Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
853 odpowiedzi na ten temat

#21 MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 19:43

RSM -kto z was używa tego nawozu a mnie pewnien docent na AR lublin zarzucił ze nie mozna przejsc na tylko nawozenie azotowe w formie RSM-u mi sie wydaje ze mozna zaniechac "sypania" azotu poniewaz to nam sie nie opłaca po prostu a czasy są jak widac tródne...
  • 0
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 03:40
  •  

#22 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 20:10

RSM -kto z was używa tego nawozu Ja RSM-u używam od kilkunastu lat w tym roku na wiosnę na zboża wylałem 20beczek
  • 0

#23 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 22:57

RSM -kto z was używa tego nawozu czytam z zaciekawieniem to co piszecie i mam takie pytanie,czy nie mozna tak normalnie z opryskiwacza normalnego polac bez tych specjalnych wezy????
  • 0

#24 Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 09:55

RSM -kto z was używa tego nawozu no wlasnie ja w zyciu tego nie widzilem jak to rozlewac dlaczego nie normlnie przez dysze albo jakimi dyszmi
  • 0
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#25 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9347 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 11:06

RSM -kto z was używa tego nawozu u mnie Ci co stosują RSM to pryszczo normalnie. Nikt nie ma węży
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#26 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 13:09

u mnie Ci co stosują RSM to pryszczo normalnie. Nikt nie ma węży

i wszystko jest ok??? jaka dawke mozna stosowac na ha z takiego normalnego opryskiwacza????
  • 0

#27 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 986 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 listopad 2007 - 17:33

RSM -kto z was używa tego nawozu Dolnyśląsk Legnica saletra amonowa 34% 840zł/t , ale ja na wiosnę wchodzę w RSM to się opłaca TU informacje o RSM popatrzcie na przelicznik .Za 1000l RSM 28% płacisz dzisiaj ok 660zł. I tu o tanim azocie .
takie końcówki do RSM
  • 0
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#28 MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 18:49

RSM -kto z was używa tego nawozu Termin, dawka,oraz sposób dozowania nie jest bez znaczenia!! nieumijetne stosowanie prowadzic moze do zniszczenia plantacji są pewnie zasady które nalezy przestrzegac np.termin,faza rozwojowa roslin to jest niezmierne wazne do uzyskania efektu rozwój hemikaliów zmusza do umiejętnego stosowania Rsm-u i nie tylko ale juz dzisiaj ci którzy stosują wiedzą ze to sie opłaca:)B)
  • 0
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#29 RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 17:55

RSM -kto z was używa tego nawozu Odwiedź moją stronę

u mnie Ci co stosują RSM to pryszczo normalnie. Nikt nie ma węży

W płockim jest troche inaczej z tymi wezami zapraszam na stronę www.nawozyplynne.pl
  • 0

#30 RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:19

RSM -kto z was używa tego nawozu Od 11-stu lat używam RSM-u w swoim gospodarstwie i rozprowadzam w płockim, myślę że mam niezłe doświadczenie.
Mam pełen osprzęt do opryskiwaczy dla stosowania RSM-u.
Jako ciekawostkę proszę zobaczyć rury do pasmowego nawożenia kukurydzy.
Chętnie pomogę i odpowiem na pytania. henryk@nawozyplynne.pl
www.nawozyplynne.pl
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#31 MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:51

RSM -kto z was używa tego nawozu Z moich obliczeń wynika,że koszt 1L RSM to 1zł dobrze pisze?Zastanawiam się nad przejściem na RSM ;) W jakiej dawce i kiedy należy go stosować?Ile L należy wylać,żeby osiągnąć plon dajmy na to 5t/ha?Napiszcie jakie osiągi ma wasze zboże i po jakiej dawce tego nawozu :P
  • 0

#32 maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • 3950968

Napisany 12 styczeń 2008 - 15:00

RSM -kto z was używa tego nawozu A skąd masz takie obliczenia skąd miałeś dane żeby to obliczyć ?.
  • 0

#33 MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 15:57

RSM -kto z was używa tego nawozu Koleś z GS pobliskiego tak mówił,ale powiedział,że nie sprowadzi tego,bo nikt nie będzie kupował bop nowość itp. I właśnie mówił,że tego jest taka właśnie cena i daltego zapytałem,czy dobrze pisze.
  • 0

#34 RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 18:03

RSM -kto z was używa tego nawozu RSM32 ma 32%N salerta amonowa 34%N.Ile na hektar to decyduje rolnik i albo sieje albo rozlewa.Tylko cholera RSM jest cieczą Żeby wyliczyć koszt liczymy czysty azot. I potrzebny bezpośredni dostawca z Z.A."Puławy" nie piąty z kolei pośrednik.Jeszcze raz zapraszam do korespodecji na henryk@nawozyplynne.pl
  • 0

#35 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 986 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:18

RSM -kto z was używa tego nawozu To jest link do tabeli przeliczeniowej RSMu http://www.zapulawy....amp;doc=1000062 Ja kupiłem już 13t RSMu 28% bo taki może przezimować, w tym roku będzie mój debiut w stosowaniu RSMu wszystko do przerobienia opryskiwacza już mam .
  • 0
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#36 Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:24

RSM -kto z was używa tego nawozu mam prośbę: może ktoś podać linka lub zamieścić na af tebelę dotyczącą ustawienia opryskiwacza do RSM-u wyposarzonego w rozpylacze wielostrumieniowe?
rozcieńczacie RSM 32 do 28% przed pryskaniem (w broszurze puław jest napisane że trzeba rozcieńczać), czy pryskacie rsm 32%?
i jeszcze jedno, czy można nawozić RSM-em łąki i pastwiska? zwłaszcza z domieszką koniczyny?
  • 0

#37 RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 22:53

mam prośbę: może ktoś podać linka lub zamieścić na af tebelę dotyczącą ustawienia opryskiwacza do RSM-u wyposarzonego w rozpylacze wielostrumieniowe?
rozcieńczacie RSM 32 do 28% przed pryskaniem (w broszurze puław jest napisane że trzeba rozcieńczać), czy pryskacie rsm 32%?
i jeszcze jedno, czy można nawozić RSM-em łąki i pastwiska? zwłaszcza z domieszką koniczyny?

Tabelę RSM-u 32% znajdziesz na stronie www.nawozyplynne.pl 10 lat stosuję tylko RSM-32% rozwadnianie tylko na zimę. Wsiewkę koniczyny RSM uszkodzi ale nie zniszczy zależy od wielkości liści i pogody. Do RSM-u na trawy super dodatkiem jest płynny siarczan magnezu. Napisz lub zadzwoń podam inne informacje mam wieloletnie doświadczenie z RSM-em
  • 0

#38 Dominator88

Dominator88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • 5744826
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 marzec 2008 - 15:13

RSM -kto z was używa tego nawozu witam ile stosuje się rsm-u\ha i w ilu litrach należy go rozpuscić no i jaki koszt ????
  • 0

#39 tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 13 kwiecień 2008 - 11:30

RSM -kto z was używa tego nawozu Czy moę zastosować rsm zaraz po wschodach pszenicy jarej metodą grubych kropli bez większych konsekwencji dla uprawy?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#40 RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 09:30

Czy moę zastosować rsm zaraz po wschodach pszenicy jarej metodą grubych kropli bez większych konsekwencji dla uprawy?

Zaraz po siewie przed wschodami lub od fazy czterech liści.
  • 0