Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#281 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:36

RSM -kto z was używa tego nawozu Kolego bardzo dobra cena moim zdaniem bo u mnie żądają 1250 za beczke.
Moze gdzieś jeszcze jest taniej ale to tylko chyba całe składy trzeba zamawiać.
Ja mam 5 otworowe końcówki jak myślicie, wystarczy to? czy lepiej kupić 7 otworowe TeeJeta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 01:58
  •  

#282 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:40

RSM -kto z was używa tego nawozu cena jest beznadziejna jeśli jeśli bierzesz całą cysternę, a normalna jak kupujesz 2tyś litrów.
Ignas rozumiem , że jesteś na tyle inteligenty i wiesz ile jest w tej beczce???

#283 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:18

RSM -kto z was używa tego nawozu niby u tego mojego handlarza to ma byc 1000 litrów

sorki bo sie machnąłem.
jak tona to czyli cieszy masz dokładnie 800-780ltrów jesli sie nie myle. No faktycznie, to drogo! Przepraszam za pomyłke!

Edytowany przez ignas5340, 22 luty 2012 - 21:27.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:28

RSM -kto z was używa tego nawozu a co mnie litry obchodzą, kto ci na litry sprzedaje? Pomyśl, podałeś cenę, ale nie wiesz za co. :o
Twoja cena byłaby bardzo tania jakby była za beczkę 1000l rsm32, czy tez nawet 28%. A na pewno nie jest za beczkę tylko za tonę.

Edytowany przez farmermf, 22 luty 2012 - 21:30.

#285 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:47

RSM -kto z was używa tego nawozu Noo to tez fakt ale mi sie wydaje, że ten facet mi mówił, że tam jest 1000l ale być moze sie myle skoro tak twierdzisz. Ja dopiero zaczynam w to wchodzić, wiec wszystkiego o tym nie wiem niestety. Jutro pojade do niego i sie zapytam jak to rzeczywiście jest.

#286 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:10

RSM -kto z was używa tego nawozu 1000 litrów RSMu 28% wazy 1280kg a 1000l RSMu 32% wazy 1320kg,

#287 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:22

RSM -kto z was używa tego nawozu ja jestem po pierwszym roku stosowania rsm i przy nim pozostanę daję 32 na pierwszą i drugą dawkę po 200l za każdym razem.na kłos na razie pozostanę przy saletrze z powodu ukształtowania moich pól .co do dysz w tamtym roku miałem oryginalne 5 otworowe krukowiaka .są do kitu i teraz kupuje 7 otw. teejety .5 otworowy pozostawiają mijaki co fajnie widac podczas kłoszenia .rządek dorodnych kłosów na zmianę z słabszymi .na moje oko minimum 0.5 tony mniej z hektara przez te dysze miałem.

#288 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 luty 2012 - 08:47

RSM -kto z was używa tego nawozu 5 czy 7 otworowa dysza jest wazna ale chyba najwazniejsza jest kryza jaka jest??

#289 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 luty 2012 - 08:56

RSM -kto z was używa tego nawozu kryza reguluje wydatek na ha, a liczba otworów odpowiada za równomierność rozlewania, choć 5 otworowe dają cięższą krople która spada szybciej z rośliny.

#290 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:35

RSM -kto z was używa tego nawozu Farmer nie widziałeś 5 otworowych. One mają 5 otwrów 1 mm i dają bardzo małe krople i jeszcze nierówne. 7 otworowe kilku polskich firm mają otworki wiercone wiertłem z wiórami i dają bardzo różne krople Polskie to tylko znam STABEN moim zdaniem wystarczająco dobre.A zagraniczne to RAU i TEE JET tylno wylewowe. Z pionowym wylewem niestety nie bo kropla ma zbyt dużą szybkość i pęka jak granat na liściu w efekcie sparzenia. Stosuję RSM 16 lat a obecnie dostarczam na kilkanaści tysięcy hektarów. Dlatego mam takie zdanie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 luty 2012 - 15:19

RSM -kto z was używa tego nawozu No fakt, nie widziałem, stosuję 7 otworowe. Byłem pewien że właśnie te 5 dają cięższą kroplę.

#292 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 luty 2012 - 23:18

RSM -kto z was używa tego nawozu

Witam. Słyszałem że w Młynkach można kupić na litry. Sam się zastanawiam nad RSM przynajmniej testowo więc niedługo się będę rozglądał. Pozdrawiam

P.S. Ja też z Nałęczowa

panowie w jakiej cenie rsm sprzedawany w małych ilosciach??

#293 Share darek6341

darek6341

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:04

RSM -kto z was używa tego nawozu Witam gdzie kupic RSM na Podlasiu

#294 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 22:00

RSM -kto z was używa tego nawozu W/g mnie najlepsze są dysze FD Lechlera. Są to dysze wachlarzowe i nie ma efektu "zebry" jaki występuję przy wielootworowych. Tutaj zakres ciśnienia jest o 1-do 4 bar. Dodatkowo w zależności od potrzeb jest klka rodzajów w/g kolorystyki jak zwykłe rozpylacze.

Acha mam koledzy do was pytanie. Czy stosowaliście RSM na zamarzniętą ziemię na pszenicę. Pszenica jest pokryta szronem. Czy nie dojdzie do poparzenia przy zastosowaniu rozpylaczy do RSM? Pytanie o tyle zasadne, że rano po prostu ziemia zamarznięta i wówczas łatwiej się wykonuje zabiegi.

Witam . Przestawiam sie na RSM i takie pytanie , bo nigdzie w tym temacie nie wyczytałem tzn. jak wysoko ustawić belke nad rośliną ??

'
Wysokość ok 50 cm. powyżej rośliny to dla rozpylaczy wachlarzowych. Dla otworowych 100 cm.. Oczywiście nie ma to zastosowania przy kłoszeniu. Bo wówczas tylko węże.

Edytowany przez gutmen123, 08 marzec 2012 - 08:29.

#295 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:08

RSM -kto z was używa tego nawozu nic się nie dzieje zasilając na szron, kilka lat praktykowane, czy to rzepak, czy pszenica.

#296 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 12:04

RSM -kto z was używa tego nawozu @darek6341 rsm możesz kupić w szepietowie, ul towarowa 1 firma rol pol. Nie wiem skąd ty jesteś. Oni sprzedawali w zbiornikach 1 tys l. Zbiorniki do zwrotu. Teraz czekają na jakis zbiornik 50 tys l i bedzie tankowanie do zbiorników klienta, ilośc dowolna. Cena rsm 32 jaką mieli w ostatniej dostawie to 1150 zł za tonę. Jak chcesz znać inne miejsca zadzwoń na tel 661991041. Ten człowiek to przedstawiciel zakładów w puławach poda ci z głowy nazwy firm, które z nimi handlują jednak nie wszystkie beda miały rsm. Musisz podzwonić trochę.
@farmermf po ile ostatnio kupowałeś rsm 32, ta cena co podałem jest dobra? Cena jest brutto.

Edytowany przez hubertuss, 12 marzec 2012 - 12:10.

#297 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 13:39

RSM -kto z was używa tego nawozu pytanko mam :) jak najlepiej wylać RSM32 pod jare zboża ? przed siewem w uprawione pole tak jak to się robi w przypadku saletry, czy po siewie przed wschodami ?

#298 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 16:53

RSM -kto z was używa tego nawozu możesz wylać przed siewem, lub tez po wschodach 100%, czyli jak już widać ścieżki, 1-2 listków. Ja bym dał te 40N przed siewem, przed agregatem lub siewnikiem.

#299 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:22

RSM -kto z was używa tego nawozu dziś kupiłem 2 beczki RSMu 32% po 1000l za równo 3000zł. Waga to 2760kg chyba o ile pamietam. Dobra cena?
jak mówicie, rozcieńczać go do 28%? czy lać 32%?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:25

RSM -kto z was używa tego nawozu Nigdy nie rozcieńczalismy z 32 do 28 i było wszystko ok, zamiast rozcieńczas to podobno siarki lepej dodac dla lepszego wykorzystania azotu.