzie miał te 32% czy zmniejszy się stężenie?

A może ktoś mierzył takie coś?

Edytowany przez krzycho9711, 24 styczeń 2013 - 16:36.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:06

RSM -kto z was używa tego nawozu Na górze, woda, ma mniej, Nie wiem dokładnie ale koło 30%

#405 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:31

Pytanie do znawców tematu. W przypadku gdy RSM 32% skrystalizuje sie na mrozie to powstaje warstwa białego osadu na dnie zbiornika załóżmy 10-15 cm, to ile procent bedzie miał RSM ten co się nie skrystalizował dalej będzie miał te 32% czy zmniejszy się stężenie?

A może ktoś mierzył takie coś?

Mierzyłem, około 30% jest na gorze, dlatego oczywiście wiosna ostre mieszanie i to w taki sposób ze pompa pobiera to rzadsze z góry i tłoczy na dno. Szybciej się rozmiesza jak sie doda trochę wody.

#406 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:48

RSM -kto z was używa tego nawozu Tomek 73 - u mnie przy 2 dawce też przypaliło pszenice ( sucho było) . Na części pola gdzie poszedł 28 było ok. po kilku dniach dowieźli 32 i dokończyłem . Po kilku dniach jak zobaczyłem pole po tym 32 to mi ciśnienie skoczyło. " siedzę "w rsm kilkanaście lat , ale poczułem się jak ZIELONY :) .Później się trochę wyrównało .

Edytowany przez fezoi, 24 styczeń 2013 - 19:49.

#407 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2013 - 23:03

RSM -kto z was używa tego nawozu RSM zamarza ? jeśli tak to przy jakiej temp ?

#408 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:37

RSM -kto z was używa tego nawozu jeśli chodzi o ilość azotu pozostałą w fazie ciekłej to nie spada ona poniżej poziomu 31% - takie info przekazał jeden z przedstawicieli puław.

#409 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:39

Tomek 73 - u mnie przy 2 dawce też przypaliło pszenice ( sucho było) . Na części pola gdzie poszedł 28 było ok. po kilku dniach dowieźli 32 i dokończyłem . Po kilku dniach jak zobaczyłem pole po tym 32 to mi ciśnienie skoczyło. " siedzę "w rsm kilkanaście lat , ale poczułem się jak ZIELONY :) .Później się trochę wyrównało .

Zgodnie z logiką, im większe stężenie tym cięższa kropla, więc 32 mniej przypali jak 28 bo szybciej spadnie z liścia. Dlatego przypaliło ci bardziej po 32 bo własnie było zapodane o te kilka dni później, gdzie zapewne faza rozwojowa była już inna. Przypalenie końcówek liścia moim zdaniem nie wpływa na plon. Oczywiście wymażoną sytuacją jest gdy po rozlaniu rsm w krótkim czasie spadnie deszcz, ale nie jest to tak niezbędne jak po rozsianiu granulatu.

#410 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 16:51

RSM -kto z was używa tego nawozu zastanawiam się nad rsm-em ale nie wiem jak zrobić na skosach zakolach i innych utrudnieniach na polu pryskałbym 360 ale bieg to chyba 3 szosowa muszę przemyśleć rsm z ampol -merol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 23:19

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam, chciałbym w tym roku po raz pierwszy zastosować rsm i jestem zielony w tym temacie. Planuję na wiosnę pod przenżyto i przenicę dać w pierwszej dawce saletrzak ok 200kg na HA, a w drugiej myślałem nad zastosowaniu rsm-u. Myśłałem na zastosowaniu rsm 32% w dawce około 150L na HA. Kiedy powinnem zastosować RSM, w jakiej fazie rośliny aby był najlepszy efekt?

#412 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:26

RSM -kto z was używa tego nawozu czy ktoś z Was dzierżawi od Puław zbiornik na RSM http://www.zapulawy....PL/default.aspx ?
podobno przy trzech tankowaniach rocznie koszt dzierżawy wynosi 700zł rocznie (tylko nie wiem jaka jest pojemność, ale podobno 40-50tys. litrów)

#413 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:59

RSM -kto z was używa tego nawozu 32% RSM krystalizuje sie juz przy 0st C,
28% już podobno przy -17..

#414 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:13

RSM -kto z was używa tego nawozu jesli chodzi o rzepak to kiedy najlepiej druga dawka wjechac ..

#415 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 luty 2013 - 16:59

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam, jakie dawki rsm 32 stosujecie w zbożach ozimych? Zalecane dawki przez puławy na pierwszy termin to max 156l rsm 28. Czy stosując w pierwszym terminie 200l rsm 32 nie przypali zboż?

#416 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:00

RSM -kto z was używa tego nawozu znajomy w zeszlym roku dawał 250l/ha 32 i nic nie bylo przypalone ja mysle ze te 200 litrow powinno wystarczyc tez w tym roku chce sprobowac na rzepak i zboza ale tyklo pierwsza dawke bo masz mniej obawy ze sie przypali

#417 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 luty 2013 - 09:28

RSM -kto z was używa tego nawozu RSM można stosować na rośliny w fazie T3 ale trzeba zastoswować zamiast rozlewaczy węże rozlewowe. Aplikują RSM bezpośrednio na glebę zapobiegając przypaleniu roślin.

Edytowany przez ALBUZ, 22 luty 2013 - 09:29.

#418 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 22 luty 2013 - 14:09

RSM -kto z was używa tego nawozu witam jakie końcówki stosujecie -polskie czarne z 7 otworami do tyłu
czy zielone np albuz z otworami skierowanymi w dół podobno mniejsze prawdopodobieństwo poparzenia ze względu na większą siłę kropli

#419 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2013 - 18:54

RSM -kto z was używa tego nawozu Stosowaliśmy 4 lata rsm. Zrobiłem badania do pracy magisterskiej odośnie porównania nawożenia mocznikiem i rsm na 3 odmianach kukurydzy, dwa poziomy nawożenia czyli razem było 12 poletek. Rsm wyszedł gorzej. Badania były robione pod kontem kukurydzy na kiszonke odmiany Humex, Sumaris, Ułan. Oceniany był plon w t z ha, MTZ, zawartość białka i włukna w sieczce. W tym roku powtórze badania ale z rsm w gospodarstwie rezygnujemy powoli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 luty 2013 - 08:48

RSM -kto z was używa tego nawozu Opisz ile i w jakich fazach, jakimi przewodami zastosowales rsm w qq. Na ziarno z obserwacji wiekszych gospodarstw, qq woli rsm , lepszy plon i mniejsza wilgotność.