Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#341 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:05

RSM -kto z was używa tego nawozu Wiele osób sieje pierwszą dawke wcześnie rano do południa gdy ziemia jeszcze nie rozmarznie bo tylko wtedy można wjechać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 20:35
  •  

#342 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:33

RSM -kto z was używa tego nawozu Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:37.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#343 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:40

RSM -kto z was używa tego nawozu ja lałem pierwsza dawkę RSM32 dopiero jak ziemia puściła i szło wjechać na pole, było to 20 marca tego roku... w porównaniu do tych co posiali saletrę i inne duzo wcześniej bo około 8 marca moje zboża zdecydowanie lepiej wyglądały po pierwszej dawce, ja już wiem ze RSM w przyszłym roku będzie u mnie na pewno, jedynie pod rzepaki jako pierwszą stosuje saletrosan :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:33

RSM -kto z was używa tego nawozu Stosujesz zwykły RSM czy z siarką? Przykładowo jak kupuję 16 ton saletry to ile musiałbym kupić rsmu?

#345 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:37

RSM -kto z was używa tego nawozu Ja kupiłem tyle samo :) bo RSM32 kupujesz w kilogramach a nie litrach, czyli jak sypałem na pierwsza dawkę 250kg saletry to teraz wylewam 200 litrów RSM32 ( 264kg)

Ja stosuje RSM32 bez siarki, ale słyszałem że jest już coś takiego i efekty są rewelacyjne bo siarka wspomaga lepsze pobieranie azotu, tylko gdzie to kupić można bo Puławy chyba nie mają ?

Edytowany przez BARABUS, 25 kwiecień 2012 - 19:40.

#346 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:46

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak przelicza się dawkę rsmu? bo o reszcie to wiem, ale w temacie rsmu jestem zielony. Rsm chyba jest też tańszy niż saletra?

#347 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:52

RSM -kto z was używa tego nawozu 1 litr RSM32 waży 1,32kg
1 litr RSM30 waży 1,30kg
1 litr RSM28 waży 1,28kg

ja używam RSM32, nie rozcięczam wodą do np RSM32

co do ceny, jak kupowałem na jesień w październiku to 1000kg kosztowało 970zł a saletra 1170, czyli 200zl tańszy był RSM32, miesiąc temu RSM32 kosztował u mojego dostawcy 1100zł/tona, a saletra 1470zł/t czyli różnica była bardzo spora bo aż 370zł !!

#348 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:08

RSM -kto z was używa tego nawozu Panowie mam problem. dzi mi dostarczono rsm 32% i był on na zime na dworzu i sie skrystalizował. jak szybko i dobrze wymieszac to co sie skrystalizowało? i jaka cena aktualnie jest rsm? bo mi nie dosc ze taki skrystalozowany to po 1220zł za tone..

#349 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 22:01

RSM -kto z was używa tego nawozu @ Barabus masz jakieś specjalne pojemniki że ci się nie skrystalizował przez zimę? Jak się skrystalizuje to później sam wróci do pierwotnej formy czy nie?

#350 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 22:11

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak będzie ciepło np w lipcu to sam wróci do poprzedniej postaci (trzeba bedzie go tylko troszkę zamieszać) przynajmniej u mnie była taka sytuacja w zeszłym roku.
Ale dla pewności lepiej rozpuścić do 28% i nie będzie problemu z krystalizacją, w tym roku u mnie nawet przy -20 stopniach C nic się nie skrystalizowało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 22:59

RSM -kto z was używa tego nawozu Aby otrzymać stężęnie 28% to należy doleć wody? Ile jej trzeba dolać i ile wtedy należy wylać cieczy aby otrzymać taką dawkę jak poprzednio czyli te 264kg?

#352 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 06:22

RSM -kto z was używa tego nawozu Tak należy dolać wody, ale nie powiem ci ile, musiałbyś poczytać na stronie Puław tam wszystko jest opisane.
Co do zbiorników, ja mam dwa po 35.000 litrów, zalałem je w październiku prawie do pełna RSM32 i nic nie rozcięczałem, zimą nie zauważyłem żeby się jakoś specjalnie skrystalizował, jedynie na brzegach zbiornikach zrobiła się taka cienka warstwa około 3-4cm... to było chyba to skrystalizowanie :) wiosna na początku marca wrzuciłem do środka pompę zanurzeniowa taka do kanalizacji, kupiłem na allegro za 300zł, ma wydajność 20 tyś/litrów na minute, mieszałem przez 4 godzinki i potem lałem do opryskiwacza, jednak co się okazało jak wylałem już wszystko z pierwszego zbiornika, że na dnie leży coś w rodzaju nierozpuszczonego nawozu, było tego myślę że około 300kg, i nie wiem właśnie czy to było to skrystalizowane czy po prostu jakaś część nawozu się wytrąciła ? próbowałem to wymieszać ale stężenie na dnie było takie że chyba juz nie szło więc przelałem to do drugiego zbiornika i mieszałem przez parę godzi, był to już koniec marca więc i sporo cieplej się zrobiło. zobaczymy jak wybiorę wszystko, czyli gdzieś za 2-3 tygodnie, jeżeli zostanie mi na dnie trochę nawozu to doleje wody i to wymieszam i po żniwach wyleję na ściernisko, bo na zboże trochę strach bo kto wie co to za stężenie będzie :D

generalnie fajnie by było kupić to na jesień, ale żeby przywieźli na koniec lutego, bo jak przywieźli mi to prosto z Puław w cysternach po 25 ton to był taki fajny jeszcze ciepły prosto z fabryki, miał 20 stopni, tylko ciężko będzie to tak załatwić pewnie, znowu kupować na wiosnę wszyscy wiedza ze drożej to przy takiej ilości są to spore koszty, więc już chyba lepiej się pomęczyć i trochę to pomieszać

Edytowany przez BARABUS, 26 kwiecień 2012 - 06:24.

#353 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 07:29

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak masz dwa takie duże zbiorniki to super sprawa. Ja do tej pory sypałem nawóz ale zaczynam się poważnie zastanawiać nad RSMem tylko musiałbym kupić zbiorniki najpierw. A co myślisz o RSMie z siarką? Ona ma chyba 27N i 5S, wydaje mi się to bardzo ciekawym produktem.

Może zrobiłbyś zdjęcie tego twojego zbiornika, bo jestem ciekawy jak on wygląda.
Ten rsm 27% to mógłby stać przez zimę normalnie w beczkach na dworze?

Edytowany przez globus512, 26 kwiecień 2012 - 08:54.

#354 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 kwiecień 2012 - 13:29

RSM -kto z was używa tego nawozu Zbiorniki i pamiętaj o odpowiednich końcówkach do opryskiwacza oraz o wężach do RSM jak np będziesz dawać pogłównie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#355 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:21

RSM -kto z was używa tego nawozu końcówki to wiem, ale węże to potrzebne do kukurydzy i do dawki na kłos?

#356 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 11:22

RSM -kto z was używa tego nawozu Panowie mam pytanie. wzeszły mi buraczki i czy mógłbym je potraktowac rsm? bo nic azotu nie dawałem pod korzen i teraz chce im go dostarczyc i nei wiem czy saletra czy rsm moge dac? a i zboza jare od jakiej fazy mozna prysakc rsm?

A i buraki cukrowe, żeby zastosować musze mieć węże czy nie?

Edytowany przez zuras, 13 maj 2012 - 21:18.

#357 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:32

RSM -kto z was używa tego nawozu Również zastanawiam się nad zastosowaniem RSM32 w buraku cukrowym w fazie 6 liści w dawce 150l/ha (60kgN)~ma ktoś jakieś doświadczenia

#358 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 14:09

RSM -kto z was używa tego nawozu Zastanawiam się nad stosowaniem RSMu, pola jest 10ha głównie zboża - czy jest sens się pakować w to?
Opryskiwacz mam biardzki 400L 2011r, wiem że trzeba dobre końcówki kupić (ok 300zl), sprzedają go 25km ode mnie, tak myślę że woził bym sobie w tysiączkach na przyczepce samochodowej. Na sezon to ok 2,5t bym potrzebował.
Czy taki opryskiwacz nadaje się do RSM?

#359 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 19:44

RSM -kto z was używa tego nawozu biardzki i ma potrojne koncowki to sie nadaje prawdopodobnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 13:58

RSM -kto z was używa tego nawozu wskażcie mi proszę w jakich warunkach należy przechowywać RSM - czy zbiorniki muszą być dwupłaszczowe? czy zasadne jest stosowanie inhibitora ureazy? ja uprawiam pszenicę, rzepak, ziemniaki oraz kukurydzę - RSM zastosuję po dwie dawki w pszenicy i rzepaku, jedną w kukurydzy i ziemniakach przed siewem i sadzeniem - jakie polecacie rozpylacze do takiego zastosowania? teraz mam lechlera idk oraz idkt (ze specyfikacji wynika, iż nadają się do nawozów płynnych), ale specjalnie do nawożenia lechler poleca wachlarzowe FD, jakie rozpylacze Wy stosujecie?