tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

ZYLA    706

Macie jakieś doświadczenia z dodawaniem zamiast mocznika rsm'u do oprysków fungicydowych w ilości około 6-10 litrów / 100 litry wody? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

W jaki sposób jest uzyskiwany RSM? Stałą formę rozpuszczają w jakimś roztworze?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5231
Napisano (edytowany)

zastanawiam się nad rozlaniem teraz(wieczorem) na łąke poźniej bedzie tam pastwisko rsm26 w ilości 300l , wczoraj zebrane z niej siano wiec jeszcze nieodrosła jako tako 

chodzi mi o to czy w taką susze  jest ryzyko mocnego przypalenia to co odrosło już, czy lepiej czekać na deszcz ale tego niezapowiadają w tym tygodniu ?

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Czekaj na deszcz teraz będzie więcej szkody niż pożytku w 2015 roku tak zrobiłem i trawa siadła, upał po rozlaniu to porażka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5231

poczekam, ponoć w sobote ma padać ale podkreślam ponoć czyli pewnie nic 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16644

u mnie łąki skoszone jakoś w poprzednim tygodniu, sprzątane na drugi dzień po koszeniu. Trochę już odskoczyły pomimo braku opadów. Czy już można lać na nie RSM? Mam niestety tylko ten 28%. Stosowałem już go nie raz, ale nigdy w taką spiekotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Szukam chętnego na pół beczki RSM 32 = około 13t Cena na dzień dzisiejszy 650zł netto/t Jestem z okolicy Kątów Wrocławskich TEMAT PILNY bo cena pewnie zaraz pójdzie w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
6 godzin temu, griga napisał:

Szukam chętnego na pół beczki RSM 32 = około 13t Cena na dzień dzisiejszy 650zł netto/t Jestem z okolicy Kątów Wrocławskich TEMAT PILNY bo cena pewnie zaraz pójdzie w górę

daj namiary na tą firmę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
Panowie jesli zamówie ze strony agroplastu kołpaki 7 - otworowe do rsm to dostane do nich komplet kryz? czy sam musze dokupić? stosować w takich kołpakach filterki czy nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Obecnie przechowuję rsm w mauserach na podwórku. W przyszłym tygodniu będę miał kontrolę cross. Macie doświadczenia z inspektorami w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Chyba będziesz pierwszy z taką kontrolą bo nikt się nie kwapi aby odpisać, ja osobiście nie miałem jeszcze kontroli bo nie byłem na terenie OSN ale wszystko przedemną teraz co do składowania to ja trzymam teraz w mauzerach pomieszczeniu ze względu na swoje bezpieczeństwo pod kłudka zaworami spustowymi do ściany  i myślę że tak jest bezpieczniej, sam jestem ciekawy jak to będzie u cb wyglądać ale mi się wydaje że podlega to takim samym przepisom jak z granulą.  Tak dodam namarznięty stary baniak lubi pekać także tam ostrożnie z jakimiś przenosinami a dodam że jak kupuje dostaje wlepe który przykleja się co to za nawóz jego skład znaki bezpieczeństwa itd itp masz to pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
9 godzin temu, eagle19 napisał:

Obecnie przechowuję rsm w mauserach na podwórku. W przyszłym tygodniu będę miał kontrolę cross. Macie doświadczenia z inspektorami w tej kwestii?

wywiez do sasiada ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Można i tak i udawać że nie kupiony , z drugiej strony pierwszy raz to powinno być pouczenie jak powino być ale różnie z tym bywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Miałem wcześniej te zbiorniki w stodole ale właśnie je wytransportowałem na dwór, bo zboże tam też składuję. Zrobię chyba tak, że powstawiam zbiorniki na przyczepy i do szopy z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

wczoraj miałem kontrolę z crossa ale interesowała ich ewidencja oprysków i wszystko co z tym związane czyli szkolenie, puste opakowania, szafa/pomieszczenie, atest opryskiwacza. no i do tego ewidencja nawożenia. powiedziałem że nie mam i nie wiedziałem że trzeba to napisalismy oświadczenie ze nie było stosowane nawożenie od 15.08 czy jakoś tak. do tego faktury na sprzedaż zboza. z tego co zapamiętałem to od nowego roku wchodzi ewidencja nawozenia na sztywno. np nawożenie pszenicy nie może przekroczyć 200 N ALE 50 N liczą że pochodzi z samej ziemi w przypadku lepszego kompleksu. oczywiście spece będą przyjeżdżać i kontolować poziom tego azotu i twoje knigi.  aha i pamiętaj w ewidencjioprysków zeby podać srodki które są zarejstrowane do danej rośliny oraz dawki z etykiety.

10 godzin temu, piotrdd napisał:

Chyba będziesz pierwszy z taką kontrolą bo nikt się nie kwapi aby odpisać, ja osobiście nie miałem jeszcze kontroli bo nie byłem na terenie OSN ale wszystko przedemną teraz co do składowania to ja trzymam teraz w mauzerach pomieszczeniu ze względu na swoje bezpieczeństwo pod kłudka zaworami spustowymi do ściany  i myślę że tak jest bezpieczniej, sam jestem ciekawy jak to będzie u cb wyglądać ale mi się wydaje że podlega to takim samym przepisom jak z granulą.  Tak dodam namarznięty stary baniak lubi pekać także tam ostrożnie z jakimiś przenosinami a dodam że jak kupuje dostaje wlepe który przykleja się co to za nawóz jego skład znaki bezpieczeństwa itd itp masz to pozdrawiam serdecznie 

a jak z zaworu zacznie kapać? ja mam wszystkie mauzery poustawiane tak zeby je kontrolować co robię raz na parę dni. po zalaniu czekam jeden dzień i maluje markerem na zbiorniku kreskę i widzę czy opada czy nie 

Edytowano przez Taurus83
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jak kąpać jak tam przy zaworze idzie nakrętka z uszczelką, jedyny możliwy wyciek to pęknienty zbiornik, ale masz rację zawsze trzeba kontrolować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
kurla dopiero grudzień zaczol sie a 32 juz w h.j skrystalizowana . malowal ktos mauzery czarna farba żeby lepiej sie ogrzewaly? albo dysperbitem bo zostało mi i stoi i zawadza

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja tam wolę przezroczyste, w lutym się będziesz martwił masz w mauzerach to łatwiej jest mieszać nie to co w dużej, ważne abyś z wiosny nie przespał tego momentu jak on trwadnieje na spodzie i wtedy jest trudniej mieszkalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

kurla dopiero grudzień zaczol sie a 32 juz w h.j skrystalizowana . malowal ktos mauzery czarna farba żeby lepiej sie ogrzewaly? albo dysperbitem bo zostało mi i stoi i zawadza

Pomalowałem  dwa na próbę kilka lat  temu, nie zauważyłem różnicy, a stały w słonecznym miejscu z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    109

W tamtym roku zamówiłem 32 ale wcześniej nalałem troche wody do każdego zbiornika. Przeliczyłem ile jej trzeba na to żeby wyszło 30% ale teraz nie pamietam, zresztą i tak lałem na oko według miary na mauzerze chyba nie całe 100l. Przyjechał przed tymi mrozami, bańki stały w stodole okryte starą włókniną, po wierzchu pare oszroniło do połowy ale w środku było ok bez żadnego mieszania prosto w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj