tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

tomek15h    110

Czy nikt nie używa tej metody nawożenia? Bo ja zamierzam przerzucić sie z tradycyjnego podsilania saletrą na rzecz płynnego azotu w postaci RSM który dozuje się opryskiwaczem przy pomocy węży rozlewowych lub dysz kropkujących Różnica między nawożeniem tradycyjnym a RSM jest kolosalna i widoczna gołym okiem. Poza tym koszt rsm w przeliczeniu na 1 ha jest niższy w przeliczeniu na czysty składnik(azot).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

to wszystko prawda to co mówisz, tylko jak posiejesz nawóz i nie popada to wielkiej tragedii z tego niema a po RSM-ie moze być nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

my lejemy Rsm i to w dużych ilościach tzn średnio 4 transporty przychodzą problem jest tylko taki ze trzeba starym opryskiwaczem pryskać bo tam sie da rurki podczepić ale ogólnie daje dobry efekt ja na to mówię takie małe turbo dla kukurydzy czy pszenicy w tym roku ma jeszcze jeden transport przyjść jakieś 15 tys litrów


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja też się zamierzam przestawić na RSM taniej jest ale czemu ma padać czynie po stosowaniu? Bo ja nigdy o takich wymogach stosowania niesłyszałem dla RSMU pozatym mam pytanie jak wylać tym np 150 litrów domieszujecie wody? Czy jak ? Czy do tych węzów stosuje sie jakieś zaworki żeby w belce utrzymywało ciśnienie ? bo np jak jest bez dysz płucze sięopryskiwacz to nei ma ciśnienia a to na 1 rzut oka tak wygląda. dzięki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Włąśnie kilka dni temu zastosowałem Rsm w kukurydzy(za pomocą węży rozlewowych) ,efekt jest widoczny gołym okiem już po kilku dniach.Z opini znajomego króry stosuje rsm od kilku lat wynika ze podczas suszy nawóz w płynie ma większe szanse na przeniknięcie do gleby niz nawóz rozsypany w postaci granulatu ,który się w znacznym stopniu utleni i będzie miał mniejszą skuteczność .Poza tym zgadzam się z kolegą który porównał rsm do "turbo"- trudno porównywać np.pszenicę zasilaną saletrą i rsm ta po rsm ma znacznie bardziej intensywny zielony kolor.Pozdraiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

jeśli chodzi o opryskiwacz to mam stary jugosłowiański o pojemności 340l szerokość lanc 10 m.Przez zimę mam zamiar zrobić coś nowego lub zakupić 600-1000 l.Dozowanie rsm pod kukurydzę robiłem węzami rozlewowymi które sam wykonałem są rozmieszczone co 50cm dysze do nawozów płynnych opryskiwacz miał na swoim wyposarzeniu, koszt tych węży około 120zł a w sklepie węże do rsm kosztują 60zł na jedną końcówkę czyli na mój opryskiwacz trzeba 20 szt.łatwo policzyć 1200 zł z tym ze rozstaw tych węży oryginalnych to 25 cm.Z kolei nawożenie w pszenicy(zbożach) mam zamiar wykonywać końcówkami kroplującymi 5 otworowymi które są bez problemu dostępne w sklepach kosz jednej około 2zł/szt.Największy minus stosowania RSM którego ja się dopatruję jest taki ze zywotność opryskiwacz skraca się znacznie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Węże do RSM wyglądają takWęże, w górnej części tej co zakładasz na lance jest dysza, więc ciśnienie możesz normalnie regulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Griga ile zapłaciłeś za te węże? W najbliższym sklepie koło mnie 60 zeta za sztukę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

apropo tego "jak poleje" to musiała by być piękna ulewa zby go zmyło z pola. jak dla mnie to bezpieczniejsze niz w granulacie... tylko ze jak nie trafi sie w rzęda dobrze to pali roślinki


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

to duzo ja znam gościa co sprzedaje cos koło 20zł za sztuke do rozlewu rsm :D ale że opryskiwacz leci to fakt... wszyscy tak mówią ale jedno mnie dziwi nadal rozumiem że ciśnienie sie ustawia ale jak są dysze to blokują przepływ i mozna kręcić ciśnienie a tu są zwykłe węże rurka plstikowe to to chyba ten rsm płynie jak z kranu więc hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Center z tego co mi wiadomo przy zejściu do każdego węza- w okolicach plastikowego kolanka znajdują sie dysze i każdy wąż ma jednakowo dozowany nawóz,tak ze nie jest to bylejakie lanie z przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Dokładnie w górnej częsci tego kolanka jest dysza. A co do ceny to nie wiem, dostałem je jak kupowałem opryskiwacz. Za całość zapłaciłem tyle że nawet nie kupił bym samych takich węży jeśli szt kosztuje 60zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja tez stosuje rsm okolo 12 tys litrow rocznie.weze tez mam takie jak griga tylko ze je sam wykonalem i rozlewam go starym opryskiwaczem z pompa ktora ma plastikowa obudowe bo rsm przezre wszystko co metalowe.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
to wszystko prawda to co mówisz, tylko jak posiejesz nawóz i nie popada to wielkiej tragedii z tego niema a po RSM-ie moze być nieciekawie.

dokładnie.

u nas jak lecą rms'em to często przed samym deszczem. tak ze jak konczą to potrafi padać a w takiej sytuacji to i dawkę mozna troszkę podwyższyć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110
ile dajecie tego na ha??

 

Jak będziesz kupował ten nawóz to w punkcie sprzedaży otrzymasz broszurkę ,w niej będzię wszystko opisane- dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

a mnie pewnien docent na AR lublin zarzucił ze nie mozna przejsc na tylko nawozenie azotowe w formie RSM-u mi sie wydaje ze mozna zaniechac "sypania" azotu poniewaz to nam sie nie opłaca po prostu a czasy są jak widac tródne...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

czytam z zaciekawieniem to co piszecie i mam takie pytanie,czy nie mozna tak normalnie z opryskiwacza normalnego polac bez tych specjalnych wezy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

no wlasnie ja w zyciu tego nie widzilem jak to rozlewac dlaczego nie normlnie przez dysze albo jakimi dyszmi


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie Ci co stosują RSM to pryszczo normalnie. Nikt nie ma węży


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj