Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
845 odpowiedzi na ten temat

#61 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 22 marzec 2009 - 13:39

Gdzie mozna kupić rsm na Śląsku?

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa Chempest SA - Racibórz oni maja, skad dokladniej jestes?
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama

• Reklama
  •  

#62 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1173 postów
  • 2965302

Napisany 22 maj 2009 - 22:26

czyli w RSM jest to mocznik i saletra w płynie. A jakby tak granulowany mocznik i saletrę rozpuścił w wodzie i dał doglebowo np przez wężyki? ;)
  • 0

#63 dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:01

A tak z ciekawosci stosowal ktos taki nawoz na laki ?
  • 0

#64 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:45

RSM na łaki to normalnie stosuje jak na zboża a co do rozpuszczania mocznika i saletry to efekt można uzyskac rsmu ale trzeba znać proporcje ,ale jak chcesz sie pobawić to kup końcówki do rsmu i rozpuść sam mocznik np.jak susza nie pozwala zastosowac granulatu
  • 0

#65 Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 167256

Napisany 23 maj 2009 - 19:07

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. Mimo że była sucha wiosna trawa miała ciemno zielony kolor. Problemy zaczeły sie jak zaczołem kosić zielonke krowom na bieżące spożycie, krowy bardzo niechetnie ją jadły. Rozmawiałem z innym rolnikiem co też stosował RSM na użytki zielone, twierdzi że miał takie same problem ze skarmianiem zielonki, sianokiszonki, siana.
  • 0

#66 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 maj 2009 - 20:45

czy ktoś teraz rozlewa RSM na kłos w pszenicy ozimej końcówkami 5-7 otworowymi, jeżeli tak to w jakich dawkach ?
  • 0

#67 RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 maj 2009 - 20:58

Nie!!! teraz tylko węże poparzysz liść flagowy.

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. Mimo że była sucha wiosna trawa miała ciemno zielony kolor. Problemy zaczeły sie jak zaczołem kosić zielonke krowom na bieżące spożycie, krowy bardzo niechetnie ją jadły. Rozmawiałem z innym rolnikiem co też stosował RSM na użytki zielone, twierdzi że miał takie same problem ze skarmianiem zielonki, sianokiszonki, siana.

Przecież to ten sam azot co w granulacie.
Żeby trawa była smaczna dla bydła na 7-10 dni przed zbiorem robimy oprysk siarczanem magnezu /ten sam jest w lizawkach sól gorzka/
  • 0

#68 Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 167256

Napisany 24 maj 2009 - 08:59

A można wymieszać RSM i siarczanem magnezu razem i wykonać jeden zabieg zamiast dwóch...??
  • 0

#69 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 maj 2009 - 14:35

można wymieszać ale wtedy magnez i siarka jest dostarczana do rośliny przez kożeń anie przez liście i to troche dłużej potrwa
  • 0

#70 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 maj 2009 - 21:39

czyli w RSM jest to mocznik i saletra w płynie. A jakby tak granulowany mocznik i saletrę rozpuścił w wodzie i dał doglebowo np przez wężyki? ;)

RSM 28 zawiera 40% saletry amonowej, 30% mocznika i 30% wody
*instrukcja RSM
  • 0

#71 dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:08

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. .....

W instrukcji pisze 86kg/ha laki, wiec chyba mocno przesadziles, moze stad klopoty ze skarmianiem.
  • 0

#72 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1173 postów
  • 2965302

Napisany 26 maj 2009 - 05:45

RSM 28 zawiera 40% saletry amonowej, 30% mocznika i 30% wody
*instrukcja RSM

a jak to się ma do czystych składników?
  • 0

#73 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 maj 2009 - 07:38

RSM 28
azotanowy 7 %
amonowy 7 %
amidowy 14 %
100 kg RSM 28 zawiera 28 kg N, to jest 78 dm^3 cieczy
  • 0

#74 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1173 postów
  • 2965302

Napisany 26 maj 2009 - 21:48

a kiedy RSM najlepiej stosować-pewnie krótko przed deszczem, w czasie deszczu i zaraz po? A wszystko po to aby nie przypalić roślin?
  • 0

#75 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 maj 2009 - 22:10

rośliny muszą być suche a RSM po rozlaniu musi szybko spłynąć, więc po deszczu w trakcie raczej odpada, przed deszczem chyba można ale żeby to nie była mrzawka bo sie RSM może przykleić do rośliny.

a czy można domieszać jakieś mikroskładniki do RSM i do którego żeby roślin nie przypalić
  • 0

#76 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 maj 2009 - 19:45

RSM sie nieprzykleja do rośliny bo dzięki temu że jest rozlewany specjalnymi końcówkami to kropla jest ciężka i spada zrośliny na ziemie .Co do deszczu to jest bardzo dobrze jak pod deszcz sie da ale pod kontem czekania na chmóre to ja sie nigdy niezapatrzam.Wczasie deszczu też można ale komu sie chce wdeszcz jezdzic
  • 0

#77 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4546 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 17:12

co wy ztymi wężami?węże używa sie dopiero przy 3 dawce tzn. na kłos w zbożu lub wrzepaku na zwarty pąk (nigdy tego nierobie bo to na plon już nie wpłynie) oraz w kukurydzy rozmieszczając węże ok 10cm od żędu.Ja stosuje 50ton rsm 32 bez rozcienczania. Wpierwszej dawce pszenica i rzepak dostaje ok 220 litrów czyli 290 kg tojest 92N końcówkami 7czy8 otworowymi.Efekt po kilku dniach.Rsm to jakby mieszanina mocznika isaletry toteż jak zimno to najpierw zadziała ten azot z saletry.Wdrugiej dawce umnie leje tyle samo a trzecia tylko na zboża wężami ok 70litrów.Kup se beczke po cpnie minimum 20000tyś litrów zeby cały zestaw zcysterny przelać.Załatw tak zeby dostawa była pod koniec marca

nie cytuj poprzedniego posta!

Widzę, że jesteś obeznany w temacie dlatego mam parę pytań. Mówisz, że najlepiej aby dostawa była w marcu, sam rozlewacz na pola rsm 32%. Gdybym np. zamówił rsm 32% w pazdzierniku musiałbym go doprowadzic do roztworu 28%? Trzeba takie coś zrobic przed mrozami czy przed rozlewaniem na polu? A więc węże tylko przy trzeciej dawce, na pierwsza i druga trzeba jakoś dostosowac opryskiwacz? Na razie to chyba wszystkie pytania :D
  • 0
KS Falubaz

#78 kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • 800990
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 29 czerwiec 2009 - 11:06

gdzie się kupuje ten RSM? I ile on kosztuje?
  • 0

#79 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 29 czerwiec 2009 - 12:25

a da sie jakos to przechowac zima? Ponoc jak ma 28% to sie krystalizuje przy -17, a jak spadnie ponizej to co wtedy? Chcialbym teraz kupic rsm bo cena nie wysoka a kasa sie marnuje na koncie;/ Co polecacie w tej sytuacjo zrobic? Moze lepiej sobie odpuscic i kupic saletre?
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Google

• Reklama google
  •  

#80 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 06:05

A po ile mozesz teraz kupić RSM ?
  • 0
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA