tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

farmermf    80

dla początkujących pierwsze 2 dawki rsmu to pikuś, lepiej wcześniej wylać niż później i będzie ok. 3dawka to i przewody potrzebne no i opryskiwacz taki co by lance choć trochę kopiowały teren bo przewody nie moga wyleźć nad kłos.

Który tam powyżej pisał że jak wylać 80l końcówkami . Ja się pytam czy za tanie paliwo macie by po 100kg dawki dawać ? Ja daje z komputerem 90l, wcześniej bez kompa to 70l+20l wody i przewodami na 3 dawkę.

Każdy opryskiwacz się nadaje do rsmu jeśli ma naklejkę że jest przystosowany do stosowania nawozów płynnych, lub kiedyś tam ta naklejka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

ignas5340 - ty się nie oglądaj tylko wproadzaj to do upray. Też chciał bym mieć takiego handlaża w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na tej stronie jest katalog TeeJet Informacje techniczne

INFORMACJE TECHNICZNE

http://home.agrojet....g-teejet-50a-pl treści dotyczące kalibracji opryskiwacza na podwórku są tam fajnie rozpisane na łatwe i praktyczne wzory (to wszystko w piątej części kat.)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja daje 80 L / ha poniewaz to tylko dodatek bo bede dawal canwil na RSM przezuce sie w przyszlym roku jak kupie nowy opryskiwacz z komputerem i wezami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Kolego bardzo dobra cena moim zdaniem bo u mnie żądają 1250 za beczke.

Moze gdzieś jeszcze jest taniej ale to tylko chyba całe składy trzeba zamawiać.

Ja mam 5 otworowe końcówki jak myślicie, wystarczy to? czy lepiej kupić 7 otworowe TeeJeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

cena jest beznadziejna jeśli jeśli bierzesz całą cysternę, a normalna jak kupujesz 2tyś litrów.

Ignas rozumiem , że jesteś na tyle inteligenty i wiesz ile jest w tej beczce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

niby u tego mojego handlarza to ma byc 1000 litrów

 

sorki bo sie machnąłem.

jak tona to czyli cieszy masz dokładnie 800-780ltrów jesli sie nie myle. No faktycznie, to drogo! Przepraszam za pomyłke!

Edytowano przez ignas5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a co mnie litry obchodzą, kto ci na litry sprzedaje? Pomyśl, podałeś cenę, ale nie wiesz za co. :o

Twoja cena byłaby bardzo tania jakby była za beczkę 1000l rsm32, czy tez nawet 28%. A na pewno nie jest za beczkę tylko za tonę.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Noo to tez fakt ale mi sie wydaje, że ten facet mi mówił, że tam jest 1000l ale być moze sie myle skoro tak twierdzisz. Ja dopiero zaczynam w to wchodzić, wiec wszystkiego o tym nie wiem niestety. Jutro pojade do niego i sie zapytam jak to rzeczywiście jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja jestem po pierwszym roku stosowania rsm i przy nim pozostanę daję 32 na pierwszą i drugą dawkę po 200l za każdym razem.na kłos na razie pozostanę przy saletrze z powodu ukształtowania moich pól .co do dysz w tamtym roku miałem oryginalne 5 otworowe krukowiaka .są do kitu i teraz kupuje 7 otw. teejety .5 otworowy pozostawiają mijaki co fajnie widac podczas kłoszenia .rządek dorodnych kłosów na zmianę z słabszymi .na moje oko minimum 0.5 tony mniej z hektara przez te dysze miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kryza reguluje wydatek na ha, a liczba otworów odpowiada za równomierność rozlewania, choć 5 otworowe dają cięższą krople która spada szybciej z rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Farmer nie widziałeś 5 otworowych. One mają 5 otwrów 1 mm i dają bardzo małe krople i jeszcze nierówne. 7 otworowe kilku polskich firm mają otworki wiercone wiertłem z wiórami i dają bardzo różne krople Polskie to tylko znam STABEN moim zdaniem wystarczająco dobre.A zagraniczne to RAU i TEE JET tylno wylewowe. Z pionowym wylewem niestety nie bo kropla ma zbyt dużą szybkość i pęka jak granat na liściu w efekcie sparzenia. Stosuję RSM 16 lat a obecnie dostarczam na kilkanaści tysięcy hektarów. Dlatego mam takie zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No fakt, nie widziałem, stosuję 7 otworowe. Byłem pewien że właśnie te 5 dają cięższą kroplę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słyszałem że w Młynkach można kupić na litry. Sam się zastanawiam nad RSM przynajmniej testowo więc niedługo się będę rozglądał. Pozdrawiam

 

P.S. Ja też z Nałęczowa

 

 

panowie w jakiej cenie rsm sprzedawany w małych ilosciach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

W/g mnie najlepsze są dysze FD Lechlera. Są to dysze wachlarzowe i nie ma efektu "zebry" jaki występuję przy wielootworowych. Tutaj zakres ciśnienia jest o 1-do 4 bar. Dodatkowo w zależności od potrzeb jest klka rodzajów w/g kolorystyki jak zwykłe rozpylacze.

 

Acha mam koledzy do was pytanie. Czy stosowaliście RSM na zamarzniętą ziemię na pszenicę. Pszenica jest pokryta szronem. Czy nie dojdzie do poparzenia przy zastosowaniu rozpylaczy do RSM? Pytanie o tyle zasadne, że rano po prostu ziemia zamarznięta i wówczas łatwiej się wykonuje zabiegi.

 

Witam . Przestawiam sie na RSM i takie pytanie , bo nigdzie w tym temacie nie wyczytałem tzn. jak wysoko ustawić belke nad rośliną ??

'

Wysokość ok 50 cm. powyżej rośliny to dla rozpylaczy wachlarzowych. Dla otworowych 100 cm.. Oczywiście nie ma to zastosowania przy kłoszeniu. Bo wówczas tylko węże.

Edytowano przez gutmen123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

nic się nie dzieje zasilając na szron, kilka lat praktykowane, czy to rzepak, czy pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@darek6341 rsm możesz kupić w szepietowie, ul towarowa 1 firma rol pol. Nie wiem skąd ty jesteś. Oni sprzedawali w zbiornikach 1 tys l. Zbiorniki do zwrotu. Teraz czekają na jakis zbiornik 50 tys l i bedzie tankowanie do zbiorników klienta, ilośc dowolna. Cena rsm 32 jaką mieli w ostatniej dostawie to 1150 zł za tonę. Jak chcesz znać inne miejsca zadzwoń na tel 661991041. Ten człowiek to przedstawiciel zakładów w puławach poda ci z głowy nazwy firm, które z nimi handlują jednak nie wszystkie beda miały rsm. Musisz podzwonić trochę.

@farmermf po ile ostatnio kupowałeś rsm 32, ta cena co podałem jest dobra? Cena jest brutto.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

pytanko mam :) jak najlepiej wylać RSM32 pod jare zboża ? przed siewem w uprawione pole tak jak to się robi w przypadku saletry, czy po siewie przed wschodami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

możesz wylać przed siewem, lub tez po wschodach 100%, czyli jak już widać ścieżki, 1-2 listków. Ja bym dał te 40N przed siewem, przed agregatem lub siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

dziś kupiłem 2 beczki RSMu 32% po 1000l za równo 3000zł. Waga to 2760kg chyba o ile pamietam. Dobra cena?

jak mówicie, rozcieńczać go do 28%? czy lać 32%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Nigdy nie rozcieńczalismy z 32 do 28 i było wszystko ok, zamiast rozcieńczas to podobno siarki lepej dodac dla lepszego wykorzystania azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj