tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

benek79    16
u mnie Ci co stosują RSM to pryszczo normalnie. Nikt nie ma węży

i wszystko jest ok??? jaka dawke mozna stosowac na ha z takiego normalnego opryskiwacza????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dolnyśląsk Legnica saletra amonowa 34% 840zł/t , ale ja na wiosnę wchodzę w RSM to się opłaca I tu o tanim azocie .

takie końcówki do RSM


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Termin, dawka,oraz sposób dozowania nie jest bez znaczenia!! nieumijetne stosowanie prowadzic moze do zniszczenia plantacji są pewnie zasady które nalezy przestrzegac np.termin,faza rozwojowa roslin to jest niezmierne wazne do uzyskania efektu rozwój hemikaliów zmusza do umiejętnego stosowania Rsm-u i nie tylko ale juz dzisiaj ci którzy stosują wiedzą ze to sie opłaca:)B)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Od 11-stu lat używam RSM-u w swoim gospodarstwie i rozprowadzam w płockim, myślę że mam niezłe doświadczenie.

Mam pełen osprzęt do opryskiwaczy dla stosowania RSM-u.

Jako ciekawostkę proszę zobaczyć rury do pasmowego nawożenia kukurydzy.

Chętnie pomogę i odpowiem na pytania. henryk@nawozyplynne.pl

www.nawozyplynne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Z moich obliczeń wynika,że koszt 1L RSM to 1zł dobrze pisze?Zastanawiam się nad przejściem na RSM ;) W jakiej dawce i kiedy należy go stosować?Ile L należy wylać,żeby osiągnąć plon dajmy na to 5t/ha?Napiszcie jakie osiągi ma wasze zboże i po jakiej dawce tego nawozu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Koleś z GS pobliskiego tak mówił,ale powiedział,że nie sprowadzi tego,bo nikt nie będzie kupował bop nowość itp. I właśnie mówił,że tego jest taka właśnie cena i daltego zapytałem,czy dobrze pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

RSM32 ma 32%N salerta amonowa 34%N.Ile na hektar to decyduje rolnik i albo sieje albo rozlewa.Tylko cholera RSM jest cieczą Żeby wyliczyć koszt liczymy czysty azot. I potrzebny bezpośredni dostawca z Z.A."Puławy" nie piąty z kolei pośrednik.Jeszcze raz zapraszam do korespodecji na henryk@nawozyplynne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To jest link do tabeli przeliczeniowej RSMu http://www.zapulawy.pl/index1.php?dzial=12...amp;doc=1000062 Ja kupiłem już 13t RSMu 28% bo taki może przezimować, w tym roku będzie mój debiut w stosowaniu RSMu wszystko do przerobienia opryskiwacza już mam .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam prośbę: może ktoś podać linka lub zamieścić na af tebelę dotyczącą ustawienia opryskiwacza do RSM-u wyposarzonego w rozpylacze wielostrumieniowe?

rozcieńczacie RSM 32 do 28% przed pryskaniem (w broszurze puław jest napisane że trzeba rozcieńczać), czy pryskacie rsm 32%?

i jeszcze jedno, czy można nawozić RSM-em łąki i pastwiska? zwłaszcza z domieszką koniczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
mam prośbę: może ktoś podać linka lub zamieścić na af tebelę dotyczącą ustawienia opryskiwacza do RSM-u wyposarzonego w rozpylacze wielostrumieniowe?

rozcieńczacie RSM 32 do 28% przed pryskaniem (w broszurze puław jest napisane że trzeba rozcieńczać), czy pryskacie rsm 32%?

i jeszcze jedno, czy można nawozić RSM-em łąki i pastwiska? zwłaszcza z domieszką koniczyny?

Tabelę RSM-u 32% znajdziesz na stronie www.nawozyplynne.pl 10 lat stosuję tylko RSM-32% rozwadnianie tylko na zimę. Wsiewkę koniczyny RSM uszkodzi ale nie zniszczy zależy od wielkości liści i pogody. Do RSM-u na trawy super dodatkiem jest płynny siarczan magnezu. Napisz lub zadzwoń podam inne informacje mam wieloletnie doświadczenie z RSM-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Czy moę zastosować rsm zaraz po wschodach pszenicy jarej metodą grubych kropli bez większych konsekwencji dla uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Czy moę zastosować rsm zaraz po wschodach pszenicy jarej metodą grubych kropli bez większych konsekwencji dla uprawy?

Zaraz po siewie przed wschodami lub od fazy czterech liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Ja też zamierzam od przyszłego roku przejść na RSM i mam w związku z tym kilka pytań. Z tego co piszą w instrukcji to do nawożenia nadaje sie tylko RSM 28 a tu kolega pisze że on nie rozcieńcza tylko nawozi RSM 32 i nie wiem co o tym myśleć? Widzę że też można do RSM dodać sierczan magnezu ale musi być on w płynnej postaci czy też można go rozpuścić w roztworze - na rzepak chyba też by to było dobre? Czy jak stosujecie RSM to trzymacie sie dawek określonych w instrukcji, czy też można więcej stosować bo tam coś skąpo te dawki określili (ponizej link do instrukcji RSM). Czy jak nawozicie pszenicę ozima drugą dawką azotu na początku strzelania w źdźbło (pszenica ma wysokość ok 20 cm) to użwacie węży rozlewowych czy rozlewaczy wielootworowych? Np. jeżeliby nawozić w tym terminie zgodnie z instrukcją to można tylko zastosować 25kg N/ha a ja bym chciał z 50kg N/ha, tylko nie m ówcie że muszę dwa razy jeździć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

co wy ztymi wężami?węże używa sie dopiero przy 3 dawce tzn. na kłos w zbożu lub wrzepaku na zwarty pąk (nigdy tego nierobie bo to na plon już nie wpłynie) oraz w kukurydzy rozmieszczając węże ok 10cm od żędu.Ja stosuje 50ton rsm 32 bez rozcienczania. Wpierwszej dawce pszenica i rzepak dostaje ok 220 litrów czyli 290 kg tojest 92N końcówkami 7czy8 otworowymi.Efekt po kilku dniach.Rsm to jakby mieszanina mocznika isaletry toteż jak zimno to najpierw zadziała ten azot z saletry.Wdrugiej dawce umnie leje tyle samo a trzecia tylko na zboża wężami ok 70litrów.Kup se beczke po cpnie minimum 20000tyś litrów zeby cały zestaw zcysterny przelać.Załatw tak zeby dostawa była pod koniec marca

 

nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez zetor
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja tez sie przymierzam do RSM .no a jak dajesz drugą dawkę na zboża to też dysze?nie poparzy się tak zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nic sie nie parzy ale w południe i plus 27stopni to nieradze lepiej wieczorem ,choć o 16

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Ortografia i cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

to normalne ze jak chłodno ale jak to jest z drugą dawką słyszałem ze tylko na pierwszą można rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

3 lata używam rsm i tylko rsm .Dróga dawka to nic strasznego,ajak ktoś sie boi że przypali to w drógiej dawce można użyć węży ale to zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0
Kup se beczke po cpnie minimum 20000tyś litrów zeby cały zestaw zcysterny przelać.Załatw tak zeby dostawa była pod koniec marca

nie cytuj poprzedniego posta!

 

Można kupić mobilny worek do składowania RSM.

Nazywa się flexitank- mieści 23 m3 RSM. Spokojnie wchodzi w niego cała cysterna. Po sezonie można go zwinąć i potem wielokrotnie wykorzystywać. Koszt około 3200 zł netto +22%VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Widziałem taki flexitank na targach. Wieczorem jakiś osioł potraktował go scyzorykiem i z flexitanku zrobiła się fontanna. Na szczęście napełniony był wodą.

Pomysł fajny, ale lepiej trzymać go z daleka od życzliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

Jak znajdzie się jakiś życzliwy to może i stodołę podpalić, a zbiornik stalowy odkręcić zawór. Na pewno jest to tania alternatywa dla zbiorników stalowych, no i nie zajmuje miejsca na podwórku. Można zawsze schować po sezonie.

 

Poza tym wydatek na taki zbiornik jest niewielki, zważywszy na to, że worki big bags, które kosztują 30zł/t wyrzuca się od razu tutaj koszt przy stosowaniu około 200 ton nawozu RSM rokłada się 15 zł /t i wciąż używasz!

 

Już nie wspomnę, że cena RSM 32% to cena średnio około 85% ceny saletry. Czysta oszczędność z zastosowania RSM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ztym zbiornikiem to troche ryzykowne.Jedna cysterna to 25tyś zł ,troche szkoda jakby poszło do gleby.Jakaś burza albo krowa rogami potraktuje i bieda.Metalowa albo plastyk na palecie .Jak sie bieże 100 ton to diler da beczke.Ja kupiłem okazyjnie z cpnu za 1100zł. Ktoś sie orjentuje jakie teraz są ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj