Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#361 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:11

RSM -kto z was używa tego nawozu Inhibilator to tylko w qq jak planujesz dać całą dawke przedwschodowo RSM. Do zbóz i rzepaku nie ma sensu, ziemniak to nie wiem kiedy potrzebuje azotu.Rozpylacze 5,7, czy 8 otworowe.Jak masz komputer w opryskiwaczy to kryzę 1.5, a jak kolorami będziesz kupował rozlewaki to o największym wydatku, komp sobie ciśnienie wyreguluje. Zbiorniki narazie jedno płaszczowe, jak ochrona środowiska sie zacznie czepiać to schowasz zbiornik do budynku i zamkniesz drzwi najwyżej. :D Tu kupisz wszystko co ci trzeba, po 8.1zł wystarczające na początek
http://www.staben.pl/produkty.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 02:00
  •  

#362 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Znajomy na pszenicę daję inhibilator.Zmniejszył dawkę RSM. Dysze kupiłem u Albuza czerwone chyba 8 otworków. Komputer robi resztę

#363 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:39

RSM -kto z was używa tego nawozu ja mam pierwszy sezon za sobą, mam 7-dmio otworówe dysze stabena plus założone kryzy 1.2, ustawiamy dawkę jaką chce od 100 do 220 litrów, resztę robi komputer

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 18:37

RSM -kto z was używa tego nawozu ja korzystam z wachlarzowych lechlera FD. Piękna sprawa dawałem za jedną chyba22 zł, ale równomierność oprysku niezależna od prędkość. Oczywiście mam w opryskiwaczu komputer.

#365 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 09:56

RSM -kto z was używa tego nawozu dziękuję za odpowiedzi, a zauważyliście jakieś uszkodzenia na roślinach? ja boję się szczególnie o rzepak i czy wszędzie wjadę opryskiwaczem, bo mam przy nim wąskie koła 300 (beczka 3600l) zastanawiam się czy już zawczasu nie dołożyć bliźniaków

#366 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 16:23

RSM -kto z was używa tego nawozu 1dawka w rzepaku jak popadnie, 2 dawka na suche rośliny i wcześnie..

#367 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Mam pytanie do kolegów którzy zastosowali rsm z inhibitorem ureazy. Czy zauważyli efekty, jeżeli tak to jakie.

#368 Share amadevsh

amadevsh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 00:23

RSM -kto z was używa tego nawozu Tak czytam Wasze posty i każdy mówi tu o większych ilościach, a powiedzcie mi gdzie szukać ilość ok 1-2T tak na potrzeby 10ha bo chciałbym to wypróbować, a mowa tu o woj. śląskim. Tam gdzie nawozy biorę nie słyszałem, żeby mieli RSM

#369 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 08:05

RSM -kto z was używa tego nawozu Musisz popytać tam co nawozy mają. Ja też podobny areał będę chciał RSMem rozlewać, tylko ciężko dobre końcówki do biardzkiego opryskiwacza dopasować. Tam co znalazłem RSM to też często od nich nawozy brałem i nigdy nie słyszałem żeby RSM mieli.

#370 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 17:48

RSM -kto z was używa tego nawozu Stosuje ktos z was RSM na łąki ? w jakich dawkac powinno sie rozlewac ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 14:19

RSM -kto z was używa tego nawozu Można przechowywać RSM np przez dwa lata. Pytam bo mniejsze ilości są u mnie nie dostępne, tak więc jak bym łykną cały zestaw to bym miał na dwa lata.

#372 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 14:41

RSM -kto z was używa tego nawozu jaką masz cenę? u mnie RSM32 1110zł/t brutto, chyba lepiej znaleźć jakiegoś wspólnika niż mrozić kapitał i inwestować w zbiornik, ewentualnie możesz się przerzucić na mocznik - N wychodzi niewiele drożej a tańsze jest magazynowanie i aplikacja (a ewentualnie możesz go sobie rozpuścić)

czy warto kupować dysze czy lepiej od razu zainwestować w węże?

Edytowany przez kissmy..., 22 grudzień 2012 - 23:13.

#373 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:59

RSM -kto z was używa tego nawozu rsm bez problemu poleży 2 lata. Oczywiście 28 procent.
Co do węży ... Na początku poleciłbym dysze. Do fazy kłoszenia w pszenicy bez problemu... Polecam dysze grubokropliste fd lechlera. Sam stosuję i pierwsza klasa..

#374 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:42

RSM -kto z was używa tego nawozu a co z rzepakiem? porządne dysze kosztują tyle co węże, stąd właśnie moje pytanie o uniwersalność węży, gdyż większe oddalenie aplikowanego nawozu od belki również pozytywnie wpłynie na jej żywotność

#375 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:19

RSM -kto z was używa tego nawozu zwykłe najtańsze kołpaki rozlewowe zalatwiają sprawę 1 i 2 dawki w zbożu i rzepaku. 3 dawka na kłos przewodami. Belkę i tak uświnisz toteż zalecam codzienne zmycie jej wodą.

#376 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:30

RSM -kto z was używa tego nawozu RSM poniżej 20 stopni Celsjusza ma ograniczone właściwości korozyjne?

jak sobie poradzić z pierwszymi dawkami? jeśli rośliny mają być suche i niezmrożone odpada poranny zabieg - jak w związku z tym wjechać z opryskiwaczem w pole?

dlaczego RSM nie nadaje sie do zasilania dolistnego?według producenta: "RSM 28 nie jest nawozem nadającym się do dolistnego dokarmiania roślin jakkolwiek niewielkie jego ilości, nawet przy grubokroplistych opryskach, mogą być tym sposobem zupełnie przypadkowo przyswajane. Dolistne dokarmianie związane zawsze z bardzo dokładnym pokrywaniem cieczą powierzchni liści i łodyg, nawet rozcieńczanym wodą roztworem saletrzanomocznikowym,może uszkadzać bądź osłabiać rośliny - a tym samym obniżać plony." a przypominam sobie wypowiedź rolnika wielkoobszarowego (wywiad dotyczący opryskiwacza), który do każdego zabiegu dodawał 10% RSM (woda i RSM w stosunku 9:1)

Edytowany przez kissmy..., 23 grudzień 2012 - 15:43.

#377 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:40

RSM -kto z was używa tego nawozu JA też w tamtym roku pryskałem 10 % roztworem RSM plus odżywki.

#378 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:01

RSM -kto z was używa tego nawozu 1 dawka idzie na oszronione rosliny, nawet czasem na snieg miejscami. Przed ruszeniem wegetacji. Druga dawka tylko na suche rosliny, 3 dawka przedodami nawet w deszcz robiłem.

#379 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:40

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam,
odnośnie pytań dotyczących rozpylaczy do RSM proponuję zastosować 6otworowe ESI dostępne są w kolorystyce ISO, posiadają wbudowaną kryzę ceramiczną. Chętnie pomogę dobrać odpowiedni rozmiar rozpylacza pasujący do potrzeb gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 14:47

RSM -kto z was używa tego nawozu czy w RSM to azotanowa i amonowa forma azotu odpowiada za uszkadzanie rośli (poparzenia)? bowiem mocznik można bez przeszkód stosować dolistnie (nie kroplowo) nawet w 40% stężeniu mocznika we wczesnych fazach rozwojowych roślin