tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

griga    1080
1 godzinę temu, lonoh napisał:

Rsm się tak nisko nie leje, a im większa roślina tym belka powinna być wyżej 

A to już zależy od typu dyszy. Zawsze mierzy sie do wierzchołka roślin bo to na niej kropla się zatrzymuje

5 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Pszenica i Rzepak . Ale na rzepak dwie dawki azotu a pszenica trzy dawki .

Pszenicę chcesz na jakość prowadzić? Ja odpuściłem 3 dawkę bo nic nie wniosła do plonu. Teraz wszystko na dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
2 godziny temu, lonoh napisał:

Rsm się tak nisko nie leje, a im większa roślina tym belka powinna być wyżej 

na jakiej wysokości powinna być belka? mówimy o rozlewaniu na rzepak który ma dwa liście - jak pewnie wiesz taki rzepak ma może 2 może 4 cm wysokości


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

Zależy jakie dysze. Ja mam założone albuz esi i tam zalecana odległość to 60 cm Na rzepak jechałem 3 razy po 220 kg rsm 26+s.tak samo na pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, griga napisał:

A to już zależy od typu dyszy. Zawsze mierzy sie do wierzchołka roślin bo to na niej kropla się zatrzymuje

Pszenicę chcesz na jakość prowadzić? Ja odpuściłem 3 dawkę bo nic nie wniosła do plonu. Teraz wszystko na dwie

Ja leje na 7 otworowych i też zależy od ciśnienia im niższe tym większa kropla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Z agroplastu kołpakami trzymałem belkę na 150cm, teraz z albuz esi będzie niżej ale na pewno nie zalecana przez nich wysokość. Wychodzę z założenia że im wyżej tym większa prędkość spadania i lepiej spłynie z liścia. Wiem że może być efekt "rozbryzgu" ale jak na razie tego nie miałem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
22 minuty temu, yacenty napisał:

na jakiej wysokości powinna być belka? mówimy o rozlewaniu na rzepak który ma dwa liście - jak pewnie wiesz taki rzepak ma może 2 może 4 cm wysokości

Ja na 7 otworowych leje 1 dawkę spokojnie ponad metr nad ziemią i na wysokim ciśnieniu a na 2 dawkę to z 1,5m i poparzen nie miałem, a na początkach mojej przygody z rsm lalem jak belka była nisko i na niskim ciśnieniu i oj były przypalenia ale raczej  bez wpływu na plon, tylko poprostu lepiej było przez tydzień jeździć w pole zeby się nie wk***iać

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Z agroplastu kołpakami trzymałem belkę na 150cm, teraz z albuz esi będzie niżej ale na pewno nie zalecana przez nich wysokość. Wychodzę z założenia że im wyżej tym większa prędkość spadania i lepiej spłynie z liścia. Wiem że może być efekt "rozbryzgu" ale jak na razie tego nie miałem. 

Ale ta wysokość ma wpływ na ułożenie stożka a co za tym idzie równomierność. Wiem że nie ma ona znaczenia na plon ale gównie przez to podają wysokość pracy. Jak chce się lac nie patrząc na wysokość to polecam dribble bar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam Saletrosan 30 i rsm 32. Lepiej na pierwsza dawkę dać saletrosan bo jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia odpowiedniej wilgotności do rozpuszczenia nawozu a na drugą dawkę rsm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Macie jakieś dodatki siarkowe do RSM? Przedstawiciel z jednej firmy proponował mi z siarkopolu coś tam bo kizeryt drogi ale jak przeliczyłem cene to to samo co jechać kizerytem w którym jest dodatkowo Mg. Jest niby ten RSMS ale dość że mało tej siarki to prawie sama forma amidowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
41 minut temu, Arek napisał:

Mam Saletrosan 30 i rsm 32. Lepiej na pierwsza dawkę dać saletrosan bo jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia odpowiedniej wilgotności do rozpuszczenia nawozu a na drugą dawkę rsm ?

Saletrosan pierwsza dawka bo ma siarkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
rocco0987 napisał:

Macie jakieś dodatki siarkowe do RSM? Przedstawiciel z jednej firmy proponował mi z siarkopolu coś tam bo kizeryt drogi ale jak przeliczyłem cene to to samo co jechać kizerytem w którym jest dodatkowo Mg. Jest niby ten RSMS ale dość że mało tej siarki to prawie sama forma amidowa.

Poza prosiarka chyba nie ma nic do dodania. Ja myślę jeszcze o sypaniu siarczanu wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tomek 90 efektu zebry nie zauważyłeś bo na pierwszy raz poszedł u ciebie saletrosan. Ja tylko RSM stosuję  i gnie nie gdzie widzę zebrę. 

Na buraka który prawie zakrył miedzyrzedy lałem RSM w  deszcz i tuż przed deszczem  i zero przypaleń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Tomek90 napisał:

@tomek73 w  zbożu od całość idzie rsm i nie widzę efektu zebry a tam czy na trawie szybciej widoczne niż w rapsie. 

Efekt zebry zobaczysz tylko w poparzeniach. Później już nie ma prawa go być. I nie ważne czym lane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Efekt zebry czyli jasne i ciemne pasy, poprzanie bywaja bo leje w różnych fazach i warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Zamawiałem  z kolegą auto całe 950 brutto rsm 32 w tamtym roku mniej więcej o tej porze coś około 100 parę zł mniej w lutym tego roku 1050 chyba było brutto albo 1150 także w górę będzie szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 minutę temu, tomek73 napisał:

880 netto mi za 32 teraz proponują. 

My teraz zamówiliśmy Litewski po 865 netto, okolice Wrocławia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
4 minuty temu, tomek73 napisał:

u kogo. Osadek pare dnie temu po 870 sprzedawał.

Pewnie flora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie dojechał w ubiegłym tygodniu 3 dni po zamówieniu 32 870 netto u Mikulski h i sobianka podobna cena


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
12 godzin temu, tomek73 napisał:

u kogo. Osadek pare dnie temu po 870 sprzedawał.

Flora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj