Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

1710 odpowiedzi na ten temat

#201 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:18

RSM -kto z was używa tego nawozu Takiego rozwiązania jeszcze nie robiłem, ale skoro we wczesnej fazie rozwojowej dopuszczone jest bezpieczne dokarmianie 20% roztworem mocznika, więc pod względem ilości składnika w danej ilości wody wygląda to bardzo podobnie.
Everything is dust in the wind

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 11:48
  •  

#202 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:45

RSM -kto z was używa tego nawozu Pandanger przypominam że w rsmie jest saletra i ja nie był bym na tyle odważny by zastosować go we zwykłym oprysku.

#203 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:51

RSM -kto z was używa tego nawozu Owszem, amonowa i azotanowa forma nie bardzo nadaje się do dokarmiania dolistnego, jednak dawałem już ok 20l w 250l wody przy okazji jakiś zabiegów dokarmiania mikro na rzepak i buraka i reakcja roślin była mocno pozytywna, bez poparzeń. Tutaj mowa jest o 50l w 200l cieczy roboczej więc trochę mocno, ale jak już ktoś to testował i wyniki zamieścił w bądź co bądź szanowanym periodyku to warto sprawę przemyśleć, spróbować na mniejszym kawałku i na swoim przykładzie sprawdzić czy coś złego będzie się działo. Zalecałbym przy tym teście zachować wszystkie środki ostrożności dotyczące dolistnego dokarmiania azotem (temperatura, nasłonecznienie, uwilgotnienie i ogólną kondycję dokarmianych roślin). Pisałem kiedyś, że stosuję RSM z herbicydami w rzepaku i buraku, ale to zabiegi doglebowe i ryzyko poparzenia minimalne.

Owszem, amonowa i azotanowa forma nie bardzo nadaje się do dokarmiania dolistnego, jednak dawałem już ok 20l w 250l wody przy okazji jakiś zabiegów dokarmiania mikro na rzepak i buraka i reakcja roślin była mocno pozytywna, bez poparzeń. Tutaj mowa jest o 50l w 200l cieczy roboczej więc trochę mocno, ale jak już ktoś to testował i wyniki zamieścił w bądź co bądź szanowanym periodyku to warto sprawę przemyśleć, spróbować na mniejszym kawałku i na swoim przykładzie sprawdzić czy coś złego będzie się działo. Zalecałbym przy tym teście zachować wszystkie środki ostrożności dotyczące dolistnego dokarmiania azotem (temperatura, nasłonecznienie, uwilgotnienie i ogólną kondycję dokarmianych roślin). Pisałem kiedyś, że stosuję RSM z herbicydami w rzepaku i buraku, ale to zabiegi doglebowe i ryzyko poparzenia minimalne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:54

RSM -kto z was używa tego nawozu napisze ktoś jaka jest aktualna cena RSM/T??

#205 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:15

RSM -kto z was używa tego nawozu nawoził już ktoś z was RSMem tej "wiosny"?

#206 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 10:24

RSM -kto z was używa tego nawozu Jutro kończę z oziminami. Rzepaki już dostały.

#207 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:45

RSM -kto z was używa tego nawozu Czaję się z RSMem na rzepak, ale w nocy zdarzają się przymrozki, czy nie zaszkodzi jak w nocy po nawożeniu będzie minus kilka stopni?
Czy RSM nie uszkodzi nowych delikatnych rzepakowych listków?

Edytowany przez Cez4R, 13 marzec 2011 - 14:47.

#208 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:32

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak da się wjechac to lejcie ten rsm.Ja się czaje trochę, ale na podlaski to koniec marca optymalny termin choć wczoraj na prubę 5ha polałem.Będzie widac czy dobra zrobiłem jak wegetacja ruszy ale nie ciekawie to wyglada.Oby pługa nie trzeba było wyciągać.

#209 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 30 marzec 2011 - 20:06

RSM -kto z was używa tego nawozu koledzy jak jest roznica miedzy dyszami 5 otworowymi a 7,poco jest ta roznica?

#210 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:57

RSM -kto z was używa tego nawozu Koledzy mam takie pytanie mam RSM 32, chiałbym go polać po rzepaku i pszenicy. Czy jest jakieś ryzyko że poparzę rośliny??? Czy lepiej go rozpuścić do 28%??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 06:15

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak masz specjalne końcówki do rsmu to nie ma potrzeby ani sensu zmieniać stężenia.

#212 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:37

RSM -kto z was używa tego nawozu koledzy jak jest roznica miedzy dyszami 5 otworowymi a 7,poco jest ta roznica?

Podstawową rzeczą jest wielkość kropli z dyszy -logika- ilość otworów ma ścisły związek z ilością aplikowanej ciczy.

Ifo dla kolegow z problemem samooblewania belki opryskiwacza przy dyszach tylnowylewowych.
Jest firma w Nowym Dworze Gdańskim i produkuje adaptery i po klopocie

#213 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 11 kwiecień 2011 - 22:03

RSM -kto z was używa tego nawozu aa o co chodzi z tym samooblewniem?bo ja zakupilem niedawno dysze 7 otworowe stabena one tez moga oblewac belke ?bo mi sie wydaje ze raczej nie powinny mam opryskiwacz pilmeta 1618,2006r.

#214 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 06:11

RSM -kto z was używa tego nawozu Jak jest wiatr to czym byś nie lał to belka będzie mokra. Są takie przedłużki ale jak dotkniesz ziemi to połamiesz, po za tym nie wiem czy na 3-4głowicowych korpusach da się to zamontować by nie przeszkadzało dla innych końcówek na głowicy.

#215 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 22:56

RSM -kto z was używa tego nawozu Znacie ceny nawozów azotowych , co wg was lepiej się opłaca na uprawy np. pszenica, buraki ,qq, saletra , saletrzak czy rsm bo nigdy nie stosowałem rsm a mam zamiar troche zaoszczędzić, w sumie jak wszyscy, chodzi mi o ceny dawek na ha i rezultaty przy dzisiejszych cenach
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#216 Share grzesiektomek

grzesiektomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo

Napisany 01 maj 2011 - 14:36

RSM -kto z was używa tego nawozu JA MAM INNY POMYSŁ MYŚLE ŻAEBY SAMEMU ROBIĆ RSM
MAM BECZKĘ 1000L PLANUJE ZROBIĆ MIESZADŁO Z SILNIKA ELEKTRYCZNEGO SYPAĆ MOCZNIK I SALERE DO DECZKI LAĆ WODE I DALEJ TO JUŻ WIADOMO

Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Edytowany przez milanreal1, 01 maj 2011 - 18:37.

#217 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:43

RSM -kto z was używa tego nawozu Łatwiej i taniej kupić gotowy RSM;)ale co kto lubi

#218 Share pawelek1986

pawelek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 maj 2011 - 08:25

RSM -kto z was używa tego nawozu witam chcialem sie dowiedziec ile kosztuje 1000L RMSu i czy mozna go kupic gdzies w okolicach mławy..... ciechanowa

#219 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 maj 2011 - 08:42

RSM -kto z was używa tego nawozu

JA MAM INNY POMYSŁ MYŚLE ŻAEBY SAMEMU ROBIĆ RSM
MAM BECZKĘ 1000L PLANUJE ZROBIĆ MIESZADŁO Z SILNIKA ELEKTRYCZNEGO SYPAĆ MOCZNIK I SALERE DO DECZKI LAĆ WODE I DALEJ TO JUŻ WIADOMO

Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Na pewno jest sens, mocznik 1600zł/t, saletra 1300zł/t, a gotowy RSM 1100zł/t. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 maj 2011 - 12:09

RSM -kto z was używa tego nawozu farmermf dokładnie .ja wiem że już zostanę przy rsm .przewaga nad saletrą czy innymi granulkami widoczna gołym okiem a w szczególności jak sucho jest.ale w tym roku na kłos chyba jeszcze posypie granulki